Winrar ile Dosyayı Parçalara Bölme

jungeman

Profesör
Reaksiyon puanı
67
Winrar ile parçalara bölmek istediğimiz dosyaya sağ tıklıyoruz ve Add to archive... diyoruz.

adsz1ji.png

Ardından gelen pencerede Split to volumes, bytes yazan yerin altındaki sekmeden partların büyüklüğünü seçiyoruz. Compression Method yazan yerden ise sıkıştırmanın ne denli iyi olacağını seçiyoruz. Unutulmamalı en iyi sıkıştırma en fazla zamanı alan sıkıştırma işlemidir.

ekranalntsw.png

CD veya DVD'ye sığacak şekilde gerekli ayarlamaları yapıyoruz. Isterseniz bölmek istediğiniz boyutun değerini kendiniz de Mb cinsinden girebilirsiniz.

adsz2x.png

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
güzel paylaşım forumda olması gereken bi konu..

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Mesela 1 gb filmi 250mb lik partlara bölmek istiyorsunuz aşağıdaki resimdeki boşluda "250m" yazmanız yeterli oluyor

adsz2x.png

webrettin

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Mb cinsinden yazdığımda daha hiç yapamadım. Sürekli byte cinsinden kabul ediyor, birde windows 7'ye geçince programları portable yapmama izin vermiyor admin kullanmama rağmen bileniniz var mı?

jungeman

Profesör
Reaksiyon puanı
67
Mb cinsinden yazdığımda daha hiç yapamadım. Sürekli byte cinsinden kabul ediyor, birde windows 7'ye geçince programları portable yapmama izin vermiyor admin kullanmama rağmen bileniniz var mı?

SFX arşivi oluşturmayı diyorsan ben de beceremedim.

webrettin

Profesör
Reaksiyon puanı
49
SFX arşivi oluşturmayı diyorsan ben de beceremedim.

Evet SFX

Edit: Bahsettiğim sorunu açtığın konunun da yardımıyla üzrine düşüp çözdüm. Uyumluluk sorunu var winrarla ya da en azından SFX'le xp service pack 3 uyumlu çalıştırdığımda sorun çözüldü.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
1.36 GB filmi vcd de nasıl iki parta ayırıyoruz sen orda DVD+R 4481 mb yapmışsın onu nasıl yapacaz