Soru Xiaomi hakkında birkaç sorum var

Bu konuyu okuyanlar

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,613
1. MIUI Gerçekten ciddi sorunları olan bir arayüze mi sahip? (Ufak tefek olanları değil cihazı kullanılamayacak duruma bırakan sorunlar)

2: Şimdiki çıkardıkları telefonlar (en az) 3 Büyük android güncellemesini alabilecek mi?

3: [F/P Telefonları (Redmi, Poco)] 1-2 yıl sonra performanslarını ciddi biçimde kaybettiklerini söylüyorlar doğru mu?

4: 120HZ Olan modellerinde gerçekten 120hz alınabiliyor mu? Bu, batarya performansını etkiliyor mu? (ciddi oranda)

5: Bazı Modellerde Wi-Fi da kopma sorunları yaşandığı söyleniyor bu doğru mu?

Bu sorularıma cevap verebilirseniz çok sevinirim.

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,469
Xiaomi note 8 kullandım 1 yıl boyunca. Sonra samsung m31 geçtim ve 2 yıldır kullanıyorum. Deneyimlerimi söyleyeyim. Telefona bir oyun program vs. yüklememe rağmen 1 yıl sonra arayüzde donmalar başladı. Kullanım sırasında 1inci yılının sonuna doğru bu takılmalar arttı. Ha çok rahatsız edici değil ama net takılıyordu. Darbelere karşı inanılmaz derecede zayıftı. Sonra halı, evet halıya düşüp ekranı kırıldı. Ekranını telefon tamircisi bulamadığı için ana merkeze telefonu tamir için kargolatmak zorunda kaldık. Sonra çektiğim sıkıntılardan mı bilmiyorum, cennet günleri başladı. Samsung M31 e geçtim. Yağ gibi akıyor. 2 senedir 7/24 kullanıma rağmen ne donma ne takılma yaşadım. Şarjı çok uzun gidiyor. Çok sakarımdır, haftada 1 yere düştü uzun süre hiçbir şey olmadı. Bir gün asfalta düştü 1.5 yılın sonunda ekranın köşesi çatladı. İlk telefonumda orjinal ekranını bulduk. Hop değiştik. Yani yedek parça, teknik servis, garanti konularını takıyorsan ben xiaomi den çok performans alamadım. Samsung millet kendince eleştiriyor ama yaşadıklarımı yazdım Xiaomi'yi kötülemiyorum. Deneyimim bu şekilde.

3: [F/P Telefonları (Redmi, Poco)] 1-2 yıl sonra performanslarını ciddi biçimde kaybettiklerini söylüyorlar doğru mu?
Yani evet Xiaomi de ben bu sorunu yaşadım.

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,613
Xiaomi note 8 kullandım 1 yıl boyunca. Sonra samsung m31 geçtim ve 2 yıldır kullanıyorum. Deneyimlerimi söyleyeyim. Telefona bir oyun program vs. yüklememe rağmen 1 yıl sonra arayüzde donmalar başladı. Kullanım sırasında 1inci yılının sonuna doğru bu takılmalar arttı. Ha çok rahatsız edici değil ama net takılıyordu. Darbelere karşı inanılmaz derecede zayıftı. Sonra halı, evet halıya düşüp ekranı kırıldı. Ekranını telefon tamircisi bulamadığı için ana merkeze telefonu tamir için kargolatmak zorunda kaldık. Sonra çektiğim sıkıntılardan mı bilmiyorum, cennet günleri başladı. Samsung M31 e geçtim. Yağ gibi akıyor. 2 senedir 7/24 kullanıma rağmen ne donma ne takılma yaşadım. Şarjı çok uzun gidiyor. Çok sakarımdır, haftada 1 yere düştü uzun süre hiçbir şey olmadı. Bir gün asfalta düştü 1.5 yılın sonunda ekranın köşesi çatladı. İlk telefonumda orjinal ekranını bulduk. Hop değiştik. Yani yedek parça, teknik servis, garanti konularını takıyorsan ben xiaomi den çok performans alamadım. Samsung millet kendince eleştiriyor ama yaşadıklarımı yazdım Xiaomi'yi kötülemiyorum. Deneyimim bu şekilde.

Yani evet Xiaomi de ben bu sorunu yaşadım.
Yaşadığın duruma çok üzüldüm. Peki şimdi xiaomi telefonun ne durumda?

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,469
Yaşadığın duruma çok üzüldüm. Peki şimdi xiaomi telefonun ne durumda?
Bir arkadaşıma verdim, instagramda takılıyor. Sordum senin için, "iyi işimi görüyor" dedi.
Donma takılma var mı dedim, yok dedi. Ama o çinko karbon kullanıcı takılmayı anlayacağını da pek sanmıyorum.

MG4446

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,260
1. MIUI Gerçekten ciddi sorunları olan bir arayüze mi sahip? (Ufak tefek olanları değil cihazı kullanılamayacak duruma bırakan sorunlar)

2: Şimdiki çıkardıkları telefonlar (en az) 3 Büyük android güncellemesini alabilecek mi?

4: 120HZ Olan modellerinde gerçekten 120hz alınabiliyor mu? Bu, batarya performansını etkiliyor mu? (ciddi oranda)

1) Bu bence abartılıyor tamam sorunlar oluyor da aşırı değil.
4) poco x3 prodaki 120hz bence 120hz değildi bana 120hz gibi hissettirmiyordu a52 deki 90hz daha akıcı geldi bana

Mikail_Ebrinç

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,700
ansızı bir güncelleme geliyor sonra büyük sorunlar oluyor falan belli değil işte zaten genel olarak sorunlu arayüz sorunsuz hali var tabii bendeki mesela sorunsuz ama sendekinde sorun olmayacağı anlamına gelmiyor
bildiğim 2 kez güncelleme alıyorlar
benim telefonum note 8 pro performans kaybı falan yok şuanlık iyi telefon tabi bu olay telefondan telefona da değişir gidip düşük işlemcili telefona 10 tane uygulama yüklersen tabi kasar :D
o konuda bilgim yok 60 hz taklıyım ben :(
o sorun antenlerin üste ve altta olduğu telefonlarda oluyor xioami note 10 lite da öyleydi pubg oynarken vs wifi kesiliyordu

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,762
1 arayüz sorunu yaşamadım. Gayet akıcı
2 Telefonu (RN10) aldığımdan 2 defa güncelleme geldi yaptım, güncelleme büyük mü değil mi orasını anlamam.
3 Telefonda pek oyun oynayan değilim. Belkide bu yüzden performans düşmüyo. Bilgisayarda oynarım oyunları.
Telefonun performansı oyunları arka arkaya yaz sil yaz sil yapınca düşüyor.
kabaca bellekte bad sectörler oluşuyor ve bilgilere ulaşamadığından performans düşürüyo.
4 RN10 kullanıyom. 60 hz ekrana göre iyi batarya performansı var. 120 kullanmadım bilmem. önce kullandığım RN9 30hz ekranı vardı oda bunun gibi şarj tutma ömrü vardı.
Fark yok yani.
5 RN9 ve RN10 cihazlarını kullandım. Wifi sorunu yaşamadım.
Sadece RN9 cihazımın alt tarafta ana mikrofonu bozuldu bu sürede. tamircide yaptırdım

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,613
ansızı bir güncelleme geliyor sonra büyük sorunlar oluyor falan belli değil işte zaten genel olarak sorunlu arayüz sorunsuz hali var tabii bendeki mesela sorunsuz ama sendekinde sorun olmayacağı anlamına gelmiyor
Haaa bende bütün telefonlarda oluyor sanmıştım. Sağolun :D

Mikail_Ebrinç

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,700
Haaa bende bütün telefonlarda oluyor sanmıştım. Sağolun :D
babamda note 6 pro bende note 8 pro var bir sıkıntıları yok aldın diyelim bir telefon güncelleme geldi yapma önce araştır internette bir sorun yoksa yap ben miui 12.5.3 geçerken öyle yaptm memnunum

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,613
babamda note 6 pro bende note 8 pro var bir sıkıntıları yok aldın diyelim bir telefon güncelleme geldi yapma önce araştır internette bir sorun yoksa yap ben miui 12.5.3 geçerken öyle yaptm memnunum
miui 13 te bütün bu sıkıntıların kalkacağı söylenmiş. İnşallah öyledir.

Sinan9871

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Bende Xiaomi mi note 3 6 64 var 4 senelik telefon android 9 muı12 telefon kamera olsun işlemci olsun çok güzel güncelleme istiyorsan Xiaomi al

突厥汗國

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,236
MUI Global surumu ıle 9 Kullanıyorum ve akıcı sekılde + Oyun + Video + Dıger seyler olsun sorun yasamadım.

Bunun dısında 11 12 sekme acık tarayıcı kullanıyorum sorun yıne yok.
VPN Kullanıyorum Extra sorun yok.
Sarj Her gun elımde olan telefon Fix Gunu tamamlıyorum + Sarj kalıyor bazen Gunler gıdıyor, Bu Kullanıma Baglı.

Kullandıgınız Sarj aleti orjınal olsun Kafi Mılyonculardan alınanla sarj yapmayın ebesı aglar..

IYFONCULAR Eskıden Samsung ile ugrasırdı sımdı yeni Ugrascıları Xiaomi oldu, Sorun yok Rahatca alınabılır..

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Hayır değil.
Sadece 11T serisinin 3 android güncellemesi alma garantisi var. 11T serisi dışındaki çoğu model 2, düşük segmentler 1 android güncellemesi alır.
Hangi marka olduğundan çok telefonun segmentiyle alakalı bir şey bu.
120Hz ekranlı telefonlarda o akıcılığı hissedersin zaten ve haliyle 60Hz'deki batarya performansını bulamazsın ama çoğu modelde dinamik olduğu için çok sorun olacağını sanmıyorum.
Mi 9T'de başlarda ara ara kopmalar oluyordu. Android 10 güncellemesinden sonra bir daha yaşamadım.