Yardım Windows 10 Güncelleme Sonrası Cihaz Kilitlenmesi

Bu konuyu okuyanlar

CRUCIO

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarım son 3 haftadır ya açılış ekranından sonra çalışmaya devam ediyor ancak siyah ekran veriyor ya da bilgisayarımı açıp kullanırken yaklaşık 1-2 dakika içerisinde bilgisayar kilitleniyor ve bütün işlevleri duruyor, yalnızca ekrandaki görüntüyü görebiliyorum ancak ne ses duyabiliyor ne işlem yapabiliyorum. Birkaç kere "Otomatik Onarım" menüsünden "Başlangıç Onarma" işlemini denedim ancak işlemin başarısız olduğu şeklinde bir dönüt aldım. Kalite ve özellik güncelleştirmelerini kaldırmayı denediğimde ise belli bir hata ile karşılaştım. Bilgisayarı birkaç kere açmayı başarabildim ve açtığımda bazı güncelleştirmelerin kaldırılmış olduğunu gördüm. Bu bildirimlerderi aldığım her kullanışta sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam ettim ancak o bildirimi almadığım takdirde bilgisayar yeniden 1-2 dakika içerisinde kilitlendi. Bilgisayarın açıldığı 2 seferde güncelleştirmelerden kaynaklı olup olmadığını anlamaya çalıştım ve ayarlardan "Güncelleştirmeleri Denetle" ekranından silinen güncelleştirmeleri tekrar yükledim ve bilgisayarı yeniden başlattığımda(yeniden başlatmamdaki amaç güncelleştirmelerin yüklenmesi) aynı cihaz kilitlenme problemi ile tekrardan karşılaştım. Bazen de ekran kilitlenmeden birkaç saniye önce AMD Radeon Sofware'den -metin olarak emin olmayıp içeriksel açıdan uygun olmakla birlikte- "Sürücünüz düzgün çalışmıyor, hata raporu çıkartılsın mı?" ifadesine benzer bir uyarı aldım. Şanslı olduğum ve bilgisayarı kullanabildiğim seferlerin birisinde Aygıt Yöneticisi'nden ekran kartımı kontrol ettim ve aygıtın düzgün çalışmadığı ve bazı sürücülerin eksik olduğuna dair bir uyarı ile karşılaştım ancak içeriğine detaylı bir biçimde bakma fırsatım olmadan bilgisayar tekrar kilitlendi.

Sorunun güncelleştirmelerden veya ekran kartından kaynaklı olduğunu düşünüyorum ancak başka şeyler de olabilir, yardım ederseniz müteşekkir olurum...

Son mesajlar