Xiaomi bozdu sanki ?

Bu konuyu okuyanlar

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Hocam ikiside olur ama güncellik ve batarya performansı önemli ise 13; profesyonel bir kamera ve şık tasarım önemli ise 12 Pro almanı tavsiye ederim.Burda senin ne beklediğin önemli.Beklentilerine göre kararını ver.
12 Pro veya 13 hic fark etmez ikisi de fazlası ile işimi görecektir benim beklentim 3-4 sene beni sorunsuz götürmesi cunku ben her sene telefon degistiren biri degilim

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,461
Burada ana konu Samsung,un çentiği orta seviye cihazlara koyması değil, rakip gördüğün firma ile dalga geçip sonra aynısını kendisinin yapması büyük rezillik, ayrıca sevelim veya sevmeyelim, iPhone'nun o çentiğinde Samsung,un çentiğinden çok çok fazla teknoloji var, yanlış anlaşılmasın iPhone veya Samsung taraftarı değilim ancak ortada bazı gerçekler var ve bunları görmezden gelemeyiz.
Hocam android fanboylarına bunu anlatamazsın.Onlar kağıt üzeri verilere bakıp düz mantık kurmayı severler.Konuda adam sırf ekranda 120hz ekran hızı var diye leş ekranlı,vasat işlemciye,leş kameraya ve yetersiz donanıma sahip cihaz öneriyor.O cihazı alacak kişinin saç baş yolacağını düşünemiyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

12 Pro veya 13 hic fark etmez ikisi de fazlası ile işimi görecektir benim beklentim 3-4 sene beni sorunsuz götürmesi cunku ben her sene telefon degistiren biri degilim
İki cihazda minimum 5 yıl götürür.O konuda için rahat olsun.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Hocam android fanboylarına bunu anlatamazsın.Onlar kağıt üzeri verilere bakıp düz mantık kurmayı severler.Konuda adam sırf ekranda 120hz ekran hızı var diye leş ekranlı,vasat işlemciye,leş kameraya ve yetersiz donanıma sahip cihaz öneriyor.O cihazı alacak kişinin saç baş yolacağını düşünemiyor.

İki cihazda minimum 5 yıl götürür.O konuda için rahat olsun.
5 yıl kullanmam hocam 3 yıl kullanır satar üst modele geçerim İPhone ülkemizde yatırım aracı olarak görülüyor biliyorsunuz ayrıca 5 yıl boyunca aynı telefonu kullanmak bir noktadan sonra sıkar bence çünkü bu durumu 5s'te yaşamıştım.

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,461
5 yıl kullanmam hocam 3 yıl kullanır satar üst modele geçerim İPhone ülkemizde yatırım aracı olarak görülüyor biliyorsunuz ayrıca 5 yıl boyunca aynı telefonu kullanmak bir noktadan sonra sıkar bence çünkü bu durumu 5s'te yaşamıştım.
Düşüncen çok mantıklı.İki cihazlada 3 yılı mutlu geçirirsin.

Yahya Furkan

Baadshah
Reaksiyon puanı
2,183
Xiaomi hiç bir zaman tutulmamıştı ki, Redmi Note 8 Pro çok ucuz gözüküyordu aldılar 1 sene sonra ellerinde kaldı cihaz, kesinlikle önermiyorum bende 11T var evdeki S9+ ve S10+ daha kaliteli :D. Eğer Android alacaksan iPhone 13 fiyatına S22 Ultra almak daha mantıklı. Zaten yurt dışında S22 Ultra 13 Pro Max'den daha pahalı ve neredeyse kafa kafaya satıyorlar. S22 Ultra 13 haricindeki 2022'de çıkan tüm amiral gemilerinden daha az ısınıyor düz S22'de aynı şekilde, anormal şekilde ısınmıyor özellikle son güncellemede S20 dahil tüm cihazları çok iyi toparladılar.

iOS istiyorsan iPhone 13 alabilirsin, S22 Ultra almazsan çok bir şey kaybetmezsin aksine daha uzun seneler ilk günkü performansı ile kullanabilirsin 13'ü.
Redmi Note 8 Pro başyapıttır, kimsenin 1 yılda elinde kalmadı. Ben eski telefonum Redmi Note 8 Pro'mu anneme verdim kullanıyor. 3 yıllık olacak neredeyse.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Redmi Note 8 Pro başyapıttır, kimsenin 1 yılda elinde kalmadı. Ben eski telefonum Redmi Note 8 Pro'mu anneme verdim kullanıyor. 3 yıllık olacak neredeyse.
Redmi Note 8 Pro efsane bir telefondur Mİ9T ile RN8 Pro arasında kalmıştım zamanında aklımı az çelmedi hatta orman yeşili çok güzeldi bence. Ben tercihimi Mİ9T'den yana kullandım pişman değilim ama ilk ve son Xiaomi modelim olacak. Bekle beni Apple geliyorum :D

Düşüncen çok mantıklı.İki cihazlada 3 yılı mutlu geçirirsin.
teşekkürler hocam bu arada 12 Pro'yu 2.el düşünüyorum acaba paramı ayarladığım zaman 2.el 12 Pro konusunda bana yardımcı olur musunuz ?
Sahibinden'e bakıyorum bu arada 13 fiyatına 12 Pro ilanları var karşımda renk olarak kurşun grisi ve gümüş düşünüyorum.

irsuya

beyond negative diff
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,903
Nasıl bir baş yapıttır? Malzeme kalitesi, kamerası, oyun performansı çok kötü. 1 kere yere düştüğünde elinde kalıyor tıpkı 9C ve 9T gibi çerçevesindeki dokunmatik çalışmıyor :D.

teşekkürler hocam bu arada 12 Pro'yu 2.el düşünüyorum acaba paramı ayarladığım zaman 2.el 12 Pro konusunda bana yardımcı olur musunuz ?
Konu açarsanız size ilan bulabiliriz, şu an özellikle iPhone'larda ikinci el piyasası çok karışık. 13 Pro bile bulunabilir bütçenizde.

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,461
Redmi Note 8 Pro efsane bir telefondur Mİ9T ile RN8 Pro arasında kalmıştım zamanında aklımı az çelmedi hatta orman yeşili çok güzeldi bence. Ben tercihimi Mİ9T'den yana kullandım pişman değilim ama ilk ve son Xiaomi modelim olacak. Bekle beni Apple geliyorum :D

Sahibinden'e bakıyorum bu arada 13 fiyatına 12 Pro ilanları var karşımda renk olarak kurşun grisi ve gümüş düşünüyorum.
Hocam Telefoncuları babanla dolaş.Temiz kullanılmış,ikinci el Apple garantili 12 Pro alabilirsin.Diyelim kafana yatan bir cihaz çıktı.Telefoncu ile konuşup bir sorun olduğunda değişim garantisi yani sorunsuz bir ikinci el 12 Pro sana verip seni mağdur etmeyecekse alabilirsin.Senin gönlün 12 Pro dan yana galiba.Cihazı aldığın zaman bana Dm den yaz.Sana batarya ile ilgili ipuçlarını vereyim.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Nasıl bir baş yapıttır? Malzeme kalitesi, kamerası, oyun performansı çok kötü. 1 kere yere düştüğünde elinde kalıyor tıpkı 9C ve 9T gibi çerçevesindeki dokunmatik çalışmıyor :D.

Konu açarsanız size ilan bulabiliriz, şu an özellikle iPhone'larda ikinci el piyasası çok karışık. 13 Pro bile bulunabilir bütçenizde.
hocam benim İPhone işi babama bağlı bu yüzden kesin bişi söylemiyorum ama bana Ocak'a kalmaz demişti bakalım zaman ne gösterecek benim de 2 ay sonra okul bitecek okulun bitmesi için hafta sayıyorum o derece sıkıldım hocam.

Yahya Furkan

Baadshah
Reaksiyon puanı
2,183

Redmi Note 8 Pro'nun oyun performansı kötü diyorsanız zaten bu baştan bilmeden konuştuğunuzu gösteriyor hocam.

Malzeme kalitesi fiyatına göre gayet iyi, defalarca kez yüksekten yere düşürmeme rağmen sadece koruyucu ekranda kırıklar oluştu, arka ekran da ufacık hasar aldı o kadar.

Ve evet, Redmi Note 8 Pro, fiyatına, zamanına göre bir başyapıttır.

irsuya

beyond negative diff
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,903
Redmi Note 8 Pro'nun oyun performansı kötü diyorsanız zaten bu baştan bilmeden konuştuğunuzu gösteriyor hocam.

Malzeme kalitesi fiyatına göre gayet iyi, defalarca kez yüksekten yere düşürmeme rağmen sadece koruyucu ekranda kırıklar oluştu, arka ekran da ufacık hasar aldı o kadar.

Ve evet, Redmi Note 8 Pro, fiyatına, zamanına göre bir başyapıttır.
Malzeme kalitesi fiyatına göre iyi diye bir şey yok fiyatı zaten ucuzsa o telefon düşük bütçelidir, asla 2022'de alınacak bir telefon değildir ve oyun performansı çok kötü, yanı sıra 2-3 saat oyun oynayınca termal darboğaz yiyor. (o kadar ekran süresi alabilirseniz artık)

Düşük ayarlarda 20 FPS...

Yahya Furkan

Baadshah
Reaksiyon puanı
2,183
Malzeme kalitesi fiyatına göre iyi diye bir şey yok fiyatı zaten ucuzsa o telefon düşük bütçelidir, asla 2022'de alınacak bir telefon değildir ve oyun performansı çok kötü, yanı sıra 2-3 saat oyun oynayınca termal darboğaz yiyor. (o kadar ekran süresi alabilirseniz artık)

Üst düzey telefonlarda bile Genshin İmpact. Bu gibi ucuz telefonlar da oynanamaz zaten. Hala oyun performansı Pubg gibi oyunlarda iyi, batarya da fena değil. Malzeme kalitesi muadillerinden kaliteliydi yani, onu demek istedim.

Bataryaya gelecek olursak, ilk gün ki performansını koruyamamasına rağmen hala iyi.