Xiaomi Mi 10T Pro neden alınmaz (Bence)

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
6,381
Bakın elinize bir kağıt alıp bu cihazın teknik özelliklerine baktığınızda gerçekten inanılmaz bir cihaz. İçinde 865 var, 1/1.33" rakiplerine göre baya büyük bir sensörü var, video çekme seçenekleri çok fazla, batarya kapasitesi gayet büyük, kutusundan çok güzel bir adaptör çıkıyor, çok yüksek hızlı şarj destekliyor falan filan falan filan...

Ciddi anlamda çok iyi.

Ama hiç bir zaman bir telefonu gerçekte F/P yapan donanımı olmadı. Deneyimi. Deneyimi oldu.

Asıl önemli olan şey de deneyimi, çünkü siz o büyük sensörü, lensi, video seçeneklerini görmeyeceksiniz, onların verdiği deneyimi göreceksiniz. Ve deneyime doğrudan etki eden şey yazılım. Siz o cihazın kamera yazılımını başarılı yapamazsanız, o cihazda çok mega-piksel veya milyon tane video seçeneği olması zerre işe yaramaz. Bunun en büyük örneği ne? iPhone 11, iPhone 12 mini, iPhone 12, Oneplus 8 serisi. Onlarda milyar tane video seçeneği yok. Onların 108 mp ile göz boyanan kameraları yok. Onların 4K 60 kare videoları sadece çözünürlüğü 4K olan 60 kare videolar değil. Onların aylarca üreticileri tarafından uğraşılan ve baştan yapılan, öncekine göre çok daha geliştirilmiş yazılımları var.

Siz o cihaza stabil, sorunları olmayan, sezgisel çalışmayan bir ara yüz koymadıkça, anca 2 yıl güncelleme verip onlarla da cihazı öldürdükçe içine 144 Hz ekran veya 865 koymanızın ne anlamı var?

Siz ona gerekli güncelleme desteğini vermedikçe, onun stabil çalışmasını sağlamadıkça çok yüksek hızlı şarj özellikleri olmasının en anlamı var? O cihaz donanımının deneyimini veremedikçe donanımının ne anlamı var?

Ve kabul edelim ki, Xiaomi'nin ara yüzü ve kamera yazılımı ne stabil, ne uzun ömürlü, ne sezgisel çalışıyor, ne çok iyi bir video performansı var, ne vaat edileni verebiliyor ne de deneyimi iyi. Deneyimi kötü oldukça hiç bir cihazın yüksek donanımı olmasından ötürü övülebileceğini düşünmüyorum.

TeknoTakip

Doçent
Reaksiyon puanı
444
Bakın elinize bir kağıt alıp bu cihazın teknik özelliklerine baktığınızda gerçekten inanılmaz bir cihaz. İçinde 865 var, 1/1.33" rakiplerine göre baya büyük bir sensörü var, video çekme seçenekleri çok fazla, batarya kapasitesi gayet büyük, kutusundan çok güzel bir adaptör çıkıyor, çok yüksek hızlı şarj destekliyor falan filan falan filan...

Ciddi anlamda çok iyi.

Ama hiç bir zaman bir telefonu gerçekte F/P yapan donanımı olmadı. Deneyimi. Deneyimi oldu.

Asıl önemli olan şey de deneyimi, çünkü siz o büyük sensörü, lensi, video seçeneklerini görmeyeceksiniz, onların verdiği deneyimi göreceksiniz. Ve deneyime doğrudan etki eden şey yazılım. Siz o cihazın kamera yazılımını başarılı yapamazsanız, o cihazda çok mega-piksel veya milyon tane video seçeneği olması zerre işe yaramaz. Bunun en büyük örneği ne? iPhone 11, iPhone 12 mini, iPhone 12, Oneplus 8 serisi. Onlarda milyar tane video seçeneği yok. Onların 108 mp ile göz boyanan kameraları yok. Onların 4K 60 kare videoları sadece çözünürlüğü 4K olan 60 kare videolar değil. Onların aylarca üreticileri tarafından uğraşılan ve baştan yapılan, öncekine göre çok daha geliştirilmiş yazılımları var.

Siz o cihaza stabil, sorunları olmayan, sezgisel çalışmayan bir ara yüz koymadıkça, anca 2 yıl güncelleme verip onlarla da cihazı öldürdükçe içine 144 Hz ekran veya 865 koymanızın ne anlamı var?

Siz ona gerekli güncelleme desteğini vermedikçe, onun stabil çalışmasını sağlamadıkça çok yüksek hızlı şarj özellikleri olmasının en anlamı var? O cihaz donanımının deneyimini veremedikçe donanımının ne anlamı var?

Ve kabul edelim ki, Xiaomi'nin ara yüzü ve kamera yazılımı ne stabil, ne uzun ömürlü, ne sezgisel çalışıyor, ne çok iyi bir video performansı var, ne vaat edileni verebiliyor ne de deneyimi iyi. Deneyimi kötü oldukça hiç bir cihazın yüksek donanımı olmasından ötürü övülebileceğini düşünmüyorum.
yazılım cidden çok kötü. lol gibi güncel oyunları rahat kaldıran telefonum menüde kasıyo

Reaksiyon puanı
6,381
Sizin fikrinize saygı duyuyorum çünkü bu fiyata bu donanım gerçekten güzel. İçinde 865 var ve 6000 lira 144 Hz kaliteli IPS panel falan ama bu fiyata verdiği DONANIM inanılmaz. Deneyime baktığımızda özellikle kamerada exynos 990 kullanan S20 FE'den geride.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299

Ciddi anlamda çok iyi.

Yazdıklarına yüzde yüz katılıyorum.Bu forumda kağıt üzerindeki verilere bakıp düz mantık kurarak Mi 10t yi göklere çıkaranlar var.Mi 10t nin sorunlu arayüz ve berbat yazılımdan dolayı balon olduğunu defalarca söyledim.Mizancellin ve bir çok teknoloji kanalının kamera testlerinde kamerasının iyi olmadığı bariz ortada iken bu forumda hala cihazı övüp tavsiye edenler hala var.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sizin fikrinize saygı duyuyorum çünkü bu fiyata bu donanım gerçekten güzel. İçinde 865 var ve 6000 lira 144 Hz kaliteli IPS panel falan ama bu fiyata verdiği DONANIM inanılmaz. Deneyime baktığımızda özellikle kamerada exynos 990 kullanan S20 FE'den geride.
Belki sana tuhaf gelecek ama S20 Fe nin kamerası S20 ailesinden,S10 lardan,İphone 11 den (fotoğraf tarafında),Oneplus 8t den daha iyi.Oneplus 8 pro ile karşılaştırma videolarına baktım.Fotoğraf tarafında birbirine yakın ama iş videoya geldi mi Oneplus 8 pro S20 Fe nin içinden geçiyor.

lordare

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
Katılmıyorum. Xiaomi muhalifleri ve fanboyları arasında süregelen nihai bir savaş bu :)

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Kağıt üzerinde mantıklı bir cihaz gibi duruyor ama alıpta deneyimlemek gerek birde.

Reaksiyon puanı
6,381
Katılmıyorum diyen arkadaşa katılıyorum. Miui 13 ü bekleyelim hele bi bakalı nolcak
Tabi hep öyledir zaten. MIUI 13 çıkınca da Xiaomi severler 14'ü bekler. 10 varken 11, 11 varken 12 beklendi ama hala aynı berbatlıkta bir ara yüz. Tasarımında kast etmiyorum o kişisel, ama MIUI hala daha ne optimize edilmiş, ne stabil ne uzun ömürlü ne de sezgisel çalışıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Belki sana tuhaf gelecek ama S20 Fe nin kamerası S20 ailesinden,S10 lardan,İphone 11 den (fotoğraf tarafında),Oneplus 8t den daha iyi.Oneplus 8 pro ile karşılaştırma videolarına baktım.Fotoğraf tarafında birbirine yakın ama iş videoya geldi mi Oneplus 8 pro S20 Fe nin içinden geçiyor.
Evet S20 FE baya baya bir başarılı fotoğraf konusunda.

Orada burada sensörünün büyüklüğü övüle dursun, Mi 10T ve 10T Pro'nun kamerası rakiplerine göre çöp. İçinde 144 Hz ve 865 var diye övülür anca.

batuhan67

Doçent
Reaksiyon puanı
557
Katılmıyorum diyen arkadaşa katılıyorum. Miui 13 ü bekleyelim hele bi bakalı nolcak
MIUI 13 mü Allah aşkına Xiaomi gitsin bi şuanda kullandığı sürümleri adam gibi düzeltse ,stabilleştirse Xiaomi yeni sürüm getiriceğine hazırı düzeltsin sonra getirsin yeni sürümğ

SteeLl

Asistan
Reaksiyon puanı
70

Ciddi anlamda çok iyi.

bilip bilmmeden buraya gelip xiaomiyi kötülemeyin ben poco x3 nfc kullanıyorum hiçte bir sorununu görmedim

Amello

Doçent
Reaksiyon puanı
596
Herkes Xiaomi kağıt üzerinde iyi, xiaomiyi kullananlar seviyor. Ee bu telefonun neresi kötü? Kağıt üzerinde de iyi, kullananı da seviyo. ( Şu ana kadar xiaomi kullanmadım sadece kötüleyen arkadaşlara soruyorum. )

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Herkes Xiaomi kağıt üzerinde iyi, xiaomiyi kullananlar seviyor. Ee bu telefonun neresi kötü? Kağıt üzerinde de iyi, kullananı da seviyo. ( Şu ana kadar xiaomi kullanmadım sadece kötüleyen arkadaşlara soruyorum. )
Kullanan da sırf pişman olmamak kendini teselli etmek için seviyormuş gibi yapıyor.

batuhan67

Doçent
Reaksiyon puanı
557
Ben Xiaomi kullanıyorum ve iyiyse iyidir kötüyse kötü bana göre kötü tek kelime ile yazılımı çöp kendimi teselli etmeye falanda çalışmıyorum şuanda sadece keşke diyorum 10 gün daha bekleseydim de realme 7 pro alsaydım kağıt üzerinde telefonlar çok güzel gözükse de öyle değil ben bataryasını aldanıp aldım şuanda realme 7 pro kullanan arkadaşım var 11 saat falan ekran süresi alıyor ben hala 9 zorlarsam 10

Reaksiyon puanı
6,381
bilip bilmmeden buraya gelip xiaomiyi kötülemeyin ben poco x3 nfc kullanıyorum hiçte bir sorununu görmedim
Ben de kullanmadan söylemiyorum. Ayrıca daha çıkalı bir kaç ay olmuş bir cihaz için gelip çok iyi demek kolay.

2 yıl önce çok iyi denilen Mi 8 aldığı son güncelleme ile gözümün önünden kasım kasım kasılıyor. Ve ben onda öyle bitcoin mining falan da yapmadım. Aynı şekilde Rn 8'in MIUI 12'nn kararlı sürüm ile kararsız sürümden farkı kalamdı.

ömerim55

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,328
kesinlikle katılmıyorum. Xiaomi arayüzünü beğenmezsen başka yükle. Güncelleştirme ile yavaşlama mevzusunu yapmayan marka yok. Sana göre iphone se f/p telefonu.

Reaksiyon puanı
6,381
kesinlikle katılmıyorum. Xiaomi arayüzünü beğenmezsen başka yükle. Güncelleştirme ile yavaşlama mevzusunu yapmayan marka yok. Sana göre iphone se f/p telefonu.
1- Madem yapan yok o zaman neden bir Oneplus 4 yıl sonra ilk günkü gibi çalışabiliyor?

2- Nerede iPhone yazıyor, saçma sapan bir yere çekmeyin konuyu.

3- Ara yüz kötüyse kötüdür. İnsanların memnuniyeti ile olmuyor bu.

SteeLl

Asistan
Reaksiyon puanı
70
Ben de kullanmadan söylemiyorum. Ayrıca daha çıkalı bir kaç ay olmuş bir cihaz için gelip çok iyi demek kolay.

2 yıl önce çok iyi denilen Mi 8 aldığı son güncelleme ile gözümün önünden kasım kasım kasılıyor. Ve ben onda öyle bitcoin mining falan da yapmadım. Aynı şekilde Rn 8'in MIUI 12'nn kararlı sürüm ile kararsız sürümden farkı kalamdı.
kardeşim senin kullanmana baglı her cihazın bir ömrü var

batuhan67

Doçent
Reaksiyon puanı
557
IMG_20201223_103319.jpg

Realme 7 pro

Reaksiyon puanı
6,381
kardeşim senin kullanmana baglı her cihazın bir ömrü var
Yav kendinizde söylediniz işte, inkar etmeye çalışmayın. Kullanıma bağlı. Sadece arama ve sosyal medya ile her telefon 4-5 yıl gider ki siz çıktığında almış olsanız bile daha bir kaç ay kullanabilmiş oluyorsunuz ben neredeyse 2 yıldır (1,5 ile 2 arası) kullanıyorum. Ve ben içinde sd 845 olan bir cihaz ile bunu yaşıyorum.

Burada sizin yukarıda bahsettiğiniz asıl bilmeden konuşan siz oluyorsunuz.

Reaksiyon puanı
6,381
Öyle bir şey yok kullanıp benim gibi memnun kalan da var memnun kalmayan da genelleme yapamazsın.
Ama siz de biliyorsunuz ki, bu insanların memnun olmasıyla olmuyor.

iPhone 6'dan memnun olup öneren kaç kişi ile karşılaştım şu ana kadar ki eminim siz de karşılaşmışsınızdır.

Ki ayrıca memnun olmayanlar da iPhone 12 gibi çalışması beklentisi ile almıyor o cihazları.

SteeLl

Asistan
Reaksiyon puanı
70
Ben seni uzun kullandıktan sonra görecem bir sürü sorunlar çıkınca
benim önceki cihazım redmi note 8 di hiçbir sorun çıkmadı hergün 4 5 saat oyun oynamama ragmen şimdide kardeşime verdim o kullanıyor

Reaksiyon puanı
6,381
benim önceki cihazım redmi note 8 di hiçbir sorun çıkmadı hergün 4 5 saat oyun oynamama ragmen şimdide kardeşime verdim o kullanıyor
Şu dediğinize gram inanmıyorum. Ben de Rn 8 kullandım ve kullanıyorum (Teknik olarak sahibi değilim ama ben kullanıyorum) ben oyun oynamamama rağmen MIUI 12 güncellemesi ile animasyonlarda kasıyor, bastığınız bir tuşa çok geç tepki veriyor, donuyor.

Yapmak istediğiniz şey öyle olmadığını kanıtlamak mı yoksa fanatiklik yapmak mı?

SteeLl

Asistan
Reaksiyon puanı
70
Şu dediğinize gram inanmıyorum. Ben de Rn 8 kullandım ve kullanıyorum (Teknik olarak sahibi değilim ama ben kullanıyorum) ben oyun oynamamama rağmen MIUI 12 güncellemesi ile animasyonlarda kasıyor, bastığınız bir tuşa çok geç tepki veriyor, donuyor.

Yapmak istediğiniz şey öyle olmadığını kanıtlamak mı yoksa fanatiklik yapmak mı?
bende şu dediklerinize gram inanmıyorum insanları yanlış yönlendirmeyin lütfen.