Windows Vista mı? Yoksa XP mi?

Anket Windows Vista mı? Yoksa XP mi?

• Kullanılan toplam oy
    889
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MEHcker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bana kalırsa vista görünüm açısından çok güzel performansı çok kullanıyor ama.ama windows 7 beta sürümünüde kullandım süper bir işletim sistemi onun kararlı sürümünü bekliyorum

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
vista vista vista. Xp diyenler değişime ayak uyduramıyorlar galiba.

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
aslında bu ankette kim hangi işletim sistemini kullanıyorsa ona oy vermiş.Yani ben vista dedim ama xp kullanıyor olsam xp derdim:D

nokihan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
vista şişirilmiş balon insanlara görsellik değil çalışan sistem lazım maalesef microsoftta bu işi başaramamış.vista xp nin ayağına su dökemez.vistada media player hala sorunlu en son explorer bir eklenti koymuşlar ki tam çöp bir şey bakacaksınız explorer sayfayı yeniliyor diyor yani birde yamaları varki evlere şenlik.ben bu sisteme para vermem yazık paraya gerçi hiç bir sisteme para vermem zorla satılan herşeye karşıyım microsofta bi kuruş kaptırmamayada kararlıyım.sonuç vista bir balon ve hayal kırıklığı microsofta bu sistem yakışmadı dünyada tek olabilirsiniz ama hangi aptallar bu sistemi yaptım merak ettim

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Keşkek linux deseydim :D

boikot

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bir gün herkes vistalı olacak nasıl olsa ne gerek var bu ankete microsft çektimi desteği o zaman si.e si.e vista alıcaz.

kaberdey

Profesör
Reaksiyon puanı
87
Sonuna kadar XP, daha zorlarsa yaşasın UBUNTU, PARDUS

ForumNT

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Orjinal MS Vista lisansım olmasına rağmen XP'yi tercih ediyorum.MS'in nasıl Vista gibi başarısız bir işletim sistemi yayınladığının anlayamıyorum.Win 7 de Vistaya benzemez umarım...

Peter

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
88
artiz artiz tavırlarıda olsa seviyorum vistayı :)
Windows Vista

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
530
XP bir tanedir ya. :D

megatron

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Vista güzel bi işletim sistemi ama çok iyi optimize edilemediği için çoğu kişi tarafından üvey evlat muamelesi yapılıyo. Bence vista güzel bi OS. Zaten Win7 de wistanın düzeltilmiş hali olacak. Tamam her nekadarda çekirdeğini falan yenileselerde çoğu özelliği vistayla aynı olacak.
Bu arada pardusu denemeyenlere sesleniyorum mutlaka deneyin. yok ben pc me kuramam uğraşamam yer yok falan diyolarsa "ÇALIŞAN CD" Versiyonunu indirip çeksinler cd ye. Kurmanıza gerek yok cd den boot edin ve linux dünyasını keşifedin. Çok güzel bi OS bence. Bu arada cd den açılması 10 dk alıyo pardusun. Ama değer buna.

Son versiyon linki:
ftp://ftp.pardus.org.tr/pub/pardus/calisan/2008.2/Pardus-2008.2-Canis-aureus-CalisanKDE4.iso

PARDUSU DENEYİN...

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
2 gb ramsiz çift çekirdek işlemcisiz vista çekilmez ama ikisinede sahipseniz vista mükemmel seçim demektir

ircmsn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Vista Home Basic kullanıcısıyım lakin, XP Profesyonel gibisi yok diyorum. En kısa sürede, XP'e dönüş yapacağım.

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
Tabiki vista bır cok seyı kendi kendine yapiyor tek sıkıcı tarafı cok soru sorması...

elmeo

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Gönlüm Linuxtan yana ama XP'dende vaz geçemiyorum :( Vista'nın ise görsellik haricinde son kullanıcıya sağladığı bir avantajının olduğunu düşünmüyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...