Windows Live Messenger Yeni virüs!!!

Bu konuyu okuyanlar

ekil63

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar yeni formatladığım makinaların bazılarında Live messenger programıyla ilgili acayip sıkıntılar yaşıyorum ve 2 gündür çalmadığım kapı kalmadı.Genelde bütün makinalara 8.5 sürümü yüklüyordum.Ancak son makinada 9.0 Beta yı yükledim.ancak oturum açarken hemen başında oturum açılamadığı hatası veriyor.Onar diyorum İe çevrimdışı ve Sistem dosyası hatası veriyor.Ve sorun hiçbir şekilde giderilemiyor.Msn ye ait bütün dosyaları kaldırıp tekrar kursamda yine aynı hata devam ediyor ve oturum açılamıyor.Bütün bilgisayarcı arkadaşlara danıştım,internetteki forum sitelerini taradım ama en sonunda B.sayar mühendisi olan bir arkadaş yeni bir virüs olduğunu ve bütün dünyada hızla yayılan ama şu ana kadar çözümü bulunamayan bir tür virüs olduğunu,Boot a bulaşarak Harddisk te arıza yaptırdığını ve sadece sorunun harddiskin değiştirilerek düzelebileceğini söyledi.Çözümü bulabilen veya aynı sorunu yaşayanlar lütfen bildirsin.Haftasonu tatilim zehir oldu.:angry:

myefsane

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
hiç zannetmiyorum virüs olduğunu :)

ekil63

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Virüs değilse ne olabilir arkadaşlar?

ds mosx

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
bencede virüs olması düşük bir ihtimal :S

recepsah

Asistan
Reaksiyon puanı
0
eğer virüs olduğunu düşünüyorsan MsnCleaner programını kullanmanı tavsiye ederim. bu yeni virüslere özel bi program.

myefsane

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Saçma olacak ama en son ihtimali denedin mi? Format tabi bunun içib format atmaya değer mi tabiki hayır ama eksik yaptığın birşey olabilir uzaktan yardımla bakmak lazım.

ekil63

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar msn cleanerı denemedim ama sorun gitsin diye 2 kez formatladım hatta uzunca süre bekleyerek msn yi kendi sitesinden indirerek kurdum sonuç hep aynı.11 yıldır b.Sayar la uğraşıyorum hayatımda ilk kez böyle birşeyle karşılaştım :(

solarcoaster

Asistan
Reaksiyon puanı
0
8100030d kodlu hata ise "
C:\Documents and Settings\kullanıcı ismi\Local Settings\Application Data\Microsoft\Windows Live Contacts"
içindeki dosyaların tümünü silerek giderebilirsin. tabi msn nin çalışmıyor olması lazım bunu yaparken. 9 sürümünde benimde başıma geldi. bu yöntemle kurtulabildim

ekil63

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gezdiğim bütün forum sitelerinde değişik kodlara ait bütün çözümleri denedim hatta en son yazan solarcoaster arkadaşın dediğini bile uyguladım ama nafile.Hiçbir çözüm işe yaramıyor. :(

myefsane

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
1. si pc yi görmem lazım

2. modem kaynaklı sorun olabilir.

3. C:\Documents and Settings\Senin K.A.\Contacts
C:\Documents and Settings\Senin K.A.\Application Data\Microsoft\MSN Messenger
C:\Documents and Settings\Senin K.A.\Application Data\Microsoft\Windows Live
C:\Documents and Settings\Senin K.A.\Local Settings\Application Data\Microsoft\Messenger
C:\Documents and Settings\Senin K.A.\Local Settings\Application Data\Microsoft\Messenger

bu dosyaları silmeyi ve messenger i http://download.live.com/?sku=messenger buradan indir neticeyi bekliyoruz :=)

ekil63

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar hepinize açıklamalarınız için teşekkür ederim.Sorunumu çözdüm ama çok karmaşık bişeydi şu an burada yazamıyorum.İsteyen olursa daha sonra açıklamalı Word belgesini gönderebilirim. :)