Windows Server 2008 Standart

Bu konuyu okuyanlar

osC++CoDeR

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Windows Server 2008 Standart kullanan var mı?

Kullanan arkadaşlar deneyimlerini paylaşabilirler mi acaba ..?

nofearman

Asistan
Reaksiyon puanı
0
2003ten cok cok daha iyi, bir cok şirkete kurdum yönettim. zaten 2003 kullananların geçişleri son hız sürüyor

osC++CoDeR

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kişisel bilgisayarda kullanım için ne düşünürsünüz peki ?

XP kullanıyorum normalde ama server 2008 standart lisansım var.
Boş duracağına kullansam mı ki diye düşündüm sadece.

nofearman

Asistan
Reaksiyon puanı
0
kişisel bilgisayarda mı ?

kişisel bilgisayarında bu işletim sistemini kullanman sana bi fayda sağlamaz ki, adı üzerinde server işletim sistemi bu. domain kuracaksan dhcp dns kullanacaksan işine yarar. yoksa oyun falan oynayamazsın bunda :)

xp veya vistadan devam et derim

yusher

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
ben kişisel bilgisayarda kullanıorum.. xpye göre cok hızlı calısıo. ama sadece sql server ve visual studio kullanıorum.. oyun oynamak için xpden şaşmamalısın.. ama yalnızca msn fakebuk vs. içinse kullanılabilir..

osC++CoDeR

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben zaten oyun için değil, kendi amacı doğrultusunda kullanmak için düşünüyorum.
Yani web server, dns server vs XPde de kullanıyorum, ama server 2008 kursam XP de kullandığım diğer kişisel programları kullanamam sanırım.

ben kişisel bilgisayarda kullanıorum.. xpye göre cok hızlı calısıo. ama sadece sql server ve visual studio kullanıorum.. oyun oynamak için xpden şaşmamalısın.. ama yalnızca msn fakebuk vs. içinse kullanılabilir..

XP ye göre hızlı mı çalışıyor ?
Eminmisiniz ?
Çünkü server 2008 min sistem gereksinimlerinde 512 ram, 2gh işlemci vs diyor.
XP ilk kurulduğunda gereksiz hizmetleri de kapatırsanız ortalama 90mb ram kullanır.

Ayrıca VS için çok hantal diyorlar.
VS 2008 Pro lisansımda var ama indirme gereği bile duymadım.

ysfozy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows 2008 rollerinden Desktop rolünü seçerek, W2K8'i desktop kullanımına uygun hale getirebilirsiniz. Ekran kartınız için Vista driver'ı yüklemeyi deneyin, muhtemelen W2K8 üzerine yüklenecektir. Vista'da çalışan oyunları, böylece çalıştırmaya başlayabilirsiniz.

timur27

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar size birşey söylemek istiyorum
işte o yazılım g.antep diliyle yazılmış olsaydı ne yapardınız

sahynn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ev bilgisarayına onermem. Cunku cok fazla uyum sorunu yasarsın diye dusunuyorm.. Ben turkıyenın buyuk bi hostıng fırmasında calisiyorum. Hicbir serverimiza kurmadık donanım gereksınımlerı yuzunden, Hatta co location aldıgımız sunucularda bile kurulu degil, 600 makınalık DC'de sadece 2 tane 2008 var.

HypeRcoDe

Asistan
Reaksiyon puanı
4
2 gün sonra da sadece 2 tane 2003 kalir :) bu işler böyle hiç farketmez pc de w2008miş falan driverlari doğru düzgün tanitip rolleri ayarladın mı çatır çatır kullanırsın. uyumsuzluk konusuna gelince vista da çalışan herşey çalışır.