www.Kliksa.com dan alınan sony Z2 telefon

Bu konuyu okuyanlar

tarıka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yaklaşık 1 yıl önce www.kliksa.com den 1ad Sony Z2 çep telefonu aldım. Normalde bu telefonlar 4g yada 4.5g uyumlu ama benim telefon uyumsuz çıktı. Müşteri temsilcisini aradım bunun için bir şey yapamıyoruz ithalatçı firma falan filan dedi isterseniz yasal yollara başvurun dediler. Bunun anlamı size telefon sattık ama birazda kazıkladık güle güle öpüldünüz...Yazıklar olsun bunu yapan KlikSa başkası değil. Nerede müşteri memnuniyeti! Hava civa! Hala 3. Dünya ülkesiyiz

bu konuda ne yapabilirim...

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Yaklaşık 1 yıl önce www.kliksa.com den 1ad Sony Z2 çep telefonu aldım. Normalde bu telefonlar 4g yada 4.5g uyumlu ama benim telefon uyumsuz çıktı. Müşteri temsilcisini aradım bunun için bir şey yapamıyoruz ithalatçı firma falan filan dedi isterseniz yasal yollara başvurun dediler. Bunun anlamı size telefon sattık ama birazda kazıkladık güle güle öpüldünüz...Yazıklar olsun bunu yapan KlikSa başkası değil. Nerede müşteri memnuniyeti! Hava civa! Hala 3. Dünya ülkesiyiz

4,5G uyumlu olmadığını nasıl anladınız? Z2'nin 150 mbit e kadar LTE (Cat 4) desteği mevcut. Cihazın başka çeşidi de yok ki farklı donanım olsun :)
Eğer yazılım kaynaklı bir sorun ise cihaza başka rom yükleyerekte sorunu çözebilirsiniz.

tarıka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
4,5G uyumlu olmadığını nasıl anladınız? Z2'nin 150 mbit e kadar LTE (Cat 4) desteği mevcut. Cihazın başka çeşidi de yok ki farklı donanım olsun :)
Eğer yazılım kaynaklı bir sorun ise cihaza başka rom yükleyerekte sorunu çözebilirsiniz.
iki model var ayrıntıda gizli olay biri D6502 (4g siz) diğeri D6503(4g'li)

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
iki model var ayrıntıda gizli olay biri D6502 (4g siz) diğeri D6503(4g'li)
o zaman telefonu alırken hangi model yazıyordu ona bakmak lazım. D6502 diye belirtmişler ise yapabileceğin bir şey yok gibi.

tarıka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
o zaman telefonu alırken hangi model yazıyordu ona bakmak lazım. D6502 diye belirtmişler ise yapabileceğin bir şey yok gibi.
bi araştıracam tüketici model nosundan ne anlar! bende yeni öğrendim...

uydu3405

Doçent
Reaksiyon puanı
115
bi araştıracam tüketici model nosundan ne anlar! bende yeni öğrendim...
Kusura bakmayın ama tüketici olarak önce kendimizi eğiteceğiz.Eğer bundan şundan biz anlamayız dersek kazıklayan çok olur.O site satış esnasında 4g özelliği var diye reklam yaptı mı? Yoksa siz bu model cihazın özelliklerini başka yerden okuyup bu sitedede uygun fiyat görüp aldınız mı ? Genelde böyle oluyor sonra model nolarına bakılmadığı için zamanı gelincede suçu siteye atmanında bir anlamı yok gibi.

mhmtdmrz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
şöyle de birşey var mesela sizin o ürünü kliksa dan alma sebebiniz fiyatı diğerlerine göre daha uygun olduğu içindir. böyle durumlarda garanti durumu sonra diğer arkadaşların da söylediği gibi model durumuna vs bakmanız gerekir. bence bu kazıklanmakdan çok biraz dikkatsizlikten dolayı olmuş

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
ürünün linkini koy şarj girişinin orada model bilgisi yazabilir bak ne yazıyor?

Ɲevermore

Müdavim
Reaksiyon puanı
249

Z2'nin normalde de 4.5g desteği yok ki :) Cat6 bandı yok cihazda ama cat4 var 4G-LTE destekliyor 4.5G-LTE-A desteklemiyor. 4G farklı 4.5g farklı sıkıntı bunları adlandıran Türkiyedeki operatörlerde.
4G=LTE
4.5G=LTE-A

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
Xperia™ Z2
sony z2 diye arayınca bu çıkıyor...
Şebekeler
  • UMTS HSPA+ 850 (Bant V), 900 (Bant VIII), 1700 (Bant IV), 1900 (Bant II), 2100 (Bant I) MHz
  • GSM GPRS/EDGE 850, 900, 1800, 1900 MHz
LTE (1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 13, 17, 20 bantları)
kesin operatör'ün vodofone sana sazan.avi yapmış yeni LTE-A olan bişeyler çakma derdinde...

the grudge

Müdavim
Reaksiyon puanı
49

operatör kim yanlış bilgi vermiş olabilir...

Son mesajlar