Xiaomi Mi 9T/9T Pro Kullanıcıları Kulübü

Kesici34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Mi 9T Pro amiral gemisi seviyesinde olduğu için önce ona gelmesi normal
Bana gelmedi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu telefon sayfalar arası geçiş yaparken kendi kendine hesap makinası dosyalar barkod okuyucu galeri giriyor çıkıyor falan karışıyor ortalık sebebi nedir bunun

EmreGndmr

Doçent
Reaksiyon puanı
686
Arkadaşlar fark ettim de Mi 9T cihazımda MIUI 11 geldiğinden beri Global Dark Mode yok ve bazı videolarda gördüğüm kadarı ile bende MIUI Global 11.0.1 olan sürüm başkalarında 11.0.2?
Bu sürümler arasında ne gibi fark var?
Sizin MIUI sürümünüz nedir acaba?

Barış Bayraktar

Profesör
Reaksiyon puanı
628
Arkadaşlar fark ettim de Mi 9T cihazımda MIUI 11 geldiğinden beri Global Dark Mode yok ve bazı videolarda gördüğüm kadarı ile bende MIUI Global 11.0.1 olan sürüm başkalarında 11.0.2?
Bu sürümler arasında ne gibi fark var?
Sizin MIUI sürümünüz nedir acaba?
11.0.2 Android 10 oluyor. Sizinki Android 9

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,091
Benim Mi 9T'de arada bir şarjının hızlı bitmesi sorunu oluyordu (7-8 saatte), buraya da yazmıştım daha önce biliyorsunuz. Android sistemi %40 filan batarya kullanmaya başlıyordu birdenbire. Bu hafta bunu üç kere yapıp kapandı. Akşam da şarjı %23 iken bırakmıştım, sabah kapanmıştı. Yazılımsal sorun var deyip değiştirmeli miyim?
Aynı sorun bende de oldu. Hatta şarjı bitip kapandıktan sonra şarja takıp telefonu geri açtım. Telefon kendini fabrika ayarlarına sıfırlamış bildiğin. En başta bir kere oldu sonra 1 ay olmadı. 1 ay sonra bu dediğim olay oldu, şimdi 2 aydan fazladır olmadı bu olay.

Barış Bayraktar

Profesör
Reaksiyon puanı
628
Hmm peki ne zaman gelir?
Sanırım küresel olarak geldiği üç hafta olacak ama daha buraya gelmedi.

Aynı sorun bende de oldu. Hatta şarjı bitip kapandıktan sonra şarja takıp telefonu geri açtım. Telefon kendini fabrika ayarlarına sıfırlamış bildiğin. En başta bir kere oldu sonra 1 ay olmadı. 1 ay sonra bu dediğim olay oldu, şimdi 2 aydan fazladır olmadı bu olay.
Son iki haftadır filan çok olmaya başladı. Hatta dün şarjı 55 iken bırakıp uyudum ve hiçbir sıkıntı yoktu. Sabah kalktığımda kapanmıştı. Açınca baktım ki Android sistemi birdenbire yüzde 53 şarj yemeye başlamış.

Son düzenleme:

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,091

Son iki haftadır filan çok olmaya başladı. Hatta dün şarjı 55 iken bırakıp uyudum ve hiçbir sıkıntı yoktu. Sabah kalktığımda kapanmıştı. Açınca baktım ki Android sistemi birdenbire yüzde 53 şarj yemeye başlamış.
Çok oluyorsa garanti ile konuş bence hemen. Ama detaylı konuşman lazım yoksa onlar da fabrika ayarlarına sıfırlar geri yollar.

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,426

Beklemeden direkt garantiye götür ve derdini detaylıca anlatman gerekiyor.

Barış Bayraktar

Profesör
Reaksiyon puanı
628

Kesici34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Büyük ihtimalle olacak çünkü miui 11 geldiğinden beri neredeyse herkes her yere pil sorunu yaşadığını yazıyor
Şimdi abi bende 11.0.1.0 var banada gelir mi guncelleme mı 9t pro valla kendi kendine dokunmaya başladı her yere kamera desen galeriye girmiyor gelir mi guncelleme

EmreGndmr

Doçent
Reaksiyon puanı
686
Şimdi abi bende 11.0.1.0 var banada gelir mi guncelleme mı 9t pro valla kendi kendine dokunmaya başladı her yere kamera desen galeriye girmiyor gelir mi guncelleme
Tabiki gelir hocam ancak böyle sorunlar varsa şimdiden sıfırlamanı öneririm.Güncellemenin gelmesine sanıyorum ki 1 ay daha var.Sen önce güzel bir sıfırla muhtemelen sorunlar çözülecektir

Kesici34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Tabiki gelir hocam ancak böyle sorunlar varsa şimdiden sıfırlamanı öneririm.Güncellemenin gelmesine sanıyorum ki 1 ay daha var.Sen önce güzel bir sıfırla muhtemelen sorunlar çözülecektir
Onu yapcam da herşey siliniyor abi sıkıntı valla şifreleri unuttum. 1 ay bekleyeyim nabayim bide IMEI falan gider :)

Barış Bayraktar

Profesör
Reaksiyon puanı
628
Screenshot_2020-01-20-14-32-37-108_com.android.updater.jpg

Geldi bana güncelleme şimdi. ?

Google'ın kendi rehber ve arama uygulaması gelmedi. Hâlâ Xiaomi'nin kendi uygulamaları var. ?

Son düzenleme:

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,091
Bana da gelmiş :)

Screenshot_2020-01-20-16-13-43-095_com.android.updater.jpg

Cvnmrt

Dekan
Reaksiyon puanı
3,942
Bana da geldi güncelleme güncelleyen karşılaştığı olumlu olumsuz yönleri yazabilir ?
Screenshot_2020-01-20-17-17-31-617_com.android.updater.jpg

Barış Bayraktar

Profesör
Reaksiyon puanı
628
Ben bir değişiklik görmedim açıkçası. Pil kullanımı olayını çok merak ediyorum umarım düzeltmeler yapılmıştır.
Ben de ediyorum

Değişiklik gördüğüm şu olmuş: Always on Displayda biraz bug gibi bir şey vardı o düzeltilmiş ve yine Always on Displaydaki animasyonlar daha yumuşak geçişli olmuş.

EmreGndmr

Doçent
Reaksiyon puanı
686
Opss...Bana da gelmiş.Hemencecik indireyim bari.Pil tarafında inşallah düzelme olur.@Kesici34 arkadaşımdan da özür dilerim gelmesine 1 ay var diye bir yanlış söylemim oldu.Affola

Arkadaşlar yeni güncellemede şu ana kadar gördüklerim;
Telefon kilidi açılınca gelen animasyonun değişimi
Kameraya TikTok filtresi gelmiş (Xiaomi'yi bırakıyorum :D)Kısa video sekmesinde bulabilirsiniz...
Video sekmesinde vlog modu gelmiş.
Ayarlarda en alt kısma yeni sekmeler eklenmiş (Konum,gizlilik)
Artık kendi always on display'imizi yapabiliyoruz...
Benim istediğim ama gelmeyen özellikler;
Samsung'daki gibi direk kameradan İnstagram modunda kalite kaybı olmaksızın çekilip atabileceğimiz fotoğraf sekmesi...
Bana göre yetersiz olan yandan çıkan uygulama kasasının özelleştirilmemesi...
Pil ile ilgili şuan bir bilgim yok.Şimdi şarja taktım.Bakacağız artık...
Daha fazla kilit açma animasyonu(O kadar ekran içi okuyucumuz var.Daha da havalı olmalı)
Ön kameranın açılış seslerinin yetersizliği.
Sizin gelmesini istediğiniz özellik var mı?
Hadi bakalım Android 10 yüzümüzü kara bırakma...

Son düzenleme:

Kesici34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Ben bir değişiklik görmedim açıkçası. Pil kullanımı olayını çok merak ediyorum umarım düzeltmeler yapılmıştır.
Abi senin telefonun ne. Bana da gelir mi şimdi bundan. 11.0.1 var bende. Kamera olmuş mu duzelmis mi

Opss...Bana da gelmiş.Hemencecik indireyim bari.Pil tarafında inşallah düzelme olur.@Kesici34 arkadaşımdan da özür dilerim gelmesine 1 ay var diye bir yanlış söylemim oldu.Affola

Arkadaşlar yeni güncellemede şu ana kadar gördüklerim;
Telefon kilidi açılınca gelen animasyonun değişimi
Kameraya TikTok filtresi gelmiş (Xiaomi'yi bırakıyorum :D)Kısa video sekmesinde bulabilirsiniz...
Video sekmesinde vlog modu gelmiş.
Ayarlarda en alt kısma yeni sekmeler eklenmiş (Konum,gizlilik)
Artık kendi always on display'imizi yapabiliyoruz...
Benim istediğim ama gelmeyen özellikler;
Samsung'daki gibi direk kameradan İnstagram modunda kalite kaybı olmaksızın çekilip atabileceğimiz fotoğraf sekmesi...
Bana göre yetersiz olan yandan çıkan uygulama kasasının özelleştirilmemesi...
Pil ile ilgili şuan bir bilgim yok.Şimdi şarja taktım.Bakacağız artık...
Daha fazla kilit açma animasyonu(O kadar ekran içi okuyucumuz var.Daha da havalı olmalı)
Ön kameranın açılış seslerinin yetersizliği.
Sizin gelmesini istediğiniz özellik var mı?
Hadi bakalım Android 10 yüzümüzü kara bırakma...
Önemli değil de gelmedi hala abi

Abiler yokmu bı cevap valla niye gelmiyor bu

Son düzenleme:

EmreGndmr

Doçent
Reaksiyon puanı
686
Abi senin telefonun ne. Bana da gelir mi şimdi bundan. 11.0.1 var bende. Kamera olmuş mu duzelmis mi

Önemli değil de gelmedi hala abi

Abiler yokmu bı cevap valla niye gelmiyor bu
Hocam herkes için dağıtım tarihleri farklıdır.Konu hakkında pek bilgim yok ancak 2-3 güne gelir.
Bu bana da olmuştu herkese MIUI 11 gelirken bende hala MIUI 10 vardı sonra 2-3 gün içerisinde geldi.
Muhakkak gelecektir...
Bu arada telefonu yeniden başlatmayı,önbelleği temizlemeyi veya ekranı güzelce silmeyi denediniz mi?Belki de ekrana kendi kendine dokunması ekran koruyucu varsa ondan kaynaklıdır?

Kesici34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Hocam herkes için dağıtım tarihleri farklıdır.Konu hakkında pek bilgim yok ancak 2-3 güne gelir.
Bu bana da olmuştu herkese MIUI 11 gelirken bende hala MIUI 10 vardı sonra 2-3 gün içerisinde geldi.
Muhakkak gelecektir...
Bu arada telefonu yeniden başlatmayı,önbelleği temizlemeyi veya ekranı güzelce silmeyi denediniz mi?Belki de ekrana kendi kendine dokunması ekran koruyucu varsa ondan kaynaklıdır?
Yaptım ama sanırım pubg yüzünden oluyor telefon karışıyor MS çok yüksek abi arada bı oluyor. Bide kamera önizleme düzelmiş mı

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,091
Yaptım ama sanırım pubg yüzünden oluyor telefon karışıyor MS çok yüksek abi arada bı oluyor. Bide kamera önizleme düzelmiş mı
Sizin cihazınız 9T Pro değil mi? Ona çoktan geldi zaten Android 10 güncellemesi. MIUI 11 ile birlikte verilmişti.

Kesici34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5

Uğur B

Doçent
Reaksiyon puanı
192
Benim cihaz mi9t sistem guncellemeden baktığım da 11.0.1.0 yazıyor güncelleme gelmemiş