Winzip mi Winrar mı 7-Zip mi

Hangi Sıkıştırma Programını Kullanıyorsunuz

• Kullanılan toplam oy
    300

RapLex

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Version 4.20 beta 2 1. RAR compression speed is further improved in multi-core environment compared with beta 1.bahsettiğiöm multicore desteği bu. hızda %60/70 artış var

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Version 4.20 beta 2 1. RAR compression speed is further improved in multi-core environment compared with beta 1.bahsettiğiöm multicore desteği bu. hızda %60/70 artış var

7zip'de multicore için thread sayısını kendiniz ayarlayabiliyorsunuz.
Hatta hyperthread yapmak isterseniz diye core sayısının iki katına kadar seçebiliyorsunuz :)

RapLex

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bilmiyordum demekki 7zip'te işe yarar programmış :)

NESDelisi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,295
Ben, Winmount Archive kendi sıkıştırma dosyaları dışında ücretli değil.

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Winrar 4.20 için çok övgüler geldi.
Ben de denemeye karar verdim.
Gerekirse geçmeyi düşünüyordum.

Counter Strike Source klasörünü Winrar 4.20 x64 ile sıkıştırdım.(normal seviyede)
2.21 GB
7-zip lzma2 normal seviyede ise
1.89 GB

Sonra geçmekten vazgeçtim :D

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
Tabiki winrar 7zip leride çıkarabiliyor her format destekliyor....

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Tabiki winrar 7zip leride çıkarabiliyor her format destekliyor....

7-zip çok daha fazla format destekliyor.
mesela flv dosyalarını(flash video) 7-zip ile açtığınızda audio ve video kısmını ayırıp çıkartabiliyor.
exe'leri 7-zip ile açtığınızda encryption yapılmamışsa resource ve exe'ye gömülmüş dosyaları çıkartabiliyor.
winrar sadece rar ve zip olarak sıkıştırabilirken 7zip 7z, XZ, BZIP2, GZIP, TAR, ZIP and WIM olarak sıkıştırabiliyor.
winrar bazen parolalı dosyalarda her farklı klasördeki dosyalar için tekrar ve tekrar parola sorarken 7zip bir kez soruyor.,
sıkıştırma olarak zaten 7zip ortalama %20 daha fazla sıkıştırıyor.
isterseniz test edin, deneyin :)

Hwoarang

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Winrar tabikide ama ankettte yanlışıkla winzipe oy verdim.

Nemre

Profesör
Reaksiyon puanı
29
Winrar diyorum, ama şifreyi unutunca hapı yutuyoruz, yok mu çaresi :(

intricate

Profesör
Reaksiyon puanı
12
PC hayatıma girdiği yıllarda Winzip kullanıyordum. Başka da yoktu. Özellikle ses ve video dosyaları gibi sıkıştırılmış formatlar dısşındaki dosyalarda oldukça güzel sonuçlar veriyordu. Sonra WinRar çıktı, bir süre sonra kullanmayan başladım ve bu zamana kadar kullandım. Yalnız 7zip de hayatıma girmeye başladı. Zira bazı dosyaları Winrar açmıyor mecburen 7zip ile açmak gerekiyor. O zaman ona winrar, buna 7zip. Öyle olunca hepsini açan bir program 7zipi de kullanmaya başladım. Evdeki PC'de 7zip kurulu sadece.. Sonuç olarak 7zipe doğru kayıyor tercihim.

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
Mecburiyetten geçen gün winrar kurdum. Adi okul yönetimi dosyaların .rar uzantısı şeklinde olmasını istedi. Kullandığım program rar açıyor ama yapmıyor sade ama dönem bitsin winrar tekrardan kaldıracam. Forever PeaZip :)

dosya uzantılarını açıp .zip i silip .rar yazınca sorun çözülür winrar kurmanıza da gerek kalmaz tabii :)

DogacYildirim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Winzipin son versiyonu ati gpuları destekliyormuş diye duydum. Ati ekran kartı olanların zipleme hızı baya artacaktır diye düşünüyorum. Bende Nvidia vardı. PC hayatıma girdiğinden beri kullandığım winzipi nvidiaya destek vermediği için silip attım :D

Fantoma

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Bildim bileli Winrar kullanıyordum.
Geçen gün baktım forumda açık kaynak alternatifi varmış, 7Zip diye, hemen indirip, kurdum.
Benim için arayüz değil işlem kapasitesi önemli.