Xiaomi Kara Listede - Allah'ını Seven Defansa Gelsin!

Bu konuyu okuyanlar

Kaan_M

Doçent
Reaksiyon puanı
1,891
Dostlar çıkan habere göre; Xiaomi kara listeye ekleniyor!

Trump hükümeti bir belgeye göre, içinden biri Xiaomi olan 9 Çinli firmayı kara listeye alıyor!

Dostlar peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Açıkçası ben bu kadar erken beklemiyordum. Xiaomi'ye eğer huawei gibi bir durum olursa huawei'ye sığınırlar gibime geliyor bir an önce.

Yorumlarınızı bekliyorum.

Kaynak: EXCLUSIVE-Trump administration adds China's Comac, Xiaomi to Chinese military blacklist
(Reuters)

merduino

Asistan
Reaksiyon puanı
253
Huawei'e gönderme yapmışlardı Google uygulamaları ile alakalı. Boşuna dememişler gülme komşuna gelir başına diye. :)

Kaan_M

Doçent
Reaksiyon puanı
1,891
Acaba Huawei işletim sistemini Xiaomi kullanımına sokar mı? Inşallah durum iyi olur.

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Kendi ayaklarına sıkmış olurlar. Şu an Huawei kara listede olmasa, Google'a bağlı kalacaktı. Ama adamlar işletim sistemlerini çok daha hızlı geliştirmeye başladı.

Kaan_M

Doçent
Reaksiyon puanı
1,891
Bu şekilde ne kadar devam edebilecek ki Amerika. Yalnızca kendilerine bağımsız hale getirirler gibi duruyor.

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,808
Bence bunlar aslında iyi bir şey. Neden biliyor musunuz? Bu markalar kendi işletim sistemini geliştiriyor, Google'ın Android'ine bağlı kalmak zorunda kalmıyoruz.

Reaksiyon puanı
306

Trump hükümeti bir belgeye göre, içinden biri Xiaomi olan 9 Çinli firmayı kara listeye alıyor!

Açıkçası ben bu kadar erken beklemiyordum. Xiaomi'ye eğer huawei gibi bir durum olursa huawei'ye sığınırlar gibime geliyor bir an önce.

Kaynak: EXCLUSIVE-Trump administration adds China's Comac, Xiaomi to Chinese military blacklist
(Reuters)
Yani şu kendi sistem programlarına da reklam koyan şirket değil mi?

The Medic

Profesör
Reaksiyon puanı
1,285

(Reuters)
bence donald kramp abimiz çok iyi yapıyor,çinlileri ezmesi iyi bişey,onlarda koronayı yaymasaydı. (!)

Son düzenleme:

_mirror_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,938

(Reuters)
Redmi note 8 de google desteği kalkarmi?

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,180
Yapsın da google dan canımızı kurtaralım.

Donanım özelliklerine göre Xiaomi aldım yoksa Huawei almıştım çoktan.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,996
Huawei'de yaşanan olay sadece firmanın büyümesi yüzünden değil. Huawei, Çin devleti ile doğrudan iletişim içerisinde olan bir teknoloji şirketi ve büyük ihtimalle verilerini de Çin hükümeti ile paylaşıyor. ABD'nin bu taraftaki yaptırımının temel sebeplerinden birisi bu. Ancak Xiaomi'nin doğrudan Çin hükümeti ile bir bağı olduğunu sanmıyorum. Aynı OnePlus veya Oppo'da olduğu gibi. Tabi bu konuda net bir şey diyemez kimse ancak Xiaomi'nin kaderinin de Huawei gibi olacağını sanmıyorum. Aksi taktirde birçok üretici Google'a güvenemez o saatten sonra. Birde, işletim sistemi yapmak o kadar kolay değil. Xiaomi bunu yapabilecek güçte bir firma değil en azından. Huawei yapıyor, ancak bunun yaygın bir şekilde kullanılacağını sanmıyorum. Büyük ihtimalle Çin odaklı olur.

Kaan_M

Doçent
Reaksiyon puanı
1,891
Redmi note 8 de google desteği kalkarmi?
Huawei modellerinde olduğu gibi, Xiaomi telefonlarında da halihazırda desteği olan telefonların hiç birini google desteğini kaybetmez, güncelleme bakımından Redmi modelleri 3 Miui güncellemesi alır, Miui 13'ü de alacaktır.

_mirror_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,938
Huawei modellerinde olduğu gibi, Xiaomi telefonlarında da halihazırda desteği olan telefonların hiç birini google desteğini kaybetmez, güncelleme bakımından Redmi modelleri 3 Miui güncellemesi alır, Miui 13'ü de alacaktır.
Teşekkürler

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,784
Acilen Türkiye ile arası çok iyi olan Huawei ile anlaşıp, Huawei OS uygulamaları ile uyumlu çalışabilen kendi yerli işletim sistemimizi yapmalıyız.
General Mobile, Vestel, Casper, Reeder, Kaan gibi yerli telefon markaları ile anlaşıp dünyaya yerli otomobil gibi yerli telefon sunmalıyız.
Biraz geç kaldık ama şu fırsatta yapılabilir

Kaan_M

Doçent
Reaksiyon puanı
1,891
General Mobile, Vestel, Casper, Reeder, Kaan gibi yerli telefon markaları ile anlaşıp dünyaya yerli otomobil gibi yerli telefon sunmalıyız.
Evet evet evet ve evet. Bu bir fırsat olabilir. Yeni ve gelecek vaad eden bir sistem.

f1rinci

Asistan
Reaksiyon puanı
83
bu saatden sonra çinli firmalar birlik olup yeni bi işletim sistemi ve ortak market kurmalı, abd rahat vermeyecek anlaşıldı.

Son mesajlar