Windows XP Service Pack 3 Hatası

ilteris07

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Windows XP Service Pack 3 Kur Hatası
Bu bilgisayarı çalıştırmak için kullanılan çekirdek sistem dosyası (çekirdek) bir Micrasoft Windows dosyası değil.Service pack yüklenemz ....

Diye hata veriyor.Bu nedir Arkadaşlar??

eminoasit

Asistan
Reaksiyon puanı
0
sizin xp de problem vardır yada winxp64 bit kullanıyorsunuzdur...

ilteris07

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşım ne yapmam gerekir

keyloger

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
235
bendeki xp 32 bit ama bendede aynı hatayı verdi sistemde bir sorun olduğunuda sanmıyorum ayrıca 32 bit sürüm için olan sp yi download ettim bence bizim xplerin orjinal olmamasından kaynaklanıyor sorun :S ama orjinal sistem al al nereye kadar vista serialimle idare etsin bill amca :D

Mta

Profesör
Reaksiyon puanı
6
ilteris07 dedi ki:
Windows XP Service Pack 3 Kur Hatası
Bu bilgisayarı çalıştırmak için kullanılan çekirdek sistem dosyası (çekirdek) bir Micrasoft Windows dosyası değil.Service pack yüklenemz ....

Diye hata veriyor.Bu nedir Arkadaşlar??
Sisteminin 32 veya 64 bit olduğuna ve indirdiğin sürümün hangisi olduğuna dikkat et.Orjinal olmasıyla bir alakası yoktur.

ramone01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar daha önce:
hatasından dolayı yüklenmeye dahi başlanmadığından şikayetçi. microsoft tan yapılan açıklamaya göre bu hata *, 3. parti bir programla Ntoskrnl.exe nin modifiye edilmesi ve boot.ini ye müdahale edilerek boot ekranının değiştirilmesi yüzünden meydana geliyor. çözüm için şu adreste ingilizce bir açıklama
var
o da olmassa :
tuneup utilities kullananların ve boot ekranını değiştirenlerin, boot screen i default a getirip öyle yüklemesi gerekmektedir. sp3 yüklemesinden sonra tekrar boot screen i değiştirin.

inş bunlardan biri olur kolay gelsin

ramone01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Tamam arkadaşlar ben denedim oldu. Tune up tan boot screeninizi restore default yapın.
Bende işe yaradı ama.
Ayrıca winlogon screnninizi de default yapın. Kolay gelsin

wanda

Asistan
Reaksiyon puanı
2
bende de sp3 yükleme esnasında hata veriyor, bakalım yeniden deneyelim.

muhosoft

Asistan
Reaksiyon puanı
0
sp333 bile çıksa bu rezillik bitmez...

sersiler

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bende kuzenimin bilgisayrına vista sp1 ve xp sp3 kurarken sorun yaşamıştım bazı modellerle kronik uyuşmazlıklar var galiba...

wanda

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Benim xp sp2 idi ve sp3 yamasını yüklerken iç hata var diyordu ve sp3 ü yükleyemiyordum. xp niz legal değilse bu hatayı veriyor. sorunu çözdüm. legalxp prg. ile xp key imi değiştirdim ve az önce sp3 güncellemesini indirip kurdum. tam süper oldu.

nsgnc

Profesör
Reaksiyon puanı
10
SP3 lü cd den kurulum yaparden ilk restarttan sonra windows\system32\ntoskrnl.exe bulunamadı hatası alıyorum. Nasıl düzeltilir?

mayten

Asistan
Reaksiyon puanı
2
arkadaslar bılgınız olsun vista sp1 veya xp sp3 kurarken mutlaka antivürüsü devre dısı bırakın ve bılgısayarınızı en iyi performansa gore ayarlayın sorun helledıır...

mayten

Asistan
Reaksiyon puanı
2
vista sp1 ve xp sp3 kurarken windosun sitesinden indirin birde antivürüsü devre dısı bırakın kolay gelsın

paradisea

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
SP3 lü cd den kurulum yaparden ilk restarttan sonra windows\system32\ntoskrnl.exe bulunamadı hatası alıyorum. Nasıl düzeltilir?

BU SORUN U NASIL GİDEREBİLİRİZZ ACİL YARDIM BEKLİYORUM LÜTEFENNNNN
BENDE İSE SP3 LÜ CD DE kurulum yaparden ilk restarttan sonra
DİSK OKUMA HATASI
YENİDEN BAŞLAT : CRTL+ALT+DEL FLN
DİYOO HDD SATA ANAKART ASUS BUNDAN MI YAPIYO Kİ :s

mned

Doçent
Reaksiyon puanı
24
nsgnc ve paradisea arkadaşlar Bu yolu deneyin ;
System32\Ntoskrnl.exe dosyasının eksik veya hatalı olduğunu belirten hata mesajı
Çözümü için ;
Dosya XP kurulum disketinden kopyalanmalıdır. cd'yi takıp boottan başlat "R" komutuyla kurtarma konsoluna gir ,Kurtarma konsoluna aşağıdaki komut girilmelidir.
Tek İşlemcili sistemler için: expand D:\i386\ntoskrnl.exe C:\Windows\system32
Çok İşlemcili sistemler için: expand D:\i386\ntkrnlmp.exe C:\Windows\system32\ntoskrnl.exe
Not:Bu komutlarda CD veya DVD sürücüsünün isminin D olduğu ve işletim sisteminin C sürücüsünde yüklü olduğu varsayılmıştır. Farklı bölüm isimleri isimleri için farklılık gösterebilir.