Xiaomi Işletim Sistemi Değiştirme

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
20
Ben garantisi bitince telfonumu rootlayıp kendi işletim sistemini kurmak istiyorum (Java) , çünkü ben programcıyım ve verilerin korumasına biraz daha önem veriyorum , telefon Google destekli olduğu için neredeyse hiçbir Google uygulaması(YouTube) Google'ın olduğu için silinmiyor . Yani ben Java tabanlı bir işletim sistemi kurabilir miyim telefonuma?(bu işlemi yapmayı biliyorum zaten fakat bazı telefonlar bu işleme karşı çıkıp hata verebiliyor , o yüzden yapan veya yapınca ne olabileceği hakkında bilgisi olan var mı diye sormak istedim) Telefon Xiaomi Redmi Note 9 Pro

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,378
Java tabanlı blackberry os vardı. Meego, webos gibi işletim sistemleri ise linux tabanlıydı. Diğer taraftan bu işletim sistemlerinden birini kurmayı başarsanız bile yazılım-donanım uyumsuzluğu,stabilizasyon sorunları yaşarsınız. Google uygulamaları ise root yetkisi aldıktan sonra dosya yöneticisinde kök dizinindeki uygulamalar klasöründen veya root yetkisi almadan da cmd ile kaldırılabiliyor. Tam olarak amacınız bu değil midir?