Xeon e5440 ısınma problemi ve modlanması

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
2
Merhabalar Foxconn G31 MX K anakartımda işlemci soketinin tırnaklarını kestim sonrasında termal macunla beraber Intel Xeon E5440 işlemci taktım. Çalıştırdıgımda boşta 70-80 celcius derece gösteriyordu. Birkaç işlem yaptıktan sonra 120 celcius dereceye kadar dayandı sonra kendini kapattı. Anladıgım kadarıyla BIOS modlama yapmam gerekli bu işlemi nasıl yapabilirim? Teşekkürler.

Reaksiyon puanı
2
Öyle güçlü işlemcilerde bios mod +iyibir soğutma kullanmanı tavsiye ederim.
Bu da aradığın mod (=
Hocam galiba modu indiriyoruz sonu .rom uzantılı olan dosyayı boş bir usb belleğe atıyor, bilgisayarı yeniden başlatıp biosa giriyoruz. Sonrasında usb bellegin içindeki o dosyayı seçip enter tuşuna basıyoruz. Modlama işi bu kadar mıdır. Teşekkürler

AirLife

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
20
Öyle güçlü işlemcilerde bios mod +iyibir soğutma kullanmanı tavsiye ederim.
Bu da aradığın mod (=

Bende laptop için yapmayı düşünüyorum modlamayı. Araştırdım da bazıları sorun yaşasan bir daha kullanamazsın diyerek korkutuyorlar. Bir kaç video izledim 2-3 dk da modluyordu sorunsuzca. Bir sorun olur mu acaba ?

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
Bende laptop için yapmayı düşünüyorum modlamayı. Araştırdım da bazıları sorun yaşasan bir daha kullanamazsın diyerek korkutuyorlar. Bir kaç video izledim 2-3 dk da modluyordu sorunsuzca. Bir sorun olur mu acaba ?
Ben hiç laptop ta denemedim mod olayını çünkü masaüstü gibi anakartı zınk diye bulma şansın zor. (=
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam galiba modu indiriyoruz sonu .rom uzantılı olan dosyayı boş bir usb belleğe atıyor, bilgisayarı yeniden başlatıp biosa giriyoruz. Sonrasında usb bellegin içindeki o dosyayı seçip enter tuşuna basıyoruz. Modlama işi bu kadar mıdır. Teşekkürler
USB Belek fat32 format olmalı yanlış bilmiyorsam format atar gibi önceliği ona verip biosu flashlama deniyor (=
Youtube da arama yaparsan daha kolay anlarsın mantığı.

AirLife

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
20
Ben hiç laptop ta denemedim mod olayını çünkü masaüstü gibi anakartı zınk diye bulma şansın zor. (=

Bu videoda sitedeki arkadaşa gönderip biosu modlayıp veriyor. Ne kadar güvenilir bilemedim.

Reaksiyon puanı
2

USB Belek fat32 format olmalı yanlış bilmiyorsam format atar gibi önceliği ona verip biosu flashlama deniyor (=
Youtube da arama yaparsan daha kolay anlarsın mantığı.
Hocam bu işlemciyle bilgisayar yaklaşık 15 dakika dayanabilmişti sonrasında aşırı ısınmadan mütevellit kendini kapattı dedigim gibi. Modlama işlemini eski işlemciyi takıp mı yapmalıyım çünkü bildigim kadarıyla modlama esnasında herhangi bi şekilde bilgisayar kapanırsa geri dönüşü olmayan problemler ortaya çıkıyormuş.

Üzerinde xeon işlemci varken bi flash belleğe mod dosyasını yükledim yeniden başlattım bilgisayar yeniden başlamadı ekrana görüntü gelmedi. Gücü kesip yeniden verdigimde açıldı ama bu şekilde çok kısa dayanıyor bilgisayar, eski işlemcimle bios modlasam olur mu ?

Son düzenleme: