Windows telefonlar geliyor

soner23

Profesör
Reaksiyon puanı
62
Artık çıkmasına sayılı günler kalan Windows telefonlar merakla bekleniyor.

Akıllı cep telefonu pazarında süren işletim sistemi savaşında saheneye Microsoft'un son kozu Windows Phone 7 çıkmak üzere. Bu işletim sistemini kullanan telefonlar da Windows telefon olarak anılacak.

windowsphone7main-420x0.jpg

Apple'ın iPhone 4 ile birlikte çıkardığı iOS 4 işletim sistemi ve gün geçtikçe popülerleşen Andoid işletim sisteminin dışında bir seçenek isteyenler için Windows Phone 7 yüklü telefonlar çok kısa bir süre sonra piyasada olacak. Öte yandan Samsung da kendi işletim sistemi Bada'yı geliştirmeyi sürdürüyor. Aynı şekilde Nokia da kendi işletim sistemi Symbian'ı desteklemeye devam ederken RIM de BlackBerry OS üzerinde ilerlemeye devam ediyor.

Şimdiye kadar akıllı cep telefonarı için çıkardığı işletim sistemleri pek beğenilmeyen ve yoğun eleştiri alan Microsoft bu kez bir devrim yapmanın peşinde. Windows Phone 7'yi bugüne kadar sır gibi saklayan Microsoft'un ilk olrak HTC, LG ve Samsung'dan birer model ile piyasaya giriş yapması bekleniyor.

Yeni Windows Phone 7 yüklü telefonların resmi duyurusunun ise 11 Ekim'de yapılması bekleniyor.

Windows phone için çılgın eğlence

Kaynak

Reaksiyon puanı
188
Windows Mobile 6.5 olan telefonu iyi ki satmışım :D Daha güçlü bir telefon alırım artık ilerde :D

serkan94

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
22
umarım samsung uygun rom çıkarır benim telefona :mrgreen:

hayranim

Profesör
Reaksiyon puanı
32
Wm 6.5 gözünü seveyim.

aperon

Doçent
Reaksiyon puanı
11
istediklerini çıkarsınlar,geçen yıldan kalma 1.5 androidli telefonları 3ay önce yeni diye piyasaya soktukları memleket burası...

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96
ortalık kızışıyor hadi bakalım :D

Sinan Çetinkaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bir cihazı sadece WM6.5 var diye satmanız pek mantıklı gelmedi bana.
Windows Mobile, Android, Maemo.... bunlar sadece birer işletim sistemi. Kafayı sıyırmış birtakım insanlar bir işletim sistemini diğerine port edebiliyorlar. Herşey kernel'e bakıyor.
Şu an i8000 kullanıyorum. Orjinalinde wm6.1 ile geldi, sonra 6.5 çıktı, ondan sonra 6.5.3 çıktı. Windows Phone 7 tamamen farklı bir mimariye sahip olmasına karşın internette cotulla diye birinin hd2'e port ettiğini görmüştüm.
Şu an modaco'da almar ve sandor tarafından yürütülen I8000 için android port çalışması var ve sona yaklaştılar.
Hayalim bir gün akıllı telefonlarda da x86 bilgisayarlarda olduğu gibi kernel port işlemine gerek kalınmadan bir işletim sisteminden diğerine geçilebilmesi.

hayranim

Profesör
Reaksiyon puanı
32
Benim hayalimi paylaşmışsın.

İlk aldığımda neden işletim sistemi değiştirilemiyor bayağı garipsemiştim

Reaksiyon puanı
188
Bir cihazı sadece WM6.5 var diye satmanız pek mantıklı gelmedi bana.
Windows Mobile, Android, Maemo.... bunlar sadece birer işletim sistemi. Kafayı sıyırmış birtakım insanlar bir işletim sistemini diğerine port edebiliyorlar. Herşey kernel'e bakıyor.
Şu an i8000 kullanıyorum. Orjinalinde wm6.1 ile geldi, sonra 6.5 çıktı, ondan sonra 6.5.3 çıktı. Windows Phone 7 tamamen farklı bir mimariye sahip olmasına karşın internette cotulla diye birinin hd2'e port ettiğini görmüştüm.
Şu an modaco'da almar ve sandor tarafından yürütülen I8000 için android port çalışması var ve sona yaklaştılar.
Hayalim bir gün akıllı telefonlarda da x86 bilgisayarlarda olduğu gibi kernel port işlemine gerek kalınmadan bir işletim sisteminden diğerine geçilebilmesi.

Benmki de ilk aldığımda WM 6.0'dı. Sonra 6.1'e yükselttim. Ardından 6.5'e ve en sonunda 6.5.3'e. Hatta bir ara android 2.0 bile yükledim ama benim satmamdaki amaç CPU'su yavaştı :)