Wolfenstein 2009 Meğer Sistem Dostuymuş!

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
mrb arkadaşlar. bu akşam yeni piyasaya çıkan wolfenstein oyununun razor1911 versiyonun indirdim. dvdye yazmadan çalışıp çalışmadığını denemek için kurmak istedim. ancak benim sistemimde çalışacağından pek ümitli değildim.

oyunun sistem gereksinimleri:

Intel(R) Pentium(R) 4 3.2 GHz veya AMD Athlon(TM) 64 3400+ işlemci
1 GB RAM

256MB NVIDIA(R) Geforce(R) 6800 GT veya ATI radeon(TM) X800
100% DirectX 9.0c uyumlu ses kartı

8GB Boş alan
100% Microsoft Windows uyumlu DVD-ROM sürücü ve multiplayer özelliği için geniş bant internet erişimi.

benim sistemim:

P4 3.0 Ghz İşlemci
1.5 Gb DDR400 Ram
512 Mb ATI HD3650 AGP 8X Ekran Kartı
Creative SB Live! 5.1 Ses Kartı
160 Gb IDE HDD

özellikle işlemcim yetersiz gibi duruyordu. ancak oyunu çok rahat kurup çalıştırdım. oyun varsayılan olarak 1280x1024 çözünürlükte açıldı (belkide benim masaüstü çözünürlüğüm de aynı olduğu içindir, bilmiyorum) ve ben bu ayarda oyunu çok rahat oynadım. sadece bazı duman efektlerinin olduğu yerlerde ufak takılmalar oldu. ben de çözünürlüğü 1024x768 yaptım ve o sorun da ortadan kalktı. bundan sonra oyunu en ufak bir takılma olmadan oynadım. ilk görevi bitirir bitirmez de foruma yazayım dedim. bu oyunu bu kadar rahat oynayabileceğim hiç aklıma gelmezdi.

oyun ile ilgili görüşlerime gelince, sadece ilk görevi bitirmiş olmama rağmen yapay zekayı pek sevmedim. naziler çok kolay avlanıyorlar. ekrananın üstündeki yön bulmamıza yardımcı pusula çok işlevsel değil. ayrıca quick save imkanı da yok. oyun auto save yapıyor sadece. etrafta gereğinden çok sayıda mühimmat var. kurşununuzun bitmesi nerdeyse imkansız.

hoşuma giden yönü ise tıpkı call of duty 2 deki gibi sağlık barının olmaması. yaralanınca kenar çekilip dinlenmek yeterli oluyor. bu da oyuncuyu oyun içince sağlık paketi arama zahmetinden kurtarıyor. onun yerine gizli belge ve hazine arıyoruz. buldukça da bize para veriyor. biz de o parayla silahlarımızı upgrade ediyoruz.

şimdilik aklıma gelenler bunlar. eğer siz de oyunu oynamak istiyor ancak sistemim kaldırmaz diye korkuyorsanız sanırım bu yazı fikir vermiştir.

Rapchy

Rektör
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
119
Grafikleri ayarladıgınız taktirde rahat kaldıracaktır sistem yoran bi oyun değil çünkü grafikleri okadar güzel değil

harunsps

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benim sistemim intel p 4 2.8 GHz işlemci:256 mb atı 9600 ekran kartı:1 GB ram benimkisi çalıştırır mı?