Windows İSO dosyasında ki Driverleri öğrenmek istiyorum.

Bu konuyu okuyanlar

Nikos35TR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Asus model Masaüstü bilgisayarıma Windows 7 Ultimate x64 sürümünü kuracağım ancak elimde ki İSO dosyassına dair bir kuşkum var. Kurduğum andan itibaren driver otomatik olarak kurulmazsa başım belaya girer. Eğer içinde driver yoksa ben entegre edebilir miyim? NTlite gibi bir program kullanmıştım ancak işime yaramamıştı.

Son düzenleyen moderatör:

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,921
Asus model Masaüstü bilgisayarıma Windows 7 Ultimate x64 sürümünü kuracağım ancak elimde ki İSO dosyassına dair bir kuşkum var. Kurduğum andan itibaren driver otomatik olarak kurulmazsa başım belaya girer. Eğer içinde driver yoksa ben entegre edebilir miyim? NTlite gibi bir program kullanmıştım ancak işime yaramamıştı.
Niye başın belaya giriyor? İnternete girip sürücü indirmek zor olmamalı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şunu yapabilirsin. Şimdiden sürücüleri indirip bir USB'ye atabilirsin.

Son düzenleme:

Nikos35TR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Niye başın belaya giriyor? İnternete girip sürücü indirmek zor olmamalı.

Şunu yapabilirsin. Şimdiden sürücüleri indirip bir USB'ye atabilirsin.
Şöyle ben driveri indirdiğim zaman .exe olarak iniyor ve bir türlü olmuyor.

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,921
Şöyle ben driveri indirdiğim zaman .exe olarak iniyor ve bir türlü olmuyor.
Bir türlü olmuyor? Kardeşim sürücü kurmayı bildiğinden emin misin?

Ayrıca PC'nin bütün özelliklerini yazar mısın?

Son düzenleme:

Nikos35TR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bir türlü olmuyor? Kardeşim sürücü kurmayı bildiğinden emin misin?

Ayrıca PC'nin bütün özelliklerini yazar mısın?
Dostum anlatamadım galiba driverleri usb belleğe atmayı bende biliyorum, sıkıntı şurada Format işleminden sonra usb algılamıyor çünkü onunda driverini kurmuyor, ethernet kablosunu algılamıyor hiç bir şeyi okumuyor.

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,921
Dostum anlatamadım galiba driverleri usb belleğe atmayı bende biliyorum, sıkıntı şurada Format işleminden sonra usb algılamıyor çünkü onunda driverini kurmuyor, ethernet kablosunu algılamıyor hiç bir şeyi okumuyor.
USB 3.0 mı var sizde?

Windows kurulur iken sürücü kurabiliyorsunuz. Hani yeniden başlayınca yükleme tamamlanıyor varya orada komut istemini ve aygıt yöneticisini açıp ya da sürücülerin kurulumlarını açıp kurabilirsiniz.

Nikos35TR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
USB 3.0 mı var sizde?

Windows kurulur iken sürücü kurabiliyorsunuz. Hani yeniden başlayınca yükleme tamamlanıyor varya orada komut istemini ve aygıt yöneticisini açıp ya da sürücülerin kurulumlarını açıp kurabilirsiniz.
Tam olarak nasıl oluyor. Kurulum esnasında yeniden başlarken pc, cmd'yi açıp, oradan belli başlı kodları girerek sürücü kurabiliyor muyuz yani? Eğer bu gerçekten doğru bir bilgi ise kodları nelerdir?

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,921
Tam olarak nasıl oluyor. Kurulum esnasında yeniden başlarken pc, cmd'yi açıp, oradan belli başlı kodları girerek sürücü kurabiliyor muyuz yani? Eğer bu gerçekten doğru bir bilgi ise kodları nelerdir?
Komut istemini açman gerekiyor. Bunun için shift ve f10 tuşlarına birlikte basarsanız açılır. Sonra CD c:\windows\system32\devmgmt.msc yazıp enterladığınızda aygıt yöneticisi açılır. Buradan kurabilirsiniz.