Xiaomi Mi Box S 4k Android Tv Box Media Player aldım (Açılıp kapanma sorunu)

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Xiaomi Mi Box S 4k Android Tv Box Media Player aldım. İlk kez bugün TV'ye bağladım. Güncelleme gelmiş 624 MB. Kurdum ve yeniden başlattım. Kafayı yemeye başladı. Benzer sorun yaşayan var mı? Müsait bir zamanda resetleyip yeniden deneyeceğim.

YusufKotan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
31
Biraz araştırma yaptım ve araştırma sonucu aslında bu olayın 2018 yılında bile Xiaomi Mi markasının üretmiş olduğu Tv Box ürünlerinde genel olarak görüldüğünü gözlemledim. Güncelleme öncesi bulunan sürüme geri dönmek çözümler arasında gösterilmiş. Bir diğer farklı yöntem ise Tv Box cihazınıza aksesuar bağlıysa aksesuarı çıkartıp tekrar denemeniz olacaktır. Bu sorunu yaşayan baya insan olmuş ve çoğu gelecek yeni güncellemeyi beklemiş. Yeni güncelleme ile sorunları düzelen de var düzelmeyen de. En son çare yeni güncellemeyi beklemek olacaktır. Aynı ürüne sahip olsaydım bir şekilde kurcalayıp size yardımcı olmaya çalışırdım fakat şimdilik elimden gelen bu kadar. Umarım Yardımcı olabilmişimdir.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Sorunun sebebi, sanırım televizyon çözünürlüğünü algılayamamak. Bir deneme daha yapacağım.

YusufKotan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
31
Sorunun sebebi, sanırım televizyon çözünürlüğünü algılayamamak. Bir deneme daha yapacağım.
Eğer ekrana bozuk görüntü geliyor veya hiç görüntü gelmiyorsa sebebi bu olabilir. Düzgün şekilde açıldıktan sonra ilerleyen sürede açılıp kapanıyorsa sorunun bu olay kaynaklı olduğunu zannetmiyorum. Sorunu çözünce geri dönüş yaparsanız sevinirim. Eğer sorun çözülürse bende alabilirim cihazdan. Aklımda birkaç soru işareti var ama fiyatından dolayı sıcak bakıyorum.