windows10 formattan sonra d diskimde önceden kalan fotolar açılmıyor

Bu konuyu okuyanlar

adanavan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
merhaba forum yetkilileri...

Bilgisayarıma format attıktan sonra (sadece c diskine windowsu kurdum.) d diskimde önceden kalan fotoğraflarımın uzantısının sonuna jpg.jdyi gibi bir uzantı gelmiş. tıklayınca açılmıyor. dosya bozuk diyor. 2 defa formatı yeniledim. 3 ayrı virüs taraması yaptım. olmadı. d diskini biçimlendirecem yada bilgisayarın hepsine birde format atacam. önceden yedekleme yapayım diyorum. o zamanda açılmayan dosyamı taşımaktan korkuyorum. bu arada mp3 dosyalarımda bu dosyalarla aynı program görüntüsüne dönüşüyor. sağ tıkla özelliklerden programı birlikte aç tan hangi programla açmayı deniyorsam mp3 lerde öyle oluyor ve açılmıyor. sadece önceden kalan videolarımda sorun yok. onlar çalışıyor. fotoğraf görüntülerini aldım. ekte gönderiyorum.yardımcı olursanız sevinirim. 3 gündür google a sormadığım soru kalmadı.

not: fotoğraf uygulamalarımda sorun yok. çünkü şimdi indirdiğim yada flash taktığım zaman fotoğraflar açılıyor. sadece d diskinde formattan önce bulunanlar açılmıyor.

Ekli dosyalar

• 1Ekran Alıntısı.PNG
    1Ekran Alıntısı.PNG
    33.1 KB · Görüntüleme: 165
  • 2Ekran Alıntısı.PNG
    2Ekran Alıntısı.PNG
    3.1 KB · Görüntüleme: 164
  • 3Ekran Alıntısı.PNG
    3Ekran Alıntısı.PNG
    20.4 KB · Görüntüleme: 163

adanavan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
düzeltme yolum nedir? silinecekmi bu dosyalar...

adanavan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
arkadaşlar temiz bir harddisk taktım. kurtarma programı ile oraya kopyaladım. harddisk teki sağlam dosyalarımda bozulmaya başladı. bilgisayara foorat attım. tüm diskleri biçimlendirdim. ama verilerim harddiskte. harddiskimdeki dosyaların yuzde 30 unada bulaşmıs durumda. harddiskimdeki fotoğraflarda mesela aile fotoğraflarım var. kurtarma yolum yok mu?

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Dosya uzantısından bilinen dosya uzantıları göster diyin. Gerçi gözüküyor gibi. Ardından sondaki dosya format biçimleri var. Mesela resimlerin sonu jdyi ile bitiyor. O kısmı jpg olana kadar silin öyle deneyin.

adanavan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
denedim değişiyor uzantının adı ama o zamanda yine açılmıyor. dosya silinmiş yada açılamıyor uyarısı geliyor.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555