Windows7 Sorunlarına Çözüm Arayalım...

Bu konuyu okuyanlar

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
win 7 beta olduğu için henüz tüm driverları tanımıyor...
bendei win7 nin önceki beta sürümü epson yazıcımı tanımadı bir sonraki beta sürümü yazıcıyı tanıdı... yani tam sürümü ya da en son çıkan beta sürümünü bekleyeceksiniz ya da ürünlerin sitelerinden en son vista driverlarını indirip deneyeceksiniz...

sivaspor

Profesör
Reaksiyon puanı
2
benim hp compaq cq50-110tr laptobumun özellikleri (AMD Athlon X2 ql60 1.9 işlemci 2 gb ram nvidia 8200 m ve nforce chipset) windows 7 7048 kurdum gayet güzel çalıştı ama donanımlarımdan iki tanesini bir türlü bulamıyor
1. Coprocessor
2. SM Bus Controller
bunları neden yükleyemiyor hangi aletin driverları nasıl temin edebilirim?

Bir Vista chipset kurulum dosyasina asagida verdigim ornekteki uygulamayi yapip bir deneyin bazen is goruyor.

2rcwkt2.jpg

by_L3v1s

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benim hp compaq cq50-110tr laptobumun özellikleri (AMD Athlon X2 ql60 1.9 işlemci 2 gb ram nvidia 8200 m ve nforce chipset) windows 7 7048 kurdum gayet güzel çalıştı ama donanımlarımdan iki tanesini bir türlü bulamıyor
1. Coprocessor
2. SM Bus Controller
bunları neden yükleyemiyor hangi aletin driverları nasıl temin edebilirim?

Kardeş Şu driveri(chipset) yüklersen Sorunun çözülür. kolay gelsin
ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp39501-40000/sp39535.exe

shipromans

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar
Windows / kurdum, Hard disk daha önceden 2 ye bölünmüştü , c ye windowsu kurdum windows açildiğinda bilgisayarimda ve explorerde d bölümünü göremiyorum, nasil çözerim acaba ?

hilmice

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar
Windows / kurdum, Hard disk daha önceden 2 ye bölünmüştü , c ye windowsu kurdum windows açildiğinda bilgisayarimda ve explorerde d bölümünü göremiyorum, nasil çözerim acaba ?

bilgisayarım'a sağ tıkla yönet sekmesine tıkla. disk yönetimine tıkla ordan bölünmemiş alana sağ tıklayıp biçimlendir de. Diskin hazır :)

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
Windows 7 Beta da benim de öyleydi RC de düzeldi.

gvn

Profesör
Reaksiyon puanı
19
bnde vistada ve win7 de verdiği puanlar aynı hatta win 7de daha yüksek puan aldım :D

Miroğlu

Dekan
Reaksiyon puanı
31
Windows 7'nin final sürümünü bekleyin rc sürüm kullananlar sorunlar hatalar normaldir...

gvn

Profesör
Reaksiyon puanı
19
benim notebook servisten gelene kadar bu win 7 olayı iice netleşir ozaman indirip kurarım :D

malp84

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ya benim windows 7 içinde normal dosya olan cdleri çalıştırıyor ama exe tipi olanlarda yanıt vermiyor artı puan 6 oda harddiskten yoksa hepsi 7.2 veya 7.3

MaviAteş

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Bu konu Windows 7 kategorisi altına açıksaydı nasıl olurdu?

Konuyu bunu yazmak için açtım.

Anlamadığım şey, diyelim ki insanlar konuyu oraya açmaları gerektiğini bilmiyor ya da önemsemiyor.
Peki moderatörler ne iş yapıyor?
Yöneticilerin konu taşıma yetkisi yok mu?

Nasıl bir iş bu anlamadım. Bizde girip Windows 7 bölümüne MacOsX ve Linux ile ilgili hatta Windows 95 ve 98 ile ilgili konu açalım bakalım ne olacak?

Exploit Coder

Profesör
Reaksiyon puanı
26
Konuyu bunu yazmak için açtım.

Anlamadığım şey, diyelim ki insanlar konuyu oraya açmaları gerektiğini bilmiyor ya da önemsemiyor.
Peki moderatörler ne iş yapıyor?
Yöneticilerin konu taşıma yetkisi yok mu?

Nasıl bir iş bu anlamadım. Bizde girip Windows 7 bölümüne MacOsX ve Linux ile ilgili hatta Windows 95 ve 98 ile ilgili konu açalım bakalım ne olacak?

Ayrı Linux bölümümüz olmadığı için normal kategoride varlığımızı sürdürüyoruz zaten. Birde gelip ayrı bölümleri olduğu halde Linux ile ilgili konuları tartıştığımız bölüme konu açıyorlar. Moderatörler de ses çıkarmıyor. Hayret ediyorum.

Artık yeter Linux kategorisi istiyoruz. Linux kategorisi açılsın ve her fırsatta tartışma çıkarmaya çalışan Windows fanatikleri kategoriye girmesin.

heavenn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhabalarr
pc me win 7 yükledim bi haftadır sorunsuz calışıyodu fakat mavi ekran hatası verdi artı pc kendi kendine kapnaıp acıldı. şimdi explorer çalışmıyo ve sistem geri yükleme yapmaya çalısıyorum ama oda cevap vermiyo ne yapmalıyımm??
yardım lütfennn

Frht30

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarda resim ve ya video açtığımızda bilgisayar hata verip kendini resertliyor windows 7 yi yeni yükledim acaba sorun ne olabilir bilgi verebilirmisiniz şimdiden teşekkürler

mned

Doçent
Reaksiyon puanı
24

GhostX

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Merhaba Arkadaşlar 1 Tb Samsung 7200Rpm Sata II Diskim Var İçinde 700Gb Bilgim Var Yani Bütüm Emeklerim İçerde Windows 7 Kullanıyordum Sorun Yoktu Tekrar Format Attım Windows 7 Olarak 1 Tb Disk Görünmüyor Aşağadıki Resimde Olduğu Gibi Yabancı Diskleri AL Seçeneğini Seçemiyorum Disk Yeniden Başlat Tıklayınca "Bu İşleme Geçersiz Disk Paketinde İzin Verilmez" Diyor Ama Linux Live Cd Görünüyor Ve Bilgilerim İçerde Bunun Bir Çözümü Vardır Lütfen Yardım Edin ? Xp De Denedim Olmadı Lütfen Yardım Edin :blushing:

image.php

50893353.jpg

karcx

Profesör
Reaksiyon puanı
39
@by_ozzo:
Slax diye bir linux dağıtımı var...Onunla bilgilerine ulaşabilirsin...
Ayrıca Windows 7 sorun çözüm başliğinda sorarsan orda ki arkadaşlar sana yardımcı olacaklardır...
İyi çalışmalar...

GhostX

Profesör
Reaksiyon puanı
3
@by_ozzo:
Slax diye bir linux dağıtımı var...Onunla bilgilerine ulaşabilirsin...
Ayrıca Windows 7 sorun çözüm başliğinda sorarsan orda ki arkadaşlar sana yardımcı olacaklardır...
İyi çalışmalar...

Evet Hocam Linux Tabanlı İşletim Sistemleri İle Görünüyor Fakat Ek Hdd Yok Bunu Olduğu Gibi Kurtarmam Gerekiyor Çok Zor Durumdayım Konuyu Oraya Açacağım İnşallah Çözülür....:crying:

pearlharbor

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bnm sorunum windows 7 aero ile alakalı. windows 7 de aero pencereleri tutup suruklerken zaman zaman sorunla karsılasıyorum... pencereyi tutup sağa doğru cektiğimizde pencere düzeni bozulmadan sürükleme yapamıyorum. pencere kenarları çizgi şekline geliyor. sorun nedir. yardımcı olursanız sevinirim

CAMBAZ

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Şeffaflık ne durumda ?

r9oltw.jpg

Hatta bu resim de %60-80 oranında saydam hali..

314fsp3.png

tüm araçlarda değer %100 ayarında sabit.kaldırıp kurmayı deniyecem eğer o da olmazsa yapıcak bişi yok herhalde ...
-------------------------bugün regedit ayarlarına baktım....HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Wi ndows\CurrentVersion\Sidebar yolundaki sidebar regedit klasörünün içinde "Compatibility" diye bir klasör daha var ancak bu iki klasörün içinde bir tane bile kayıt girdisi yok ve şimdi desemki sidebarı yeniden kurayım...acaba nerden kurucam.orjinal olarak arıyorum.acaba windowsun sidebar download linkini bilen var mı ?. araştırdım - saçma yerler çıkıyor... ve diğer muadil sidebarları kullanmak istemiyorum ram ve işlemciyi normalden çok kullanıyorlar...

iyal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
windows 7 kullanıyorum, messengerde sesli görüşme yapamıyorum.çok uğraşmama rağmen sorunu bir türlü halledemedim. LÜTFEN YARDIM!!!!

tolgasal

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Konu aşırı uzamış. Kimin sorunu (sorusu) nerede başlıyor nerede bitiyor kestirmek ilk giren biri için çok zor. Bence bu başlık artık sonlandırılmalı.

Cecenya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlaR..4 sene boyunca xp kullanıp sonunda 7 ye geçtim yaklaşık 1 ay evvel..herşeyden memnunum..Ama sesLe ilgili sorunum vaR ve sanırım herkeste çokca ses sorunu görünüyoR..Saat ve tarihin yanında ki ses simgeSi 100'e sabitLi arkadaşlaR yani sıfırada indirsem ses değişmiyoR bunun nedeniyLe ilgili görüşü olan arkadaş var mı_?

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
merhaba arkadaşlaR..4 sene boyunca xp kullanıp sonunda 7 ye geçtim yaklaşık 1 ay evvel..herşeyden memnunum..Ama sesLe ilgili sorunum vaR ve sanırım herkeste çokca ses sorunu görünüyoR..Saat ve tarihin yanında ki ses simgeSi 100'e sabitLi arkadaşlaR yani sıfırada indirsem ses değişmiyoR bunun nedeniyLe ilgili görüşü olan arkadaş var mı_?
Hoşgeldiniz..

Windows ses özelliklerinden bu pencereye gelerek,

2dgl20i.jpg

Ya da ses kartının kendi arayüzü var ise oradan değiştirmeyi deneyebilirsiniz.

10ok8li.jpg

Cecenya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Maalesef bi değişiklik olmadı yine azaltıp çoğaltsamda gösterdiğiniz şekilde ses sabit :(..Ses kartımınSa kendi arayüZü yok yani ses kartıyLa ilgili bazı şeyler yükledim ama işe yaramayınca sildim onlaRı..