Yardım Witcher 2 ve CS Go fps sorunu

Bu konuyu okuyanlar

mustafa6163

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Arkadaşlar merhaba öncelikle;

Yeni bir sistem topladım . Fakat Witcher 2 oyununda low ayarlarda 120 fps alıyorum .İşin ilginçi ultra ayarlarda da 120 fps alıyorum. Cs go da high ayarlarda 150fps alıyorum ortalama fakat Youtube aynı kart ve işlemcili videolarda 220 fps aldıklarını gördüm insanların . Sistemim ;
İntel core İ5 10400F
Swft rx 6600 8gb

Cs de ki değerlerim bu şekilde:

İlgilenen/ okuyan herkese teşekkür ederim. Yardımlarınızı bekliyorum…

Son düzenleme:

hakancoskun4891

Müdavim
Reaksiyon puanı
757
Witcher 2 ve csgo için de vsync özelliği açıksa kapatın. Fps sınırlamasını olabilir oyun içi ayarlarda onu kapatın.

Resim linki kırık

Graveworm

Müdavim
Reaksiyon puanı
494
Şu anda iş yerindeyim detaylı araştırma yapamıyorum ama internetten ekran kartı ayarlarına bakabilirsin. İllaki yüksek performans ya da oyun performansı tarzından bir şey olabilir. Yada youtube'dan FPS arttırma videolarına bakabilirsin. En son Unlost paylaşmıştı CS:GO için. Sen Witcher için araştırabilirsin, onu uygularsan CS:GO'da da artma olacaktır.

Ayrıca sadece CS:GO için oyuna girmeden steam bölümüne fps için yazacağın kodlar var. Onları da araştırmanı tavsiye ederim.

mustafa6163

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Witcher 2 ve csgo için de vsync özelliği açıksa kapatın. Fps sınırlamasını olabilir oyun içi ayarlarda onu kapatın.
Kapalı o özellik. Cs go icin ne düsünüyorsunuz ?
GPU %67
Ram 6.3Gb
CPU %28
Değerleri mevcut
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şu anda iş yerindeyim detaylı araştırma yapamıyorum ama internetten ekran kartı ayarlarına bakabilirsin. İllaki yüksek performans ya da oyun performansı tarzından bir şey olabilir. Yada youtube'dan FPS arttırma videolarına bakabilirsin. En son Unlost paylaşmıştı CS:GO için. Sen Witcher için araştırabilirsin, onu uygularsan CS:GO'da da artma olacaktır.

Ayrıca sadece CS:GO için oyuna girmeden steam bölümüne fps için yazacağın kodlar var. Onları da araştırmanı tavsiye ederim.
Sistemden kaynaklanan bir sorun yoktur o zaman anladıgım kadarıyla dogru mu anladım acaba ?
Dar boğaz vs. Manual olarak yapılması gereken bir iki ayar var sanırsam.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Kapalı o özellik. Cs go icin ne düsünüyorsunuz ?
GPU %67
Ram 6.3Gb
CPU %28
Değerleri mevcut

Sistemden kaynaklanan bir sorun yoktur o zaman anladıgım kadarıyla dogru mu anladım acaba ?
Dar boğaz vs. Manual olarak yapılması gereken bir iki ayar var sanırsam.
Sadece bu iki oyunda mı böyle oluyor? Nvidia Control Panel'e girip 3D ayarlarının yönetilmesi'den oyunların exe'sini bulup maksimum kare hızını kapatmayı dener misiniz? O menüde bağlantılı optimizasyon ayarı da açık dursun.

1647505726986.png

Ek olarak msconfig'ten bu ayarı işlemcinizin max thread sayısını seçmeniz gerekmektedir. Aksi taktirde cpu oyunlarda ve programlarda verimli çalışmayacaktır.

?????????

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,016
Sadece bu iki oyunda mı böyle oluyor? Nvidia Control Panel'e girip 3D ayarlarının yönetilmesi'den oyunların exe'sini bulup maksimum kare hızını kapatmayı dener misiniz? O menüde bağlantılı optimizasyon ayarı da açık dursun.

Ekli dosyayı görüntüle 169163
Ek olarak msconfig'ten bu ayarı işlemcinizin max thread sayısını seçmeniz gerekmektedir. Aksi taktirde cpu oyunlarda ve programlarda verimli çalışmayacaktır.
bunu en sona getirirsek bir sorun olurmu?

shapesking

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
6
FPS sınırlaması olabilir mi ? oyun içinden bir kodu vardı onu yazıp sınırlamayı kaldırabilirsiniz hocam.

?????????

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,016
Sorun bendede vardı gta 4 de suan hıgh de akıcı oynuyorum death mark saol.