Windows Vista mı? Yoksa XP mi?

Anket Windows Vista mı? Yoksa XP mi?

• Kullanılan toplam oy
    889
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

adrenalin760

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
en güzeli xp ve linuxu beraber kullanmak ;)
baktın olmuo böl üçe hdd yi bide vistan olsun :}

EBB

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Elbette Vista..

Donanım uyumu yakalandığında harikulade çalışıyor ki Xp aynı donanıma cevap veremiyor..

Vista gayet iyi sp1 den sonra tam şeklini aldı..

by_kivanc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben Şuan 2 Ayrı Harddisk Yaptım ve Birinde Vista Ultimate Var ama xp nin yerini tutmuyo vallahi Ultimate.

hkncetin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Vista çok hantal ve tam bir sistem canavarı. XP ondan çok çok daha iyi. Ama en iyisi PARDUS...

MegaWolt

Profesör
Reaksiyon puanı
42
Xp şaşmaz lider. Zaten MS Vistadaki saçmalığı gördü hemen Windows 7 yi yapmaya başladı

blead

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iyi hatırlıyorum ben 98 kullanırken de böle formlarda 98 98 die atlıyanlar vardı ama gördükki yeni hep eskiden üstün geliyor vistada xp den üstündür bunu kabullenmiyenler de var ama onlarda kabullenecek

şu anda kaç tane 98 kullanıcısı var ;) arkadaslar

Stone

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Vista tabiki , her ne kadar kullanıcılar Windows Vista'ya alışamasada , Gerek UAC gerek Geliştirilmiş Güvenlik duvarı ve güvenlik seçenekleri yüzünden "BU VISTA ÇOK YAVAŞ" deselerde , Windows Vista'nın XP'ye göre performansı kat kat fazla.O Yavaş dediğiniz sistemler Sizi korumak adına geliştirildi ama beğenmediğiniz taktirde Kapatılabilir , Şuda unutulmamalıdır ki Windows Vista ,Windows XP kernel'inden geliştirildi , yani çekirdekte Windows XP'den hiç bir farkı yok aksine fazlası var. Hep Sorarım Windows XP'yi Savunan arkadaşlara buradada Sormak lazım Windows XP'de olupta Vista'da olmayan bir özellik var mı ?

1ruby1

Profesör
Reaksiyon puanı
37
XP iyi diyenlerin çoğunluğunun RAM'i 1 GB'ın altındadır işlemcileride tek çekirdektir...

oguzkhan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
valla Vista süper alışınca XP yi görünce bunu ben nasıl kullanmışım diyorum .. tabi benim ram 2 gb , işlemci 2.0ghz çift çekirdek :)

_taha

Profesör
Reaksiyon puanı
17
şimdilik XP çünkü işime de yarıyor.. ve pcmin özellikleride çok güzel (Core 2 Duo 2.53
3 GB ram ve 1 GB ekran kart ve gigabyte anakart s series)
vista adamı kasıyor bence hala da xp ve yakında gelecek eklentileride ;)

oguzkhan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
şimdilik XP çünkü işime de yarıyor.. ve pcmin özellikleride çok güzel (Core 2 Duo 2.53
3 GB ram ve 1 GB ekran kart ve gigabyte anakart s series)
vista adamı kasıyor bence hala da xp ve yakında gelecek eklentileride ;)

şöyle 1-2 hafta vista kullandın mı ? bende aynı böyle düşünüyodum ama bir süre kullanınca fark anlaşılıyo , en azından bana böyle oldu..

_taha

Profesör
Reaksiyon puanı
17
ben kullandımkardeş halada kullanıyorum zaten farkıda gördüm ... inan xpde güncellemelerine dikkat edersen seni asla yarı yolda bırakmaz .. bak ben bilgisayarcıyım müşterilerime xp öneriyorum vista değil.. insanların çoğu yeni kullanıcı zaten kullananlarda şikayet ediyorlar rahat hareket edememelerinden..

oguzkhan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Taha bilmiyorum ben 7 aydır kullanıyorum kendi açımdan sorunla karşılaşmadım , ama sen bu işi yapıyosun , bu konulara daha hakimsin , demek ki vista daha tam oturmamış, XP de dahi 2 tane sevis pack çıkardılar , vistayıda daha iyi hale getirirler herhalde..

_taha

Profesör
Reaksiyon puanı
17
Oğuzkhan şimdi vista oturmadığı için öyle diyorum .. işin içinde olanlar belki çok iyi biliyor da değilim açıklarını görmüştür.. sende diyorsun xp sp2 ile tam yerinde oturdu ve yeride güzel ne yaptılar sp3 eklentisini çıkardılar .. bakalım belki windows7 çıkar .. temaya fazla şahsen önem vermiyorum benim için özellikleri ve kullanışlı olması gerekiyor... işimi aksatmadan görmesi gerekiyor ve herşeye uyumlu olması gerekiyor.. ve vistada biliyorsunki o tip sorunlar var.

cesurtarih

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Artık xp nin ecini cücünü biliyoruz Vista hem çok hantal hamde çok basit açıklar olabiliyor. En güzeli Win 7 beklemek zaten bilgisayarımı win7 çıkınca değiştirmeyi planlıyorum. Dizüstü bilgisayar alacak arkadaşlarada beklemesini tavsiye ederim şu wi-fi teknolojisinin win7 çıktığı dönemde yaygınlaşacağına inanıyorum.

KachacK

Asistan
Reaksiyon puanı
0
gecerler gecerler yenı yılın ıkıncı ceyregınden ıtıbaren vısta patlaması baslar adamlar son sp yı verıp elını etegını cekıcekler ee
otekı taraftada ıslemcı ddrN (N burada sayı) bellekler
felan ılerledıkce gerıdekıler ucuzluyor ee
vıstaya da sp gelıcek hızlanıcak dıorlar
ee artık wındows xp de 98 ın sonunu yasıyor :))
alıstırın kendınızı bu dunyada
1- google
2- rapidshare
3- windowssuz
yasayamazsınız o yuzden zorakıyen vısta
ıstesek de ıstemesekte

aynen katılıyorum lakin birşey düzeltmem gerek! rapidshare artık işkenceye dönüştü (premium mu? asla :mrgreen:)

zelenga

Profesör
Reaksiyon puanı
18
vista hiç kullanmadım ama vidyolardan gördüğüm kadarıyla gereksiz animasyonlar ve şeffaf pencereler (ne işe yarıyorsa) dışında çok kullanışlı bir yenilik göremedim.. Uyumlu sürücü arama zahmetine giremeyeceğimden geçişi düşünmüyorum.. Ama 1-2 yıl sonra sistemi de yenilersem bellllllki...

XLone

Asistan
Reaksiyon puanı
1
uluslararası alanda yapılan son araştırmalara göre vista satışlarının inanılmaz derecede azaldığı ve vista kullanıcılarının xp ye geçiş yaptığını belirtiyor.

1ruby1

Profesör
Reaksiyon puanı
37
Hepsi istesede istemesede vistaya yine geçecektir..

chntrgy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben xp nin üzeine tanımıyorum kullandıgım zaman kendimi karanlık bir kuyuda cırpınıyo sanıyorummm anketle pek alası olmiycak ama win7 nasıl cok merak ediyorum ...

HRNKC

Profesör
Reaksiyon puanı
20
vista için düşündüklerimi bu cümlelerle ifade etmiştim...

satılan kopyaların çoğunun laptop ve desktop içlerinde hazır geldiğini,microsoft un zorla dayatması olduğunu,bilinçsiz kullanıcıların 3-5 göze hoş görünen eklenti için yakınlarına da (tabi onlarda bilinçsiz ) önerdiklerini varsayıp birde 180 milyon sattık diye hava atan ama aslında vista nın satmadığını bildiği için reklam kampanyaları peşinde koşan bir microsof un başarı yakaladığını söylemek doğruyla yanlış arasında ki uçurumdan farksızdır... :innocent:

sonuç olarak tabi ki; Xp pro.

JunkChorn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hepsi istesede istemesede vistaya yine geçecektir..

Evet bencede öyle olacak.
Halk olarak unutkanız biraz!Xp ilk çıktığında sistem donmaları , tutarsızlıklar almış başını gidiyordu.Taa ki sp2 çıkana kadar.

Çıkmadan önce çoğumuz 2 önceki işletim sistemi win98 meraklısıydık ve kullanıyordukta.Ancak Vista sp2 çıktıktan ve W7'nin net bilgileri gelmeye başladıktan sonra elbette Vista'ya terfi etmek zorunda kalacağız.

royalsixone

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
1
adam gibi makineniz warsa vistayı kurun
adam gibi makineniz yoksa xp kurun

the grudge

Profesör
Reaksiyon puanı
49
oyun için vista ama h-p veya u-e olanı starter ve basic değil belki starter hızlı kuruluyor ancak bazı kısıtlamaları var güvenliği etkinleştirilmemiş wireless ağlara bağlanmada sorun çıkartıyor gerçi bunu xpde yapıyor ama en azından sata diskleri tanıyor... ve bence vista en iyi seçim...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...