Windows Mobile 7'de Flash Var mı?

Bu konuyu okuyanlar

Ordo ab chaO

Profesör
Reaksiyon puanı
42
Mobile World Congress'te tanıtılacak olan Windows Mobile 7 hakkında merak edilen konuların başında, bu yeni işletim sisteminde Adobe Flash desteğinin olup olmayacağı.

Cep telefonu meraklıları Mobile World Congress'e kilitlenmiş durumda. Bu cihazların ve bunlarla ilgili yeni teknolojilerin boy göstereceği, dev firmaların en son ürünlerini tanıtacağı kongrede merakla beklenen yeniliklerden biri de Windows Mobile 7, ya da diğer adıyla Windows Phone 7.

Microsoft CEO'
su Steve Ballmer'ın tanıtımını yapacağı Windows Mobile 7 ile ilgili bugüne kadar birçok şey söylendi. Yeni işletim sistemi hakkında kullanıcıların en çok merak ettiği şey ise Adobe Flash desteği olup olmayacağı.

windows-mobile-7-theme-smartphone1264808049.jpg

Microsoft, Windows Mobile 7 ile cep telefonu pazarında önemli bir yer edinmeyi hedefliyor

İlk aşamada yok

Adobe tarafından yapılan bir açıklama, Windows Mobile 7'yi merakla bekleyenlerin canını sıkabilir. Firma tarafından yapılan açıklamada, Windows Mobile 7'de ilk aşamada Flash desteği yer almayacağı belirtildi.

Ancak bu durum, yeni işletim sisteminde hiçbir zaman Flash olmayacağı anlamına gelmiyor.
Microsoft ve Adobe'un konu hakkında çalışmalarının sürdüğü ve yakın bir gelecekte Windows Mobile 7'de yer alan tarayıcıya bir Flash eklentisi konulacağı söylendi.

::
Cep telefonlarında Flash desteği sizce ne kadar önemli?

Yazan
: Emre Demiray
SDN - http://shiftdelete.net