Windows7 sürüm değiştirme

Bu konuyu okuyanlar

Quantin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar. Windows 7 ultimate kullanıyorum home basic yüklemek için format atmam mı gerek. Teşekkürler

deatmania

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
Yükseltme kullanarak yapabilirsiniz ama bunun için sanırım işletim sisteminin lisanslı olması gerekir.

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
Ultimate den alt sürüme geçmek için format atmalısın galiba. Home basicten ultimate sürümüne geçseydin windows anytime upgrade ile yükseltebilirdin formatsız.
Neden home basice geçmek istiyorsunki? Ben ultimate geçicem diye laptopun hdd deki recovery bölümünü bile silmiştim :p

ffgul

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
>>Sırasıyla;
en düşük modeli starter dır.
daha sonra, home basic
home premium, profosyonel, ve en üst seviyede ultimate vardır..
>>Bence geriye dönmek mantıksız...

WebNick

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
Ultimate de olupda home basicte olmayan ne var ki home basic geçişi istiyorsun.

Kullanmak istemediğin Windows hizmetlerini ve özelliklerini kapatırsın olur biter

Quantin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şu şekilde açıklayım pc hp g62 3gb ram, 1 gb intel ekran kartı, i3 işlemci, 2.4 ghz, 320 gb hard disk. İlk başta home basic vardı. Sonra gereksiz yere windows8 yükledim pc 80 dereceye yaklaşıp akabinde kapanmaya başlayınca windows7 ultimate yükledim. Win8 kadar da olmasa ısınma devam etti. Biosu güncelledim fanı elektrik süpürgesi ile temizledim fayda etmedi. Bu nedenle home basic i yüklesem düzelir mi diye düşünüyorum.

Quantin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ultimate den sürüm düşürmek mantık dışı diyen arkadaş, ne oldu mantığın yetmedi galiba. Milletin bir konuyu anlamadan yorum yapması kadar mantıksız bir davranış varmı acaba

cnrgngr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
:) Bende tam bu konuyla uğraşıyordum. Win7 ultimate leri Professional a düşürmem gerekiyor. bir çözüm bulursam yazarım.

Strake

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
ya yükseltme yapacaksın yada format atıcaksan başka çözümü olduğunu sanmıyorum :)

cnrgngr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yokmuş zaten yapmadığım antin kuntin iş kalmadı. :) 30 makine ellerden öper.:)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
çalıştıra yazılan bir komutla, windows'un bütün sürümleri ultimate oluyor. bir kere kullanmıştım ama unuttum. ara ara bulamadım hala.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben orjinal ultimate kullanıyorum sims oyunu yuzunden yenıden format atmam gerek ama elimde home preminum var orjinal olarak.. Format atsam bir problem olur mu ?

T800

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Konuyla pek alakası yok ama merakımdan soruyorum :)

tr_windows_7_ultimate_with_sp1_x64_dvd_618269

tr_windows_7_ultimate_with_sp1_x64_dvd_u_677404

Bu sonlarındaki numaralar neyi ifade ediyor ?

magicxxL

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Benimde buna benzer bir sorum var,
Win 7 Home premium u win 8 e yükseltmem için ne yapmalıyım?

sahtehesap123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şu şekilde açıklayım pc hp g62 3gb ram, 1 gb intel ekran kartı, i3 işlemci, 2.4 ghz, 320 gb hard disk. İlk başta home basic vardı. Sonra gereksiz yere windows8 yükledim pc 80 dereceye yaklaşıp akabinde kapanmaya başlayınca windows7 ultimate yükledim. Win8 kadar da olmasa ısınma devam etti. Biosu güncelledim fanı elektrik süpürgesi ile temizledim fayda etmedi. Bu nedenle home basic i yüklesem düzelir mi diye düşünüyorum.

XP yükle. Bilgisayarını kasıyorsa işletim sisteminin windows 7 olması hiç gerekli değil bence.

reddemon35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar. Windows 7 ultimate kullanıyorum home basic yüklemek için format atmam mı gerek. Teşekkürler
Kullanıcılar bazan alt sürümleri kurmak isterler. Çoğunlukla format atarak gerçeleştirilen bu işlem için bu kadar uğraşmaya gerek yoktur. Yapılacak işlem oldukça basittir. Şimdi gösterilecek işlemde ultimate den basic yapmayi gösteriyorum siz bunu kendinize göre değiştirebilirsiniz.

Başlat>çalıştır>Regedit
HKEY_LOCAL_MACHİNE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsNT\CurrentVersiyon>Buradan

Edidtion u bul ve ultimate i Basic yap
ProductName i bul ve Windows 7 ultimate i Windows 7 Basic yap

Daha sonra yükleme DVD sini sini tak ve DVD nin içinden setup.exe dosyasını çalıştır.(Yada otomatik çalıştır)
Sürüm seçeneklerine gel. seçenekleri geçtikten sonra nasıl yüklemek istediğini soracak.
Bu seçenekler arasında yükselt ve Özel kurulum seçenekleri mevcut. Sen yükselt seçeneğini seç ve devam et. Bilgisayarın Basic olarak açılacak. yüklemeye başlamadan çalışan bir lisans anahtarını bir yere not et, sorabilir

Aoe_Bsrn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kullanıcılar bazan alt sürümleri kurmak isterler. Çoğunlukla format atarak gerçeleştirilen bu işlem için bu kadar uğraşmaya gerek yoktur. Yapılacak işlem oldukça basittir. Şimdi gösterilecek işlemde ultimate den basic yapmayi gösteriyorum siz bunu kendinize göre değiştirebilirsiniz.

Başlat>çalıştır>Regedit
HKEY_LOCAL_MACHİNE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsNT\CurrentVersiyon>Buradan

Edidtion u bul ve ultimate i Basic yap
ProductName i bul ve Windows 7 ultimate i Windows 7 Basic yap

Daha sonra yükleme DVD sini sini tak ve DVD nin içinden setup.exe dosyasını çalıştır.(Yada otomatik çalıştır)
Sürüm seçeneklerine gel. seçenekleri geçtikten sonra nasıl yüklemek istediğini soracak.
Bu seçenekler arasında yükselt ve Özel kurulum seçenekleri mevcut. Sen yükselt seçeneğini seç ve devam et. Bilgisayarın Basic olarak açılacak. yüklemeye başlamadan çalışan bir lisans anahtarını bir yere not et, sorabilir

windows 7 ultimate kullanıyorum windows 10 yükleyebilmem için windows 7 startera dönmem lazım çünkü windows 7 starterin pc ile gelen ürün anahtarım var windows 7 ultimateyi sahte yüklediydim hangi kodlarla startera dönüp orjinal yapabilirim?

afnf1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben Vista kullanıyorum 7 yüklemem lazım yükseltebilirmyim

BarneyS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
beyler benim professional yazıyor bilgisayarımda ama basicte sıkıştım geri proya nasıl alıcam

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982
Bilgisayar ilk windows kaçla geldi?

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Bütün sürümleri de aynıdır tek farkları ufak tefek eklenmiş windows hizmetleri gerisi hep aynı yani Ultimate , Starter , Windows Basic gibi terimlere takılmayın hiç.