Windows Kilit Ekranında Kalıyor

Bu konuyu okuyanlar

FatabeyTheBest

Doçent
Reaksiyon puanı
544
Herkese iyi forumlar. 5-6 ay önce bi pc toplamıştım ama nedense bi türlü sıkıntısız çalışamadı. Bugün de tamamen gitti. Bütün sorunlarımı anlatacağım. İlk baştan beri olan sorunum şu: bazen bilgisayar açılmıyor. Açmamasının nedeni de M2 SSDyi görmemesi(BIOStan kontrol ettim). Biraz düşündüğümde nedenin şu olabileceğini farkettim. Örnek vermek gerekirse kasanın fişini taktıktan hemen sonra açma düğmesine basarsam açılmıyor. Ama fişini taktıktan 5 dk sonra basarsam açılıyor. Tam nedenini bi türlü bulamadım.

Bugün de bilgisayar açılıyor. Kilit ekranında kalıyor(1. Foto). Hiç bişey yapılamıyor. Kaç defa kapatıp açtım hep aynı. SSDyi çıkarıp taktım yine aynı. Reset atınca 2. fotodaki ekran geliyor. Ne yapacağımı şaşırdım. BIOStan kontrol ettiğimde de ssd gözüküyor.
IMG-20201206-WA0088.jpg

IMG-20201206-WA0094.jpg

ChaosBoost

Profesör
Reaksiyon puanı
696
Format atmışsınızdir diye düşünüyorum bu yüzden size önerim (eğer Windows açılıyorsa ve sıkıntı yok ise) /SFC scannow . Eğer yine değişmezse M2 slotuna bakın vidaları kontrol edin. O da olmazsa USBye windowsu tekrar kurup öyle format atmayı deneyin.

FatabeyTheBest

Doçent
Reaksiyon puanı
544
Sıfırladım bilgisayarı şu an sorunsuz. Ama bu kadar para verip sorunsuz kullanamamak üzücü.

Son mesajlar