Xiaomi Artık Türkiye'de. Hayırlı Olsun

Bu konuyu okuyanlar

aliservi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Xiamio mail attım anasını satayım :) böyle bir firma ile dist. Anlaşmanız var mı diye

qorjux gor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
--- Gönderi Güncellendi ---
Hiç tanımıyorum. Hatta şirket bilgilerine bakarsanız 2017 yılında kurulmuş olarak ve 1-10 arası çalışanı var olarak görülüyor. Sizce ne kadar ne olduğu belli olabilir ki?
doga grup diye bir holding var doğa okullarının da sahibi madencilik falan yapıyorlar.bilişim şirketleride vardı
Hiç tanımıyorum. Hatta şirket bilgilerine bakarsanız 2017 yılında kurulmuş olarak ve 1-10 arası çalışanı var olarak görülüyor. Sizce ne kadar ne olduğu belli olabilir ki?
doga grup diye bir holding var doğa okullarınında sahibi madencilik falan

Bilgili99

Profesör
Reaksiyon puanı
252
doga grup diye bir holding var doğa okullarının da sahibi madencilik falan yapıyorlar.bilişim şirketleride vardı
doga grup diye bir holding var doğa okullarınında sahibi madencilik falan
Bu mantıkla ülkede yüzlerce güven ismini kullanan küçüklü büyüklü firma var ( Güven inşaat, Güven bakkal, Güven yapı, Güven etüt merkezleri gibi) o zaman onlarda hepsi aynı yere bağlı hepsi ortak.

Wazzie

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Arkadaşlar hepsi buradadan aldığımız xiaomi tellerde bu arada satan da hepsiburada, tel geldiği zaman rom atmak felan zorunda mıyız yoksa herşey yüklü geliyor biz türkçe dil seçip normal kullanmaya mı başlıyoruz

M

Murat Burç

SDN Okuru
Arkadaşlar hepsi buradadan aldığımız xiaomi tellerde bu arada satan da hepsiburada, tel geldiği zaman rom atmak felan zorunda mıyız yoksa herşey yüklü geliyor biz türkçe dil seçip normal kullanmaya mı başlıyoruz
Global kararlı geliyor benim bildiğim

Akif52

Profesör
Reaksiyon puanı
110
İthalatçılar yine satılır dert etmeyin fiyat konusunu. Samsung LG'nin de ürünleri ithalatçı olarak geliyor hepsiburadaya. Alanlar distribütör garantili alırlar memnun kalınırsa yönelinir memnun kalınmazsa ithalatçı devam. Çünkü zaten telefonlar her halükarda yurtdışından geliyor hala hiçbir şey daha oturmadı Türkiye de fabrikaları yok.. (Parça değişimleri uzun sürebilir)

Denizateş.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Resmi garantili olacağı için ithalatçı garantili ürünlerden daha pahalı olacak ve daha fazla kar edecekler ama resmi garantili diye güvenmeyin bu firmadan alacağınıza gidin ucuza ithalatçıdan alın daha iyi. Karşınızda bir muhattap bulacağınızı falan sanmayın. Ama olur mu resmi garantili bu gider dava açarım diyenler avucunu yalar. Siyasete girmiş olmayayım ama firmanın sahibi Doğa Grup hani şu Doğa Okulları falan onların sahibi ile aynı gerisini siz anlayın. İthalatçıdan alıp garantiyle ilgilenilmediği zaman ithalatçıyı dava etseniz sonuç almanız daha muhtemel.

sputnik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Fiyat politikalarıni degistirmezlerse sıkıntı yok fakat abartirlarsa çok tutulacağını sanmıyorum

hakan karaaslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
selam arkadaşlar,
hepsiburada dan mi5s alan biri olaak konuşuyorum üründe hiç bir sorun yaşamadım. erken almasaydım kesinlikle mi6 modelini alırdım. bazı arkadaşlar fiyatı pahalı diye yorum yapmışlar ama onlar gidip daha düşük özellikli 3500-4000 tl arasındaki samsung veya apple telefonları alabilirler.
ben androidci olarak kesinlikle şuanda mi 6 nın üzerine telefon tanımıyorum.

Wazzie

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
selam arkadaşlar,
hepsiburada dan mi5s alan biri olaak konuşuyorum üründe hiç bir sorun yaşamadım. erken almasaydım kesinlikle mi6 modelini alırdım. bazı arkadaşlar fiyatı pahalı diye yorum yapmışlar ama onlar gidip daha düşük özellikli 3500-4000 tl arasındaki samsung veya apple telefonları alabilirler.
Eyvallah kardeşim güzel diyorsun ama sırf ekranı yüzünden S8 i geçemez bence :D

M

Murat Burç

SDN Okuru
selam arkadaşlar,
Daha düşük özellikli ?
Xioami iyidir hoştur ben kendim kardeşime büyük ihtimal Mİ5S alacam da bi yavaş olun be
Mİ6 üzerine telefon tanımazmış sayılara oynamaya bayılıyorsunuz antutusu 200 bin ooo

nextman

Profesör
Reaksiyon puanı
567
İthalatçıları durduramazlar ,ithalat olarak 3 model kullandım sorunsuz ,cüzi bir karla satan bir arkadaşım var önce mi5 ardından 5s ve son olarak mi note 2 kullandım türevleri ile karşılaştırıldığında iş yapar cihazlar ama şahsi fikrim fotoğraf kalitesi konusunda daha çok yol alması gerek.

vforfreedom

Doçent
Reaksiyon puanı
75
Resmi garantili olacağı için ithalatçı garantili ürünlerden daha pahalı olacak ve daha fazla kar edecekler ama resmi garantili diye güvenmeyin bu firmadan alacağınıza gidin ucuza ithalatçıdan alın daha iyi. Karşınızda bir muhattap bulacağınızı falan sanmayın. Ama olur mu resmi garantili bu gider dava açarım diyenler avucunu yalar. Siyasete girmiş olmayayım ama firmanın sahibi Doğa Grup hani şu Doğa Okulları falan onların sahibi ile aynı gerisini siz anlayın. İthalatçıdan alıp garantiyle ilgilenilmediği zaman ithalatçıyı dava etseniz sonuç almanız daha muhtemel.

Yani mesela s7 edge ithalatçı garantili alınırmı ? yada huawei p10 ? bişey olsa ne olcak hocam ayrıca huawei servisi çok iyi samsungda baya başarılı benim gözümde

M

Murat Burç

SDN Okuru
Yani mesela s7 edge ithalatçı garantili alınırmı ? yada huawei p10 ? bişey olsa ne olcak hocam ayrıca huawei servisi çok iyi samsungda baya başarılı benim gözümde
Bak @nextman 3 tane ithalatçı aldım sorun yaşamadım diyor. Şimdi ne olur bilmem. Bu S7 Edgenin ekran sorunu vardı bi aralar onu ithalatçıdan alırsan sana denk gelirse ne olur bilmem bak birşey olur demiyorum ne olur bilmem diyorum ithalatçı fiyatları da yüksek zaten.
P10 ve Mate 9un kronik sorununu duymadım.

nextman

Profesör
Reaksiyon puanı
567
@Murat Burç a katılıyorum şans işi benle aynı zamanda alıp sorun yaşayanlar forumlarda küfür edip dururdu hakkınızda hayırlısı olsun diyelim :)

nextman

Profesör
Reaksiyon puanı
567
heh işte bu risk alınırmı o var. hiç çözmüyolarmı mesela parça değişimi felan yapılmıyormu
Xiaomi parçaları ya zor bulunuyor ya da kolay bulunanı tamir gördükten sonra randıman vermiyor.sonuç olarak merdiven altı diye tabir ettiğimiz yerlerde parça değişimi ile resmi servisler arasında az da olsa fark var bu bence yeter

Muhammed Orkun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teknik serviside dahil 10 çalışan çok az garanti konusunda tereddütü olan varsa yine uzun zaman bekleyeceğini gösteriyor bu durum.

vforfreedom

Doçent
Reaksiyon puanı
75
Xiaomi parçaları ya zor bulunuyor ya da kolay bulunanı tamir gördükten sonra randıman vermiyor.sonuç olarak merdiven altı diye tabir ettiğimiz yerlerde parça değişimi ile resmi servisler arasında az da olsa fark var bu bence yeter

xiaomi için değil hocam s7 edge için dedim. 1200 tl xiaomi risk alınır ama s7 edge 2700 tl

nextman

Profesör
Reaksiyon puanı
567
Şahsen ben bu riski göze almam kardeşim imkanınız varsa Garantili distribütör alın derim bu her marka için geçerli

Quilliam

Doçent
Reaksiyon puanı
86
Valla fiyatlara ne oluyor bilmiyorum mi5s sin gümüş rengi hepsi burada da fiyatı arttı

hakan karaaslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Daha düşük özellikli ?
Xioami iyidir hoştur ben kendim kardeşime büyük ihtimal Mİ5S alacam da bi yavaş olun be
Mİ6 üzerine telefon tanımazmış sayılara oynamaya bayılıyorsunuz antutusu 200 bin ooo
Dostum fiyat olarak bana 2500 tl lik mi 6 ya rakip cikarabilirmisin
En yakin rakibi s8 ve lg g5 onlarda bu cihazdan cok pahali
Fiyat performans olarak en iyisi bence

M

Murat Burç

SDN Okuru
Dostum fiyat olarak bana 2500 tl lik mi 6 ya rakip cikarabilirmisin
En yakin rakibi s8 ve lg g5 onlarda bu cihazdan cok pahali
Fiyat performans olarak en iyisi bence
Fiyat performans olarak ne ala dedim ya düşmanlığım yok One Plus Xioami cihazlar üretiyorlar.
Ama kusura bakma kendi düşüncem 2700e S7 Edge varken Mİ6yı 2500 tlye hem de ithalatçı bir şekilde almam. 835 falan filanda Exynos 8890da 820 ayarında bir işlemci ve 820 öldü mü hayır hala çok performanslı hayli hayli herşeyde yetiyor ondan sonra kamera ekran batarya gibi etmenler işin içine giriyor orda da kusura bakmayın S7 Edge o karşılaşmayı alır.

aliservi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Bilgileri yokmuş öyle diyorlar :)

IMG_0933.PNG

Son düzenleyen moderatör:

Quilliam

Doçent
Reaksiyon puanı
86
Ya arkadaşlar bir şey soracağım bilgisi olan varsa söyleyebilir mi? Hepsi burada da mi5s'in gümüş rengi 1289 tl mi neydi şimdi 1599 tl oldu acaba ileri günlerde kampanya gereği tekrar düşme olur mu?