Soru Windows işletim sistemi önerisi

Bu konuyu okuyanlar

EwoksEndor

Doçent
Reaksiyon puanı
137
Benim eski bir laptopum var Hp Comcac cq-57 marka/model işlemcim zayıf 1mb önbellekli windows10 home kurdum ama sistem çok ağırlaştı ssdyok 320gv hdd 8gbram var orjinal işletim sistemi windows starterla gelmişti sizce hangi işletim sistemini yüklemeliyim Win7 ? hangi edisyonu veya windows 8.1 arasıda kaldım temiz iso nereden bulubilirim

Sistem Özelliklerim
İşlemci: Amd E-450 Apu
Ram: 8gb (4x2) ram
Hdd: 320gb hitachi
Ekran Kartı :Radeon HD 6320

Linux önermeyin Pardus ve Ubuntu kullandım ama pek keyif vermedi bana özellikle pardus

DonX

Asistan
Reaksiyon puanı
132
Benim eski bir laptopum var Hp Comcac cq-57 marka/model işlemcim zayıf 1mb önbellekli windows10 home kurdum ama sistem çok ağırlaştı ssdyok 320gv hdd 8gbram var orjinal işletim sistemi windows starterla gelmişti sizce hangi işletim sistemini yüklemeliyim Win7 ? hangi edisyonu veya windows 8.1 arasıda kaldım temiz iso nereden bulubilirim

Sistem Özelliklerim
İşlemci: Amd E-450 Apu
Ram: 8gb (4x2) ram
Hdd: 320gb hitachi
Ekran Kartı :Radeon HD 6320

Linux önermeyin Pardus ve Ubuntu kullandım ama pek keyif vermedi bana özellikle pardus
Alternatifin yok maalesef. Windows kuracaksan windows 10 dan başka bir seçeneğin yok. MS eski işletim sistemlerinin fişini çekti. Chrome bile desteklemiyor. opera desteğini devam ettiriyor mu bilmiyorum ama desteklese bile yakında o da desteğini çeker. hdd yi ssd ile değiştirisen çözüm olabilir

Alanur Erdemir

vampir
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
16,965
Win7 ? hangi edisyonu veya windows 8.1 arasıda kaldım temiz iso nereden bulubilirim
Kurulmaz çöp onlar şuan, sistemin windows 10 için yeterli. Eğer illa Windows istiyorsan 10'dan başka birşey kuramazsın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Güzel Linux dağıtımları var, onlar sana keyif verebilir aslında.

EwoksEndor

Doçent
Reaksiyon puanı
137
Kurulmaz çöp onlar şuan, sistemin windows 10 için yeterli. Eğer illa Windows istiyorsan 10'dan başka birşey kuramazsın.

işlemci kullanımı %100 windows10 home yüklü ama çok kasıyor işlemcinin önbelleği 1mb ondan dolayı

Alanur Erdemir

vampir
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
16,965
işlemci kullanımı %100 windows10 home yüklü ama çok kasıyor işlemcinin önbelleği 1mb ondan dolayı
Linux kullanın bence ama bazı önerilerim var;
Çözünürlüğü düşürün
Performans modunu açın
Ssd alın.

EwoksEndor

Doçent
Reaksiyon puanı
137
Linux kullanın bence ama bazı önerilerim var;
Çözünürlüğü düşürün
Performans modunu açın
Ssd alın.
Ssd alacak pek bütçem yok olanlada çinli adı sanı belli olmayan ssdlerden almakda istemiyorum performans modu ve çözünürlük nasıl düşürülüyor onu bilmiyorum

EwoksEndor

Doçent
Reaksiyon puanı
137

ubuntu ve pardus kullandım ama wifi sıkıntısı var çözemedim bir türlü windowsta çalıştı wifi

Son mesajlar