Windows Server 2008in Visual Studio ve SQL Server ile Birlikte Lansmanı

kyalben

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Yerleşik Web ve sanallaştırma teknolojileriyle birlikte Windows Server 2008, sunucu altyapınızın güvenilirliğini ve esnekliğini artırmanıza yardımcı oluyor. Yeni sanallaştırma araçları, Web kaynakları ve güvenlik geliştirmeleri zamandan tasarruf etmenizi ve harcamalarınızı azaltmanızı sağlayarak dinamik ve optimize bir veri merkezine yönelik bir platform sunuyor. IIS7, Windows Server Manager (Sunucu Yöneticisi) ve Windows PowerShell gibi güçlü yeni araçlar, sunucularınız üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmanıza olanak tanıyarak Web, yapılandırma ve yönetim görevlerinin verimliliğini artıyor. Ağ Erişimi Koruması ve Salt Okunur Etki Alanı Denetleyicisi gibi ileri düzeydeki güvenlik ve güvenilirlik gelişmeleri, işletim sistemini daha güçlü bir hale getirirken, işinizin sağlam bir temele oturduğundan emin olmanızı sağlayacak sunucu ortamınızı da koruma altına alıyor.

En Önemli Ürün Özellikleri
• Web için Tasarlanmış Bir Yapı
Uygulama ve hizmetler için güçlü bir Web platformu niteliğindeki Internet Information Services 7.0 ile Web sunucusu yönetimini basitleştirin. Bu modüler platform, basitleştirilmiş görev tabanlı yönetim arayüzü, siteler arası daha fazla denetim, güvenlik geliştirmeleri ve Web Hizmetleri için entegre sistem sağlığı yönetimi sunuyor.

Internet Information Server (IIS) 7 ve .NET Framework 3.0, kullanıcıların birbirleriyle ve verileriyle iletişimini sağlayan uygulamalar geliştirmek için kapsamlı bir platform sağlarken bilgilerini görsel olarak görüntülemelerini, paylaşmalarını ve uygun adımları atmalarını mümkün kılıyor.

• Sanallaştırma
Birden fazla işletim sistemini tek bir sunucu üzerinde sanallaştırın – örneğin Windows ve Linux gibi. İşletim sisteminin içerisine yerleştirilmiş sanallaştırma teknolojisi ve daha kolay, daha esnek lisanslama kuralları sayesinde artık sanallaştırmanın tüm avantajlarından faydalanmak ve harcamalarınızdan tasarruf etmek çok daha kolay.

Windows Server 2008, değişen iş ihtiyaçlarınızı karşılayabilmeniz için çevik ve dinamik bir veri merkezi oluşturma esnekliği sunuyor.

Terminal Hizmetleri Ağ Geçidi ve Terminal Hizmetleri Uzak Uygulamalar (RemoteApp), kolay uzak erişim ve yerel masaüstüyle uygulama entegrasyonunu sağlamak amacıyla geliştirildi. Böylece VPN’e gerek kalmadan güvenli ve sorunsuz bir şekilde uygulama dağıtımı yapılabiliyor.

• Güvenlik
Windows Server 2008, bugüne kadarki en güvenli Windows Server olma özelliğine sahip. Güçlendirilmiş işletim sistemi ve Ağ Erişimi Koruması, Federe Hak Yönetimi ve Salt Okunur Etki Alanı Denetleyicisi gibi güvenlik alanında sunduğu yeniliklerle ağınız, verileriniz ve işiniz için daha önce benzeri görülmemiş bir düzeyde koruma sağlıyor.

Windows Server 2008 sunucuların, ağların, verilerin ve kullanıcı hesaplarının izinsiz sistem girişlerine ve hata durumlarına karşı korunmasına yardımcı olur.

Ağ Erişimi Koruması, size kurumunuzun güvenlik ilkeleriyle uyumluluk göstermeyen bilgisayarları karantina altına alma gücünü veriyor; üstelik ağ sınırlandırması, iyileştirme ve sürekli uyumluluk denetimi gibi özellikler de sunuyor.

Federe Hak Yönetim Hizmetleri, hassas veriler için sürekli koruma sağlıyor; risklerin azaltılmasına ve uyumluluk özelliklerinin etkinleştirilmesine yardımcı oluyor; kapsamlı bilgi koruması için bir platform sunuyor.

Salt Okunut Etki Alanı Denetleyicisi, Active Directory Etki Alanı Hizmetlerini dağıtmanıza olanak tanımasının yanı sıra, sizi sunucu verilerinin çalınmasına veya izinsiz paylaşılmasına karşı daha iyi koruyabilmek için Active Directory veritabanının tamamının kopyalanmasını kısıtlandırıyor.

• İş Yükünüz için Sağlam Bir Temel
Windows Server 2008, bugüne kadarki en esnek ve en güçlü yapıya sahip Windows Server işletim sistemidir. Server Core, PowerShell, Windows Deployment Service, geliştirilmiş ağ kurma ve kümelendirme teknolojileri gibi yeni teknoloji ve özelliklerle birlikte Windows Server 2008, tüm iş yükünüz ve uygulama gereksinimleriniz için size en güvenilir ve en esnek Windows platformunu sunuyor.

Sunucu Yöneticisi (Server Manager), sunucunun kurulumunu ve yapılandırılmasını hızlandırırken birleşik bir yönetim konsolu üzerinden de devam etmekte olan sunucu rolleri yönetimini basitleştiriyor.

Windows PowerShell, yöneticilerin özellikle de birden fazla sunucu üzerinde rutün sistem yönetimi görevlerini otomatik hale getirmelerine yardımcı olacak 130’dan fazla araç ve entegre bir kodlama dili sunan yeni bir komut satırı kabuğu olma özelliği gösteriyor.

Sunucu Temeli (Server Core), grafiksel bir kullanıcı arayüzü olmadan sadece gerekli bileşen ve alt sistemleri içeren seçili roller için yeni bir yükleme seçeneğidir. Böylece daha yüksek kullanılabilirliği olan bir sunucu sayesinde güncelleştirme ve ek hizmet almaya daha az ihtiyacınız olur.