Xiaomi Mi 10 Pro mu? iPhone 11 Pro Max mi?

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Benim de böyle sıkıntılarım var işte herkesin beğenmediği şeyler çok hoşuma gidiyor ?
bende bir bakıma öyleyim aslında millet Marvel Sinematik Evreni'ni sever ben çizgi romanlarını severim bir de popüler olan şeyleri izlememe gibi bir huyum var özellikle bizim ülkemizde GOT ve La Casa de Papel çok abartılıyor GOT'u sırf atıp tutmamak için ve fikir sahibi olmak için izledim çünkü ben hazırlıktayken arkadaşlar GOT muhabbeti yapıyorlardı bende fikir sahibi olmak için başladım ve bitirdim ama beğenmedim bana hitap etmiyor La Casa de Papel annem ve ablamla güncel olarak takip ettiğim bir dizi onu da sırf bizim milletimiz izliyor diye başlamadım arkadaş whatsapp'ta hikaye atmış bende bu diziyi izliyorsa bir bildiği vardır dedim bende başladım

M

Murat Burç

SDN Okuru
O yüzde 11 Pro Max bu konuda daha iyi kameradan dolayı. Ben
Sorabilir miyim bunu neye dayanarak söylüyorsun?
Birinde 8K video çekebilen 1/2.55 yerine 1/1.33 ( eğer yanlış bilmiyorsam neredeyse 2 katı geometrik şekillerde dolayı farklılık olabiliyorsu tam emin değilim) ssnsöre sahip bir cihaz yarı fiyatına.
600 dolara hadi 700 dolara bu ürün üstüne 130-150 dolara gimbal geri kalan para ile en kralından en babasından mikrofon.

Apple insanları kör etmiş.

Emir Aydın

Dekan
Reaksiyon puanı
3,635
Çıkacağı fiyata bağlı aslında.Iphone dan daha ucuz çıkacağına kesin gözüyle bakıyorum.Eğer arada büyük fark olursa tabi ki Mi 10 Pro ancak Xiaomi bir hata yapıp benzer bir fiyata çıkartırsa iyi bir kapışma olur.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Çıkacağı fiyata bağlı aslında.Iphone dan daha ucuz çıkacağına kesin gözüyle bakıyorum.Eğer arada büyük fark olursa tabi ki Mi 10 Pro ancak Xiaomi bir hata yapıp benzer bir fiyata çıkartırsa iyi bir kapışma olur.
6-7 binden giriş yapsa bile yine alamayacaz bence alamayacağımız bir telefon için konuşmanın bir anlamı yok

Emir Aydın

Dekan
Reaksiyon puanı
3,635
6-7 binden giriş yapsa bile yine alamayacaz bence alamayacağımız bir telefon için konuşmanın bir anlamı yok
Alıp alamamak göreceli bir kavram,maddi duruma bağlı.Kişisel ekonomik durumumuzu düşünmemeliyiz,bu durumlarda objektif bakmak en yararlısı olur.

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
7000 liradan girerse çok fazla satamaz.Bizim insanımız şu mantığı kuruyor:"Ben bi android cihaza 7000 lira vermem,bu fiyatlara çıkacaksam iphone alayım daha iyi,yarìn fazla zarar etmeden elden çıkarabilirim" bu kafada olan çok insan var o yüzden xiaomi fiyat konusunda çok uçmamalı.

Drogba39

Profesör
Reaksiyon puanı
381
O kadar para verdikten sonra Android almazdım şahsen. Herkes SD865'ten bahsediyor ama A13 Bionic ile aralarında ki farkın hissedileceğini hiç sanmıyorum, ne günlük kullanımda ne de oyunda. Kamera anlamında da iPhone'un doğal renkleri daha çok hoşuma gidiyor. Ve en önemlisi de iOS sistemi

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Alıp alamamak göreceli bir kavram,maddi duruma bağlı.Kişisel ekonomik durumumuzu düşünmemeliyiz,bu durumlarda objektif bakmak en yararlısı olur.
Ben fiyat açısından yorum yaptım fiyatı değerlendirmeden yorum yapacak olursak ben Mİ10 Pro alırdım
İPhone tasarım ve işletim sistemi olarak artık ilgimi çekmiyor

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
Param olsa ve ikisi arasında kalırsam Türkiye’den alacaksam mi 10 pro,Amerika’dan alacaksam 11 pro max alırdım

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Param olsa ve ikisi arasında kalırsam Türkiye’den alacaksam mi 10 pro,Amerika’dan alacaksam 11 pro max alırdım
ben Amerika'dan alacaksam OnePlus 8 Pro alırdım
bu arada sen OnePlus 7 kullanıyordun değil mi ne kadar süredir kullanıyorsun bir de sence OnePlus Xiaomi gibi kendi launcher'ını play store'da yayınlar mı çünkü topluluk grubunda bu konu ile ilgili çok fazla talep var eğer böyle bir şey olursa biz kullanıcılar çok seviniriz bende Poco'yu bırakıp OnePlus launcher'a geçerim

Mr_Ahmet

Doçent
Reaksiyon puanı
454
Fiyatı görmezden gelerek düşündüğümde iphone demek isterdim. Fakat android'in verdiği özgürlüğü maalesef kolay kolay bırakamam. O yüzden xiaomi.

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
ben Amerika'dan alacaksam OnePlus 8 Pro alırdım
bu arada sen OnePlus 7 kullanıyordun değil mi ne kadar süredir kullanıyorsun bir de sence OnePlus Xiaomi gibi kendi launcher'ını play store'da yayınlar mı çünkü topluluk grubunda bu konu ile ilgili çok fazla talep var eğer böyle bir şey olursa biz kullanıcılar çok seviniriz bende Poco'yu bırakıp OnePlus launcher'a geçerim
Yok ya oneplus şu an anca hayalimde :(

Xz1 kullanıyordum kırıldı şimdi de çöp olan eski telefonum 2. jenerasyon moto g kullanıyorum. Telefon işleri oradan,diğer kalan (neredeyse) tüm işleri ipad mini 2019’dan yapıyorum

Mustafa_elms

Asistan
Reaksiyon puanı
42
"Xiaomi Mi 10 Pro mu? iPhone 11 Pro Max mi?" diye soruyu bırakıp kaçıyorum :)

Yorumlarınızı bekliyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 89564
Ben hiç düşünmeden mi 10 pro derim . Tabiki yazılım ve stabilite olarak Apple in eline su dokemeyiz. Fakat yarı fiyatına daha güncel daha iyi bir kamera ve daha performansli bir telefon varken iPhone 11 pro Max a bu parayı vermem . Bu arada seni forumda görmek çok guzel abi her zaman bekleriz. Ha YouTube a yorum yazdım bu canavarı bana sal diye cevap vermedin ofiste zaten istemediğiniz kadar telefon var şu canavarı bana versene abi zaten korona geliyor ne olacağımız belli değil büyük sevap islersin ?

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
O kadar para verdikten sonra Android almazdım şahsen. Herkes SD865'ten bahsediyor ama A13 Bionic ile aralarında ki farkın hissedileceğini hiç sanmıyorum, ne günlük kullanımda ne de oyunda. Kamera anlamında da iPhone'un doğal renkleri daha çok hoşuma gidiyor. Ve en önemlisi de iOS sistemi
ikisi arasìnda bende iphone tercih ederim.Ama işlemci konusunda Snapdragon 865 in A13 e göre bi artısı var o da 5g desteği.Ülkemize 5g geldiğinde snapdragon 865 işlemcili cihaz kullanan bir çok insan yeni teknoloji kullanmanın mutluluğunu yaşayacak.

Hayaksisheytan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
biri ? biri ? canın hanginden yemek istiyorsa onu ye he paran varsa 2 sinide ye.?

Reaksiyon puanı
8,024
Fiyatı göz önüne almazsak 11 Pro Max tabiki. Apple'ın sunduğu güvenliği hiç bir firmaya değişmem. Ayrıca kamera yazılımında Apple çok başarılı. Tasarım olarak da 11 Pro Max bana daha güzel geliyor.

s1nanozk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Fiyatı kenara koy, her kategoride iPhone zaten. Xiaomi Mi 10 pro da fiyatlandırmada Samsung kullanıcıları da hedefliyorsa çok akıllı bir fiyatla çıkarmalı. Yoksa insanlar yine orta-üst segmentte telefon önerisi ister durur :)

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Yok ya oneplus şu an anca hayalimde :(

Xz1 kullanıyordum kırıldı şimdi de çöp olan eski telefonum 2. jenerasyon moto g kullanıyorum. Telefon işleri oradan,diğer kalan (neredeyse) tüm işleri ipad mini 2019’dan yapıyorum
Twitter hesabındaki medyana girdim orada OnePlus kulandigina dair ss'lerini gordum hatta Mesut Cevik'i alıntılamıssın yoksa o sen degil misin ?

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Başka birisi o. Ben şu an sosyal medya kullanmıyorum
Onun da kullanici adı seninki ile aynı reis
Screenshot_2020-03-13-20-26-06.png

Son düzenleme:

Szayel

Profesör
Reaksiyon puanı
1,147
Sürekli android kullanmış biri olarak,
Tasarım olarak iphone daha geçerli,
Maliyet olarak pahalı olsa da satışında daha değerli,
Yazılım güncellemeleriyle telefonu bitirse dahi satılabilecek cepe sıcak para sokabilecek bir cihaz,
Androidde ise güncellemeler bildiğiniz gibi. Samsung en iyi götüren ama o bile sıkıntılı.

Android cihazlar onca donanım koyarak aynı fiyatlara ulaştı neredeyse apple'a. Yani artık bence appleda denenebilir bu kadar yükseğe çıkılabiliyorsa.
Öte yandan güncelleme gelse neee ??? Gelmese ne ?! Note 5 kullanıyorum bunu biraz daha revize ederlerse hiç kullanamam herhalde. Şuanki versiyonuyla devam...

Son düzenleme:

Purposetour

Asistan
Reaksiyon puanı
57
İkisinin fiyati ayni olsa iphone yi tercih ederdim ama pyle birsey olmayacagindan xiaomi diyorum fiyatim dan dolayi