Windowsunuz zaten etkinleştirildi!

xyz1234

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Balıkesirliyim abi:) linuxe girmeye çalışıyoruz bakalım doçentimiz sayesinde :) Fikir okadarda sorun değil şurda gösterdiğiniz güler yüz yeter :)

eyvallah. eskiden koyu microsoft kullanıcısydım ancak, çalıştığım şirket mac verince mac e geçtim. iyiki de geçmişim. inanılmaz rahat. linux sürümlerini çok iyi bilmiyorum ama windowstan daha güvenli ve sistemi yormadan çalışacağına eminim. umarım sende yeni şeyler denemekten keyif alırsın.

gener_al

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herzaman keyif aldım yeni şeyler denemekten araştırmaktan :) Ama korktuğum nokta aileminde aynı bilgisayarı kullanıyor olması ve bu yüzden her sorunda beni arayacak olması

grezimonk

Profesör
Reaksiyon puanı
261
bir sorun olmaz benim notebookumuda ablam kullanıyor ve sorun olmuyor... her şeyi soruyorlarsa Windows ilede soru soruyorlardır...

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
Herzaman keyif aldım yeni şeyler denemekten araştırmaktan :) Ama korktuğum nokta aileminde aynı bilgisayarı kullanıyor olması ve bu yüzden her sorunda beni arayacak olması
2. işletim sistemi olarak kur linuxu onlar windowsu kullansınlar o zaman :) Bir de notebookundaki ekran kartı nvidia optimus özellikli ise bil ki nvidia o konuda linux için driver çıkartmadı. Bende o yüzden silmiştim :)

gener_al

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2. işletim sistemi olarak kur linuxu onlar windowsu kullansınlar o zaman :) Bir de notebookundaki ekran kartı nvidia optimus özellikli ise bil ki nvidia o konuda linux için driver çıkartmadı. Bende o yüzden silmiştim :)

Yok yok hayır notebook kullanmıyorum netbook kullanıyorum oda İntel GMA 3150.
Biraz internet üzerinden araştırma yaptım zaten pek sorun çıkacağını sanmıyorum ama ilk olduğu için korkuyor tabi insan :)

gener_al

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
mızmızlanırlarsalar kendi notebookunuzu kendiniz alın deyip geri al... ben şahsen öyle yapıyorum PANASONIC TOUGHBOOK olsaydı yere atarak şov yapardım :)

:) Haklısın bazen sert çıkmak gerekiyor.Özür dilerim sürekli soru sürekli soru boğdum sizide ama bir sorum daha olcak:Linux u yüklediğimde(yüklerken) d deki bütün dosyalarımda elden gider mi?

Reaksiyon puanı
2,146
Kurarken nereye kurulacağını kendin seçersen gitmez. Yalnız disklerin C D diye gözükmezler, sda1 sda2 vs diye gözükürler. O yüzden boyutlarından yola çıkarak hangisi D hangisi C anlarsın ona göre kurarsın.

gener_al

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kurarken nereye kurulacağını kendin seçersen gitmez. Yalnız disklerin C D diye gözükmezler, sda1 sda2 vs diye gözükürler. O yüzden boyutlarından yola çıkarak hangisi D hangisi C anlarsın ona göre kurarsın.

Teşekkür ederim yardımınız için :)

grezimonk

Profesör
Reaksiyon puanı
261
boyutlarını not al karışmaz zaten gparted ile bakınca boyutu ve doluluk oranı gözüküyor... Alt+F2 bas çalıştır açılacak gparted yaz enter tuşla... açılır...

gener_al

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
boyutlarını not al karışmaz zaten gparted ile bakınca boyutu ve doluluk oranı gözüküyor... Alt+F2 bas çalıştır açılacak gparted yaz enter tuşla... açılır...

Teşekkür ederim üstadım hallettim linux kullanıyorum şu an toparlamaya çalışıyorum internetten araştırarak ama pek ilerleme kaydedemedim gibi :)
Uyduk lafına ama pişman olcağımı sanmıyorum.Onun için size çok çok teşekkür ederim tekrardan:)

grezimonk

Profesör
Reaksiyon puanı
261
Teşekkür ederim üstadım hallettim linux kullanıyorum şu an toparlamaya çalışıyorum internetten araştırarak ama pek ilerleme kaydedemedim gibi :)
Uyduk lafına ama pişman olcağımı sanmıyorum.Onun için size çok çok teşekkür ederim tekrardan:)

bende LinuXMint 11-12-13 kullanıyorum 5 os var Pardus 2011.2 ve ubuntu 12,04 en çok LinuXMint kullanıyorum her şey kullanışlı 96kbps ile bile kullanışlı mozilla thunderbird ve firefox yetiyor...

gener_al

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende LinuXMint 11-12-13 kullanıyorum 5 os var Pardus 2011.2 ve ubuntu 12,04 en çok LinuXMint kullanıyorum her şey kullanışlı 96kbps ile bile kullanışlı mozilla thunderbird ve firefox yetiyor...

kullanışlı olduğu kesinde sağlam bir araştırma ve ayar istiyor.Üstadım gerçi böyle birşey istemek yasak mı değil mi bilmiyorum ama.Desteğine çok ihtiyacım var.Anlık yazışabilceğimiz bir adres verirsen çok çok sevinirim.

grezimonk

Profesör
Reaksiyon puanı
261

dirent

Asistan
Reaksiyon puanı
4
XP'yi kurtarmak için, mevcut etkinleştirme kaydını silip etkinleştirme önerisini onaylamanızla çözüm olabilir mi acaba?
Mevcut key kaydını silip açılışta kendi key'inizi girip etkinleştirme yapabilirsiniz diye düşünüyorum.

key kaydını silmek için eskiden bunu yapan programlar vardı.
Google'da küçük bir araştırma yapmanızı öneririm. Birşeyler çıkar sanırım.

gener_al

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
XP'yi kurtarmak için, mevcut etkinleştirme kaydını silip etkinleştirme önerisini onaylamanızla çözüm olabilir mi acaba?
Mevcut key kaydını silip açılışta kendi key'inizi girip etkinleştirme yapabilirsiniz diye düşünüyorum.

key kaydını silmek için eskiden bunu yapan programlar vardı.
Google'da küçük bir araştırma yapmanızı öneririm. Birşeyler çıkar sanırım.
l old
İlginiz için teşekkür ederim.Linux mint 13 e geçtim bütün sorunlar haloldu :)