Xiaomi hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Bu konuyu okuyanlar

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Bildiğiniz gibi Xiaomi, Türkiye pazarında fiyat/performans ürünleriyle orta segmentte güçlü bir marka oldu. Özellikle fiyatına göre yüksek donanımlı cihazlarıyla dikkat çekti. Açıkçası ben xiaomi düşmanı değilim, akıllı cihazlarını kullanıyorum ancak son zamanlarda cihazların f/p oranı düştü; pazarda, orta segmentte huawei ve realme gibi markalar varken, açıkçası çok da öneresim gelmiyor. Nedenini soracak olursanız, yazılım ve güncelleme konusunda berbat. Evet, cihazlara uzun süre güncelleme veriyor ama verilen bir güncelleme ile cihazı pil konusunda berbat duruma getiriyor. Tam bir telefon çıkarıyor, işte bu sefer oldu diyorum, telefonda birsürü sorun çıkıyor. Mi 9T;Ghost touch, Mi Nite 10 Lite;yakınlık sensörü Redmi Note 8; Ghost Screen.. (tabiki herkeste yok bu sorunlar)bu sorunlar sadece birkaçı. Bana göre Note 9 serisindeki tek mantıklı seçenek 9 Pro modeli. Sizin düşünceniz nedir ? Xiaomi f/p cihaz algısından uzaklaşıyor mu ?

06-ankaralı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
105
Her şey olabilir. Son zamanlarda telefon markaları fiyatları yükseltmeye başladı.

Ufuukkbas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Bildiğiniz gibi Xiaomi, Türkiye pazarında fiyat/performans ürünleriyle orta segmentte güçlü bir marka oldu. Özellikle fiyatına göre yüksek donanımlı cihazlarıyla dikkat çekti. Açıkçası ben xiaomi düşmanı değilim, akıllı cihazlarını kullanıyorum ancak son zamanlarda cihazların f/p oranı düştü; pazarda, orta segmentte huawei ve realme gibi markalar varken, açıkçası çok da öneresim gelmiyor. Nedenini soracak olursanız, yazılım ve güncelleme konusunda berbat. Evet, cihazlara uzun süre güncelleme veriyor ama verilen bir güncelleme ile cihazı pil konusunda berbat duruma getiriyor. Tam bir telefon çıkarıyor, işte bu sefer oldu diyorum, telefonda birsürü sorun çıkıyor. Mi 9T;Ghost touch, Mi Nite 10 Lite;yakınlık sensörü Redmi Note 8; Ghost Screen.. (tabiki herkeste yok bu sorunlar)bu sorunlar sadece birkaçı. Bana göre Note 9 serisindeki tek mantıklı seçenek 9 Pro modeli. Sizin düşünceniz nedir ? Xiaomi f/p cihaz algısından uzaklaşıyor mu ?
Bence şuan orta segment kralı huawei. P40 lite modeline takip göremiyorum kendi fiyat aralığının 500-1000₺ üstüne kadar ve bahsettiğin tüm firmalar arasında servis ağı olarak en geniş firma buda bir etken tercihim Huawei den yana olur öneri konusunda

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Madem kimse sevmiyor kötü diyorsunuz telefonlarına neden birisi öneri istediğinde mi note 10 lite 9t rn8 rn9s rn9pro önermiyorsunuz?

gorkemkarakas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
39
Redmi serisi patlayıncaya kadar iyidi. Şuan 2018 de aldığım Xiaomi mi 6 yı kullanıyorum. Ekranın çerçevesinin çok fazla olması haricinde hiç bi sıkıntısı yok. Performansı ilk günkü gibi batarya performansı biraz düştü ama bi bataryaya bakar.
Xiaomi (red mi olmayan) hala çok iyi. Alacak olsam mix serisi düşünürüm.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Xiaomi kaliteli özgün ürünleri olan marka kimseyi taklit etmiyor.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Ben de Redmi Note 8 kullanıyorum.

Bir daha Xiaomi alsam Redmi yerine Mi serisinden alırdım herhalde.

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Madem kimse sevmiyor kötü diyorsunuz telefonlarına neden birisi öneri istediğinde mi note 10 lite 9t rn8 rn9s rn9pro önermiyorsunuz?
Mi note 10 lite, sensör sorunları ve parmak izi çalışma sorunları olduğu söyleniyor, realme 6 pro varken ben almazdım. Redmi note 8, fiyatını haketmiyor ve ghost screen sorunları var, 9 pro varken 9s alınmaz, Realme 6 varken de 9 pro alınmaz, nedenlerini başka bir konuda söylemiştim. 9t hala taş gibi telefon ama güncelliğini yitiriyor, ghost touch problemleri olduğu söyleniyor. Bunlar dışında, mi arayüzünden hoşlanmıyorum.

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Şu anda sitede Mi 10 reklamı var. :D

Reaksiyon puanı
2,554
Arayüzünü iphone benzetmeye çalışan apple replikası durumuna düşen bu yüzden benim de gözümden düşen bir marka tercih etmem edene saygı duyarım.
Bu arada benim bu fikrim telefonları için geçerli yoksa kendim mi band 4 kullanıyorum ve çok memnunum kız kardeşim de hem telefonunu hem kablosuz kulaklıklığını kullanıyor sadece kulaklığından memnun o da.

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Red mi Note 7 aldım yaklaşık 10 ay önce. Ekranda ufak bir beyaz nokta haricinde memnundum telefondan ama şimdilerde kimi görsem elinde Red Mi. Nefret ettirecek dereceye geldi. Satıp başka marka modele geçmeyi düşünüyorum.

Assad Najjar

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,305
Redmi 8 kullanıyorum, karşılaştığım tek bir sorun var, o da bazen kulaklığı taktığım zaman ses tuşlarının bozulması. Telefona reset atınca düzeliyor.

NxeS

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Resmi 5 plus var tonlarca dokunmatik basmama konusu var ve aynı konudan muzdaribim. Sanırım Xiaomi tercih etmeyeceğim yakın gelecekte. Huawei düşünüyorum.

baba12

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Xiomi redmi note 8 pro kullanan biri olarak eksi 2 yönü var
1 pili çabuk ölüyor
2 fotoğraf kalitesi gerçeklikten biraz uzak