Xiaomi' mi Huawie' mi?

Sizce hangisi

• Kullanılan toplam oy
    19

Bu konuyu okuyanlar

Nef-i Mahfuz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Öncelikle selamlar üstatlar!

Lg G2 marka telefonumu 6 senedir kullanmaktaydım ki içerisindeki filmi kaydı ve bozuldu. Dolayısıyla yeni telefon almak için araştırmalara başladım. En fazla 2100 TL fiyat bandında baktığımda Xiaomi Mi 6 , Huawei Mate 10 Lite , Huawei P20 Lite, Galaxy Note 7 Fe ürünlerini gördüm. Merakım şu yönde;

• Bu ürünlerin dışında tavsiye edeceğiniz bir model var mı (2100 tavan ücret olarak düşündüm fakat az da olsa esnetebilir im) ?
  • Sosyal medya ile ilgisi olmayan biriyim. Dolayısıyla kamera benim için arka planda.
  • Ürünleri kullanan arkadaşların tavsiyeleri nelerdir?
  • İthalatçı garantisi durumu beni biraz düşündürmekte. Vereceğiniz tavsiyeler ve paylaşacağınız deneyimler benim için önemli.
Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler, İyi forumlar!

Son düzenleme:

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,361
Xiaomi Mi 6'yı öneriyorum.
2200TL'ye hepsiburada da Nokia 8 var.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,361
Peki üstat ithalatçı garantisi ile ilgili ne düşünmektesin? Hiç bu ürünleri kullandınız mı?
İthalatçı garantili olunca ürünün garantisi tamamen aldığın firmaya veya satıcıya bağlı oluyor. Misal resmi mağazaların içinde ekstradan satıcılar vardır eğer siz onlardan alırsanız bir problem yaşadığınızda çok sıkıntı çekersiniz. Ben kullanmadım ancak kullanıcılar Xiaomi mi 6 gibi cihazlardan memnun.

Nef-i Mahfuz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Samsung Galaxy Note FE (Fan Edition) - Nokia 8 - Huawei Mate 10 Lite - Xiaomi Mi 6 (64 GB / 6 GB) - Huawei P20 Lite Karşılaştırması - Epey

Karşılaştırmak amaçlı telefonların kıyası

---- Mesajlar birleştirildi ----

İthalatçı garantili olunca ürünün garantisi tamamen aldığın firmaya veya satıcıya bağlı oluyor. Misal resmi mağazaların içinde ekstradan satıcılar vardır eğer siz onlardan alırsanız bir problem yaşadığınızda çok sıkıntı çekersiniz. Ben kullanmadım ancak kullanıcılar Xiaomi mi 6 gibi cihazlardan memnun.
Peki üstadım, konuya sonradan eklediğimden ankette görünmüyor. Galaxy Note 7 Fe ile Xiaomi Mi 6 arasında hangisini tercih ederdiniz?

Son düzenleme:

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,361

Nef-i Mahfuz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Nokia 8 özellikle kamera konusunda ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Snapdragon 835 işlemci platformuyla fark atmayı başarıyor. Uzun ömürlülük bakımından bu cihazı öneriyorum.
Anladım. Sizin önceliğiniz nokia 8 ardından mi 6 geliyor.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,361
Peki üstadım, konuya sonradan eklediğimden ankette görünmüyor. Galaxy Note 7 Fe ile Xiaomi Mi 6 arasında hangisini tercih ederdiniz?
Galaxy Note FE güzel bir cihaz ancak işlemci platformu bakımından geride kalıyor. Kamera bakımından üzmez ancak çok oyun oynayan biri değilseniz alabilirsiniz elbette.

Nef-i Mahfuz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Galaxy Note FE güzel bir cihaz ancak işlemci platformu bakımından geride kalıyor. Kamera bakımından üzmez ancak çok oyun oynayan biri değilseniz alabilirsiniz elbette.
İnanın ki sadece telefonda bilgi yarışmaları oynuyorum :) Benim için önemli olan bir nokta da Kpss sürecine hazırladığımdan dolayı telefondan ders videoları izlemekteyim. Dolasıyla öne çıkan özellikler video kalitesi ve telefonun dil ömrü.

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
Bence nokia 8 veya xz1

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,361
İnanın ki sadece telefonda bilgi yarışmaları oynuyorum :) Benim için önemli olan bir nokta da Kpss sürecine hazırladığımdan dolayı telefondan ders videoları izlemekteyim. Dolasıyla öne çıkan özellikler video kalitesi ve telefonun dil ömrü.

O zaman Galaxy Note FE'yi alman daha mantıklı olacaktır.

uclerb

Asistan
Reaksiyon puanı
70
Note fe öneririm bir kullanıcı olarak

Nef-i Mahfuz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Son düzenleme:

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,361
Peki üstadım çok teşekkür ederim.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Deneyimleriniz nedir? Donma, kasma vs. gibi durumlar yaşadınız mı? Ne kadardır kullanıyorsunuz?
Rica ederim. Hakkı Alkan kutu açılışını yayınlamıştı çekiliş yapılacakmış belki size çıkabilir. :)

ismail1997

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
note 7 alınır kamera konusunda diğerlerinden üstün kalemi de var.

Tuğ-han

Doçent
Reaksiyon puanı
482
Bence Mi6 ama ithalatçı garantili olmasını istemiyorsanız Huawei daha iyi.

mapavrili

Profesör
Reaksiyon puanı
1,444
Ben mi 6 yı satıp note fe(7)aldım, bence mi 6'dan çok daha iyi bir cihaz Note 7.

Reaksiyon puanı
16,118
note 7 öldü geri dönüşümle imha edildi note fe nin 7 ile ilgisi yok...

mapavrili

Profesör
Reaksiyon puanı
1,444
Tamam note fe olsun, ama gerçekten çok şık ve iyi bir cihaz olmuş. Nokia dan kalma Dt 900 wireless şarj cihazı ile iyi bir ikili oldular, iyi ki kablosuz şarj özelliği var mış.

Nef-i Mahfuz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Samsung'u tercih ettim arkadaşlar. Görüşlerini paylaşanlara teşekkür ederim. Sorularınız varsa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Bununla beraber;

Telefonu alalı 5 gün oldu. Bir önceki telefonum Lg G2' ydi. Onunla kıyaslama yaptığımda elbetteki çok üst düzey bir telefon.
+ Önemsiz bir problemi kılıf gibi aksesuarlarının bulunmasının zor oluşu keza içinden güzel bir kapaklı kılıf çıkmakta. Bununla beraber ekran kavisli olduğundan cam yada nano koruma bulmak zor, buldunuz diyelim uygulamak bu işi defalarca yapmış biri için bile zor bir işlem. Hatırlatmakta fayda var, Galaxy Note 7' nin söz konusu aksesuarları bu telefona uymakta.
+ Türkiye garantisinin olmayışı elbette bir dezavantaj fakat aksini düşünen bu işin uzmanı kişilerde yok değil. +Mi 6 ile bu telefon arasında kalmıştım.

Almadan önce Mİ 6'yı inceleme fırsatım oldu. Note Fan Edition'un "+" ları;
+Görüntüsü daha zarif,
+Kamera performansı gözle görünür düzeyde iyi,
+Edge, SPen gibi avantajları telefonu daha kullanışlı bir hale getiriyor,
+Suya ve toza dayanıklılığı telefonu sadece sert bir zemine düşürme durumunda garanti ile uğraşmamızı sağlıyor gibi duruyor. Tabi ki bunu zaman gösterecek.

+Mi 6'nın "+" ları;
+Mİ 6'nın ses performansı daha tatmin edici,
+Parmak okuyucusu çok daha hızlı
+Donanımsal parçaları (Ram, işlemci vs.) kağıt üzerinde daha iyi, fakat oyunlarda test etme fırsatım olmadı. Almadan önce önceliğiniz oyun ise karşılaştırmalı testlere bakmanızda fayda var.

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
Samsung'u tercih ettim arkadaşlar. Görüşlerini paylaşanlara teşekkür ederim. Sorularınız varsa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Bununla beraber;

Telefonu alalı 5 gün oldu. Bir önceki telefonum Lg G2' ydi. Onunla kıyaslama yaptığımda elbetteki çok üst düzey bir telefon.
+ Önemsiz bir problemi kılıf gibi aksesuarlarının bulunmasının zor oluşu keza içinden güzel bir kapaklı kılıf çıkmakta. Bununla beraber ekran kavisli olduğundan cam yada nano koruma bulmak zor, buldunuz diyelim uygulamak bu işi defalarca yapmış biri için bile zor bir işlem. Hatırlatmakta fayda var, Galaxy Note 7' nin söz konusu aksesuarları bu telefona uymakta.
+ Türkiye garantisinin olmayışı elbette bir dezavantaj fakat aksini düşünen bu işin uzmanı kişilerde yok değil. +Mi 6 ile bu telefon arasında kalmıştım.

Almadan önce Mİ 6'yı inceleme fırsatım oldu. Note Fan Edition'un "+" ları;
+Görüntüsü daha zarif,
+Kamera performansı gözle görünür düzeyde iyi,
+Edge, SPen gibi avantajları telefonu daha kullanışlı bir hale getiriyor,
+Suya ve toza dayanıklılığı telefonu sadece sert bir zemine düşürme durumunda garanti ile uğraşmamızı sağlıyor gibi duruyor. Tabi ki bunu zaman gösterecek.

+Mi 6'nın "+" ları;
+Mİ 6'nın ses performansı daha tatmin edici,
+Parmak okuyucusu çok daha hızlı
+Donanımsal parçaları (Ram, işlemci vs.) kağıt üzerinde daha iyi, fakat oyunlarda test etme fırsatım olmadı. Almadan önce önceliğiniz oyun ise karşılaştırmalı testlere bakmanızda fayda var.
Hayırlı olsun