Windows XP Nasıl Kurulur?

Bu konuyu okuyanlar

lucifer

Profesör
Reaksiyon puanı
5
gokhans19 dedi ki:
Jojoba dedi ki:
gokhans19 dedi ki:
elektr10 dedi ki:
"Vista nasıl kurulur" nerde :p
Vistayı kurmak çocuğun elinden şekerini almak kadar kolay.Normal bi oyunu, programı nasıl kuruyosan aynen öyle.Çok kolay.Xpdeki siyah ekranlarla falan uğraşmıyosun..
uğraşmıyorsun çünkü Microsoft renk olayına girmiş rengarenk ekranlarla karşılanıp hatanızı alıp oturuyorsunuz gerisin geriye.
5 aydır şu hatayı bi ben alamadım.5 aydır vistadayım gördüğüm kadarıyla söylenenlerin hepsi yalan tamamen k.ıçtan uydurma şeyler.

Birisi sana yönelik bir şey mi söyledi. |)

gokhans19

Profesör
Reaksiyon puanı
5
lucifer dedi ki:
gokhans19 dedi ki:
Jojoba dedi ki:
gokhans19 dedi ki:
elektr10 dedi ki:
"Vista nasıl kurulur" nerde :p
Vistayı kurmak çocuğun elinden şekerini almak kadar kolay.Normal bi oyunu, programı nasıl kuruyosan aynen öyle.Çok kolay.Xpdeki siyah ekranlarla falan uğraşmıyosun..
uğraşmıyorsun çünkü Microsoft renk olayına girmiş rengarenk ekranlarla karşılanıp hatanızı alıp oturuyorsunuz gerisin geriye.
5 aydır şu hatayı bi ben alamadım.5 aydır vistadayım gördüğüm kadarıyla söylenenlerin hepsi yalan tamamen k.ıçtan uydurma şeyler.

Birisi sana yönelik bir şey mi söyledi. |)
Alıntıyı okumuyorsun heralde..

lucifer

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Okusam ne olacak senin kadar sert yazmamış :]

mahmuteser

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Şimdi ilk XP kurmaya başladığımda 8 yaşındaydım bütün işlemler bitti son mavi yükleme alanına geldim sonra 39 dakika sürekli aynı dşündüm düşündüm her şeyi düzgün yaptım sonra çok üzüldüm daha bi XP bile kuramıyorum diye meğerse Cd bozukmuş :)

Downsat

Profesör
Reaksiyon puanı
64
mahmuteser dedi ki:
Şimdi ilk XP kurmaya başladığımda 8 yaşındaydım bütün işlemler bitti son mavi yükleme alanına geldim sonra 39 dakika sürekli aynı dşündüm düşündüm her şeyi düzgün yaptım sonra çok üzüldüm daha bi XP bile kuramıyorum diye meğerse Cd bozukmuş :)
8 yaşında sorunun neden olduğunu bulabildiysen, göğüsünü kabarta kabarta anlatmalısın bunları. Bill Gates seninle gurur duyuyor. :D

toygar1987

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
video nunu en basındaki yer ben de olmuyo eger direk gelmiyosa sdn den yardım al diye yazmıssınız napmalıyım

Downsat

Profesör
Reaksiyon puanı
64
Boot menüyle bilgisayarı başlatmanız gerekiyor. Bilgisayar açılırken F8'den F12'ye kadar olan tuşlardan bir tanesi boot menüyü açıyor. Boot menü açıldıktan sonra CD Romu seçip enter'a bastıktan sonra kurulumu başlatabilirsiniz.

Ya da DELETE tuşuna basarak bios ayarlarından CD Romun sırasını değiştirebilirsin.

utkueren

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ACİLEN yardıma ihtiyacım var arkadaşlar..benim xp göçtü..ekrana şöyle bi yazı çıkıyor:windows could not start because the following file is missing or corrupt:windows/system32/config/system. You can attempt to repair this file by starting windows setup using the original setup cd. bende dediği gibi xp cd sini takıyorum bilgisayarı cd den başlatıp xp yi kurmak istiyorum fakat yukarda yazdığım uyarı ekranda öle kalıyor ne yapabilirim..şimdiden teşekkürler..

elektr10

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Bilgisayarın CD'den boot edecek şekilde ayarlanmamış galiba.Bios'tan "first boot device"ı CD-ROM yap sonra kurulum ekranına gelince "R"ye bas.
Daha önce onarım yapmışsındır inşallah.

amesfa

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
150
Paylaşım için tşk güzel olmuş

metin41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Format işlemi esnasında,bilgisayar ekranımda "CD'den ön yükleme için bir tuşa basın" yazısı görünmüyor.Yardımcı olursanız sevinirim.Selamlar.

Wolker

Profesör
Reaksiyon puanı
2
metin41 dedi ki:
Format işlemi esnasında,bilgisayar ekranımda "CD'den ön yükleme için bir tuşa basın" yazısı görünmüyor.Yardımcı olursanız sevinirim.Selamlar.
F2 yada Delete secenegi ile bios'a giriş yaptıktan sonra primal boot'u kullandıgın optik aygıt(lar)dan birini seçerek (dvd,cd) yapabilirsin.Yine olmuyorsa elindeki XP cd'si boot sektör içermiyorda olabilir ...

history83

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar merhaba öncelikle anlatım çok güzel emeğinize sağlık.ancak bende o ekran gelmiyor.cd yi açıp xp yi kur dediğimde cd deki sürüm pc dekinden eski yükleme yapamazsınız diyor.illaki yüklemek isterseniz cd den başlatın gibi bişey diyor.ancak cd yi açınca yine aynı şey geliyor.yeniden başlatsamda direkt pc eskisi gibi açılıyor.f2 ye basıp başlamadan dediğiniz yere giriyorum ancak orda tam olarak nereye tıklıyacağimi bilemiyorum.yardımcı olurmusunuz?

elektr10

Profesör
Reaksiyon puanı
3
history83 dedi ki:
arkadaşlar merhaba öncelikle anlatım çok güzel emeğinize sağlık.ancak bende o ekran gelmiyor.cd yi açıp xp yi kur dediğimde cd deki sürüm pc dekinden eski yükleme yapamazsınız diyor.illaki yüklemek isterseniz cd den başlatın gibi bişey diyor.ancak cd yi açınca yine aynı şey geliyor.yeniden başlatsamda direkt pc eskisi gibi açılıyor.f2 ye basıp başlamadan dediğiniz yere giriyorum ancak orda tam olarak nereye tıklıyacağimi bilemiyorum.yardımcı olurmusunuz?
f2'ye basınca boot sekmesine gel.Orada first boot device veya benzeri bir ifade(bilgisayardan bilgisayara değişiyor) ara.Oradan CD-ROM'u 1. sıraya getirip çıkmadan önce değişiklikleri kaydetmeyi unutma.

history83

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
f2 ye basınca bişey olmadı onun yerine delete ile girdim dediğin yere.boot denen yerde bi ayar var 3 seçenekli biri
1)cd
2)hdd
3)????hatırlamıyorum
seçenekleri vardı aynen bu sırayla duruyodu ben yinede kaydederek çıktım.başlatırken yine cd ile başlamadı.sanırım Wolker in dediği gibi bu cd boot sekmesini desteklemiyor,öyleyse yapabileceğim bişey yok mu.?yada ben mi yanlış yapmışım?

oscar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
çalışma güzelde çalıştığım yerde eski bilgisayarlar var format sonrası işlemleri nereden öğrene bilirim acaba

atalay99

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selam arkadaşlar,
Bilgisayarım arçelik P4 2.8 .....
Format atmak için cdrom'a xp cd'sini koyuyor ve biostan açılışı cd olarak ayarlıyorum,ancak cd'den ön yükleme için bir tuşa basın dedikten sonra bastığım ve cd'de okumaya başladığı halde yükleme yapmıyor ve eski yüklü olan xp açılıyor.Yardımcı olabilirmisiniz. Acaba biosta farklı şeylerdemi değiştirmem gerekiyor.
Teşekkürler