Windows yeni ekran kartımı algılamıyor

Bu konuyu okuyanlar

wahindibratva

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar. Nvidia Geforce Gtx 760 ekran kartımı Amd Radeon RX 580 ile yeniledim, Yalnız windows aygıt yöneticisi ve dxdiagda hala gtx 760 gösteriyor ve radeon software programını kurmak istediğim zaman Hata 173( Sıstem yapılandırmanızda AMD grafik donanımı saptanmadığından Radeon Software kurulumu sürdülemiyor) hatası alıyorum. Bilgisayara format atıp güvenli modda DDU ile eski Nvidia sürücüsülerini silsem de yeniden başlatdığımda aygıt yöneticisinde Microsoft temel görüntü bağdaştırıcı gösterse de donanım kimliğini googleda aratdığım zaman yeniden GTX 760-ın donanım kimliği olduğunu görüyorum . Bu sorun ekran kartını doğru bir şekilde takmamamdan ve ya ana kart ile ekran kartının uyuşmazlığından ola bilirmi? Bunlardan biri değilse bu sorunu nasıl çöze bilirim. Şimdiden teşekkürler
Not: Ekran kartının fanları dönüyor yani çalışıyor,

oguzrx

Profesör
Reaksiyon puanı
680
Ddu ile ilk silip sonra karti takmanız gerekmekte idi ama siz tersini yapmışsınız önerim birdaha denemeniz olmaz ise format atın
Merhabalar. Nvidia Geforce Gtx 760 ekran kartımı Amd Radeon RX 580 ile yeniledim, Yalnız windows aygıt yöneticisi ve dxdiagda hala gtx 760 gösteriyor ve radeon software programını kurmak istediğim zaman Hata 173( Sıstem yapılandırmanızda AMD grafik donanımı saptanmadığından Radeon Software kurulumu sürdülemiyor) hatası alıyorum. Bilgisayara format atıp güvenli modda DDU ile eski Nvidia sürücüsülerini silsem de yeniden başlatdığımda aygıt yöneticisinde Microsoft temel görüntü bağdaştırıcı gösterse de donanım kimliğini googleda araşdırdığım zaman yeniden GTX 760-ın donanım kimliği olduğunu görüyorum . Bu sorun ekran kartını doğru bir şekilde takmamamdan ve ya ana kart ile ekran kartının uyuşmazlığından ola bilirmi? Bunlardan biri değilse bu sorunu nasıl çöze bilirim. Şimdiden teşekkürler
Not: Ekran kartının fanları dönüyor yani çalışıyor,

ahmetysf099

Asistan
Reaksiyon puanı
222
Bana kart sıkıntılı gibi geldi sürücüler yüklü mü
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ddu ile silip pc yi kapat seçeneğine tıklayacakdiniz öyle yapın kapattıktan sonra ksrti takın çalıştirin ve yazın tekrardan

wahindibratva

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bana kart sıkıntılı gibi geldi sürücüler yüklü mü

Ddu ile silip pc yi kapat seçeneğine tıklayacakdiniz öyle yapın kapattıktan sonra ksrti takın çalıştirin ve yazın tekrardan
Sürücüleri yüklemek için Software gerektiği için yüklüyemiyorum

Teşekkürler deniyeceğim

ahmetysf099

Asistan
Reaksiyon puanı
222
Yani DDU ile sildikten sonra kartı çıkarıp yeniden mi takıyım?
Bakın size anlatayım 1. Olarak güvenli modda siliyorusnuz nvidia driverlarını ve oradan sil ve kapat var o silip kapatıyor pc yi
2. Sonra kartı çıkartıp yeni kartı takın ve açın pc yi driverları kurun amd den sonrA programı kurun bu kadar umarım yardimci olmuşumdur

Onu bilmiyordum o zaman taktıktan sonra programi yükleyip kurun ve sürücüleri de yükleyip kurun

wahindibratva

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bakın size anlatayım 1. Olarak güvenli modda siliyorusnuz nvidia driverlarını ve oradan sil ve kapat var o silip kapatıyor pc yi
2. Sonra kartı çıkartıp yeni kartı takın ve açın pc yi driverları kurun amd den sonrA programı kurun bu kadar umarım yardimci olmuşumdur

Onu bilmiyordum o zaman taktıktan sonra programi yükleyip kurun ve sürücüleri de yükleyip kurun
Yeni kartım zaten takılı çıkarıp yeniden takarım teşekkürler hemen deniyeceğim