Öneri Xiaomi 14 Ultra mı iPhone 14/15 mi?

ErenVortex

Asistan
Reaksiyon puanı
40
Merhaba arkadaşlar. Babamla ufak bir antlaşma sonucu bana istediğim telefonu alacağına söz verdi. (inşallah bir sıkıntı çıkmazsa.) Ancak çok çok kararsızım. Yani 2 seneye yakındır Xiaomi Mi 8 Lite kullanıyorum ve Xiaomi mükemmel bir şey. Ama iOS da denemek isterim. Tabi APK indirilememesi iOS için bir eksi. Mesela AeroInsta bağımlısı birisi olarak bu benim için bir eksi çünkü story ve video indirmeye bayılıyorum. Bu telefonları kullananlar veya çok detaylı bilenler açıklayabilirler mi, sizce hangisini tercih edeyim? iPhone 14/15 fark etmez bu arada. İkisi de olur. Son modeller diye ikisini de yazdım.

LuiLibero

Asistan
Reaksiyon puanı
266
iPhone 15 serisi tercih edin, Pro’ya zorlamanızda daha iyi olur

murat zorluu

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
857
Kesinlikle iPhone 15 ama bir iPhone 14 kullanıcısı olarak onada bakmanızı tavsiye ederim

mirac_s

Asistan
Reaksiyon puanı
53
Xiaomi 14 Ultra almanı Tavsiye Ederim,
Nedenlerini Yazmamı isterseniz Söyleyin

Sıradan Kullanıcı

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
8,160
iPhone 15 alma ihtimali varken 14 Ultra düşünülmesi çok komik olur.

ErenVortex

Asistan
Reaksiyon puanı
40
iPhone 15 serisi tercih edin, Pro’ya zorlamanızda daha iyi olur
Hocam vallahi babam söz verdi. 15 Pro Max'e kadar yolu var. Ancak titanyum kasa çok kolay kırılıyor sağlamlık testlerinden geçemiyor gibisinden şeyler duymuştum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kesinlikle iPhone 15 ama bir iPhone 14 kullanıcısı olarak onada bakmanızı tavsiye ederim
Tamamdır hocam.

Xiaomi 14 Ultra almanı Tavsiye Ederim,
Nedenlerini Yazmamı isterseniz Söyleyin
Buyurun yazın hocam.

iPhone 15 alma ihtimali varken 14 Ultra düşünülmesi çok komik olur.
Hocam bana da öyle geldi. Ancak kamera ve performans açısından 14 Ultra'ya daha iyi diyorlar. Ayrıca birkaç arkadaşım da iOS için sürüm desteğini de baya sıkıntılı bulduğunu söyledi ancak 2028'e kadar sürüm desteği bana gayet iyi geldi. Bir de iOS'a APK indirilememesi benim için bir eksi tabii ama bu kadar ufak bir şey için de değişmem.

Sıradan Kullanıcı

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
8,160
Hocam vallahi babam söz verdi. 15 Pro Max'e kadar yolu var. Ancak titanyum kasa çok kolay kırılıyor sağlamlık testlerinden geçemiyor gibisinden şeyler duymuştum.
Yok kesinlikle yalan bu. Titanyum kasalı iPhone'lar hem daha hafif hem daha sağlam. Ayrıca premium hissiyatı oldukça yüksek. Eğer böyle bir imkan varsa 15 Pro veya 15 Pro Max kesinlikle ilk tercihiniz olmalı.

Hocam bana da öyle geldi. Ancak kamera ve performans açısından 14 Ultra'ya daha iyi diyorlar. Ayrıca birkaç arkadaşım da iOS için sürüm desteğini de baya sıkıntılı bulduğunu söyledi ancak 2028'e kadar sürüm desteği bana gayet iyi geldi. Bir de iOS'a APK indirilememesi benim için bir eksi tabii ama bu kadar ufak bir şey için de değişmem.
Sanmam. Kamera konusunda iPhone cihazlar oldukça başarılı, üstüne video konusunda çok iyi performans gösteriyorlar. 3 yıl boyunca üst segment Xiaomi kullandım hepsinde 1 yıl sonunda ilk günkü kamera performansımı alamadım mutlaka düşüşler yaşatıyor.
APK konusu çok önemli değil diyorsanız 15 Pro ailesini öneririm. Ayrıca iPhone XR çıkışı üzerinden 6 yıl geçti ve iOS 18'i alacak. O yüzden güncelleme konusunda içiniz rahat olsun.

ErenVortex

Asistan
Reaksiyon puanı
40
Yok kesinlikle yalan bu. Titanyum kasalı iPhone'lar hem daha hafif hem daha sağlam. Ayrıca premium hissiyatı oldukça yüksek. Eğer böyle bir imkan varsa 15 Pro veya 15 Pro Max kesinlikle ilk tercihiniz olmalı.

Sanmam. Kamera konusunda iPhone cihazlar oldukça başarılı, üstüne video konusunda çok iyi performans gösteriyorlar. 3 yıl boyunca üst segment Xiaomi kullandım hepsinde 1 yıl sonunda ilk günkü kamera performansımı alamadım mutlaka düşüşler yaşatıyor.
APK konusu çok önemli değil diyorsanız 15 Pro ailesini öneririm. Ayrıca iPhone XR çıkışı üzerinden 6 yıl geçti ve iOS 18'i alacak. O yüzden güncelleme konusunda içiniz rahat olsun.
Tamamdır hocam çok sağ olun. Ben de uzun süredir orta segment Xiaomi kullanıyorum biraz bıktım ama üst segmentlerinde de bir fark yoksa sanırım 15 Pro veya Pro Max falan tercih edeceğim. Çok teşekkürler tekrardan.

O kadar paraya 60 hz rezalet
1723712742354.png

Hocam.

Ctrl+aLT+Del

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Tamamdır hocam çok sağ olun. Ben de uzun süredir orta segment Xiaomi kullanıyorum biraz bıktım ama üst segmentlerinde de bir fark yoksa sanırım 15 Pro veya Pro Max falan tercih edeceğim. Çok teşekkürler tekrardan.

Ekli dosyayı görüntüle 193318
Hocam.
pro maxe kadar yolu var dediğini görmeden önce yazdım biliyoruz heralde pro max te 120 olduğunu