Windows XP Yavaş Çalışması

Bu konuyu okuyanlar

Tiefs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar sistemin aşağıda belirttiğim üzeredir,
Kod:
* - INTEL CORE I7 3770 3.4GHZ 8MB (VGA)1155P 
* - GIGABYTE GA-Z77M-D3H DDR3 1600 Z77 SES LAN VG 
* - GIGABYTE GTX 460 GDDR5 1GB 256Bit Nvidia GeForce DX11 
* - Kingston HyperX 12GB 1600Mhz (3x4GB) 
* - 8,5 TB hdD Sata2/3 64 MB 
* - Thermaltake ARMOR Siyah FullTower Pencereli 
* - THERMALTAKE TR-700PCEU TR2 POWER 700W APFC 12

Sorun ise C'ye Windows XP yükledim D'ye Windows 7 / 64 Bit; XP'nin sebep'i ise sadece XP'de çalışan bir programım var o yüzden fakat Win7'de klasik rahat kullanım varken XP'de inanılmaz bir yavaşlama sanki i7 işlemci yokmuş gibi 12 gb ram yokmuş gibi işin garip tarafı internet hızını bile 430 kbps gösteriyor nasıl oluyorsa kaza bela anakart'ın driver'ları yüklemesi bile 45 dk'yı buluyor ara ara donuyor hadi kurduk restart yapıyorum belki düzelir diye oda yok tekrar win7'ye dönüyor muazzam devam ama xp pert bundan bir önceki sistemim'dede yine C & D olayı yapmıştım onda böyle bir sorunla karşılaşmadım full performans yerindeydi bu yeni sistemimde böyle sorunlar yaşatıyor.
Eski sistem
Kod:
* - C2quad Q6600 2.4 Ghz 1066Mhz 8Mb 64Bit
* - Gigabyte Ga-Ep35c D3sr Ddr2/3 1600Mhz S+l
* - GIGABYTE GTX 460 GDDR5 1GB 256Bit Nvidia GeForce DX11
* - RAM 4096 Mb Ddr2 Pc 800 Kingston
* - 8,5 TB hdD Sata2/3 64 MB

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kardeşim ubuntu Yüklersen Oyun Oynayamazsın Sen Ona windows 7 at Ubuntu Güzeldir Linux Filan Güzeldir Ama Oyun Asla Oynanmaz Mario Oynarsın :D

Bence Windows 7 en stabil İşletim sistemidir 1,5 yılda sadece 1 kere format attım oda çok doldu herşeyi silmiştim :D

Tiefs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Güzel olurdu tavsiyeniz için saolun, fakat xp kullanma zorunluluğum var yoksa 64 bit'den vazgeçmem.

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
Bu şekilde bir kurulum yerine, keşke virtual box yükleyip onun içinden xp çalıştırsaydınız. böylece hem sistemin orijinalliğini de bozmamış olurdunuz. 64 bit xp yüklemediysen 3 gb ramdan fazlasını göremez zaten. ayrıca bu sisteminin xp sürücülerinin de pek bulunamıyacağını ve işlemci desteğinin zor olduğunu düşünüyorum. o yüzden en baz ayarlar ile çalışıyordur.

Siz dediğimi yapın bence, ilk orijinal haline getirin ve bir virtual box kurun. rahat edersiniz. yedeklemesi de sorun olmaz. sonuçta tek bir dosya olarak görünür.

iyi forumlar..

blltlgn

Asistan
Reaksiyon puanı
4
eSa'nın dediğine katılıyorum. bence windows xp kurmak zorundaysanız onu windows 7 üzerinden virtual box ile kurun, Ubuntu'yu da xp yerine ikinci işletim sistemi olarak kullanırsınız.

Faydaları nedir ?

bu konuları inceleyebilirsiniz
http://forum.shiftdelete.net/linux/195143-neden-linux.html
http://www.ozgurlukicin.org/ia/linux-nedir/

virüs dolu diyen arkadaşlar var o konuda, buraya da bi göz atın derim
http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php/Antivirüs_kullanmaya_gerek_var_mı?

hangi Linux dağıtımı derseniz ben Ubuntu derim. Çünkü bence en iyisi o. Windowsta ki neredeyse tüm programların alternatifini bulabilirsiniz. İlk başta alışmak zor olabilir ama sonrası çok zevkli oluyor :)

Tiefs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Değerli bilgileriniz için teşekkür ederim..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Önerim güzel bir siteden Windows 7 Home Premium 32 bityükle.

Özellikle Ekran Kartın en az 256 mb olmalı ve ram en az 2 gb olmalı.

Yerel Disk C de boş alan en az 15 Gb olmalı.

Not: Windows 7 Home Premium 32 bit yükledikten sonra İngilizce olucaktır.

O sorunu da Vistalizator'dan Türkçe Dil Paketini Yükleyerek yapabilirsin.

Son mesajlar