Wolframalpha ne kadar başarılı?

Bu konuyu okuyanlar

karay

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Google'a rakip olup olamayacağı tartışıla dursun, yavaş yavaş yayına başlayan wolframalpha arama motoru, bilimsel ağırlıklı verileri düzenli bir arayüzle sunmakta. Bir merkezdeki hava durumu veya deprem istatistiklerinden tutun kimyasal madde analiz raporlarına kadar birçok alanda hizmet veren site; (şimdilik Türkçe desteğinin olmaması dışında) sizce ne kadar başarılı?

İstanbul civarındaki son 30 yıla ait deprem istatistiği:
69359092.jpg

berckai

Profesör
Reaksiyon puanı
9
arama olrk bilimsel olrk hat safhada başarılı ama diğer ekstanze sistemde google a rakip olamayacak kolay kolay zaten web de search i google a endekslemiş

karay

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Zaten Stephen Wolfram da öyle bir iddilarının olmadığını,wolframalpha nın farklı amaçlara hizmet ettiğini söylemiş:

wolfram gaza gelmiyor

gencfenerliler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
ben bir deneme yaptım bu arama motorunda ve bulduğum sonuç baya şaaşırtıcı çıktı :)

türkçe (günümüz türkçesi) bilindiği üzere latin alfabesinden oluşur ama wolframalpha ya göre arapmış :)

ekranalnts.jpg

karay

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Çok büyük hata, bilim adamıyım diye dolaşan birinin Türkiye'yi tanımaması büyük yanlış
daha ne hatalar vardır kim bilir? :)

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
O hatayı burda görmeseydim başarılı diyecektim ki tekrar düşünüyorum bundan adam olmaz.

karay

Asistan
Reaksiyon puanı
1
aramayı yaptığınız sayfanın altında feedback kısmı var, oradan tepkimizi koyalım ki düzeltsinler.