Windows Gezgini Çalışmayı Durdurdu Hatası

tolgasal

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Windows 7 üzerinde Kaspersky internet security 9.xx yüksek boyutlu program klasörlerin üzerinde çalışma yaparken "Windows Gezgini Çalışmayı Durdurdu Hatası" verebiliyor.

Bilginize...

Not. Hata sonrası antivirüs programını kaldırıp 2 gün eset'e döndüm. sonrasında tekrar kaspersky yükledim ve hata tekrarladı. Genelde program klasörümde gezerken oluyor. Muhtemelen tarama yapmaya çalışırken. System32 de bulunan *.cpl dosya kontrolü sorunu gidermedi.

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
Sadece Kaspersky 'da oluyorsa Windows 7 nin hatası değil ....

---------- saat 20:18 eklendi ---------- önceki mesaj saat 20:16 eklenmişti ----------

CMD'yi yönetici olarak açıp sfc/ scannow ı dener misin....

tolgasal

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Sadece Kaspersky 'da oluyorsa Windows 7 nin hatası değil ....

---------- saat 20:18 eklendi ---------- önceki mesaj saat 20:16 eklenmişti ----------

CMD'yi yönetici olarak açıp sfc/ scannow ı dener misin....

Kaspersky'i kaldırdım. Çok yüksek boyutlu (daha doğrusu dosya sayısı fazla portable) program klasörleri dışında yapmıyor. Benim içinde önemli olan o klasör. Gerçi onlarda da her zaman yapmıyor. Sanırım tarama yeri ve zamanı ile alakalı. Ama sonuç itibari ile sorun Kaspersky.

Neyse şu anda antivir var. Birazda buna bakalım.

Öneri için teşekkürler.

ibrahimkacar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows 7 üzerinde Kaspersky internet security 9.xx yüksek boyutlu program klasörlerin üzerinde çalışma yaparken "Windows Gezgini Çalışmayı Durdurdu Hatası" verebiliyor.

Bilginize...

Aynı dert bende de var yeni çıktı yaa acaba güncellemeleri yükledim ondan mı yardımcı olursanız seviniriz
bilhassa 1080 hd film dosyalarında yapıyor 4 GB ve üzeri dosyalarda kopyala, yapıştır,taşı,yeniden adlandır vb. işlem yaparken bu hatayı veriyor

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
Arkadaşlar önerimi bir deneyin sürekli mesaj yazmayın:D

CMD'yi yönetici olarak açıp sfc/ scannow yazın....

tolgasal

Profesör
Reaksiyon puanı
18

Bilginize...

Aynı dert bende de var yeni çıktı yaa acaba güncellemeleri yükledim ondan mı yardımcı olursanız seviniriz
bilhassa 1080 hd film dosyalarında yapıyor 4 GB ve üzeri dosyalarda kopyala, yapıştır,taşı,yeniden adlandır vb. işlem yaparken bu hatayı veriyor

Arkadaşım,

Kaspersky'ı kaldırdıktan sonra hatalar bitti. 3-5 internet security denedikten sonra en son Trend Micro İnternet Security Pro'yu yüklü bıraktım. Bence en iyisi Symantec sonrasında Kaspersky ama birinin kastırdığı (bellekle alakalı değil, sistemi) diğerinin hata verdirdiği kesin. Daha doğrusu benim yüklediğim bişe ile çakışma yaptığı. Koskaca firma acemice böyle bir hata yapmaz.

AliY

Asistan
Reaksiyon puanı
36
Bu hatanın kaynağının kullandığınız Antivirüs programı olduğunu pek sanmıyorum.
rise arkadaşımızında değindiği gibi bu hata bilgisayarınıza yüklediğiniz kodek programlarından veya Mediaplayer dışında kullandığınız ikinci bir video player programından kaynaklanmakta.

Diğer video player veya kodek programını (k-litle ve shark007 gibi) kaldırırsanız bu sorun düzelir.

Sonucu buraya belirtirseniz bu sorunla karşılaşan arkadaşlara çözüm açısından yardımcı olmuş oluruz.

tolgasal

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Bu hatanın kaynağının kullandığınız Antivirüs programı olduğunu pek sanmıyorum.
rise arkadaşımızında değindiği gibi bu hata bilgisayarınıza yüklediğiniz kodek programlarından veya Mediaplayer dışında kullandığınız ikinci bir video player programından kaynaklanmakta.

Diğer video player veya kodek programını (k-litle ve shark007 gibi) kaldırırsanız bu sorun düzelir.

Sonucu buraya belirtirseniz bu sorunla karşılaşan arkadaşlara çözüm açısından yardımcı olmuş oluruz.

Dediğim gibi kullandığım herhangi bir program ile çakışma yapma ihtmali yüksek olmakla beraber kaspersky internet security programını kaldırınca sorun düzeliyor. En başta yazdığım gibi ben sorunuma çare aramıyorum. Bulduğum çareyi paylaşıyorum. Kaspersky gitti sorun bitti. Tekrar yükledim başladı. Sildim sorun gitti. Tüm bunlara rağmen sorun antivirüste olamaz bana çok mantıklı gelmiyor. Belki tek başına olamaz. Ama sonuçta silinince sorun kalkıyor. Ayrıca mesajların biraz dikkatli okunmasını öneririm. En baştan beri program klasörü diyiorum. başka bir arkadaş media klasörü demiş.

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
Dediğim gibi kullandığım herhangi bir program ile çakışma yapma ihtmali yüksek olmakla beraber kaspersky internet security programını kaldırınca sorun düzeliyor. En başta yazdığım gibi ben sorunuma çare aramıyorum. Bulduğum çareyi paylaşıyorum. Kaspersky gitti sorun bitti. Tekrar yükledim başladı. Sildim sorun gitti. Tüm bunlara rağmen sorun antivirüste olamaz bana çok mantıklı gelmiyor. Belki tek başına olamaz. Ama sonuçta silinince sorun kalkıyor. Ayrıca mesajların biraz dikkatli okunmasını öneririm. En baştan beri program klasörü diyiorum. başka bir arkadaş media klasörü demiş.
Okumayı bilmeyenler yazmış :D

Bir ara Kaspersky kullandım ama senin sorununla karşılaşmadım.Şimdi tekrar yüklesem mi acaba :D

enrooy

Profesör
Reaksiyon puanı
14
garip ben de kaspersky yüklüyken böyle bi sorunla hiç karşılaşmadım ama yinede verdiğin bilgiler için sağol ;)

tolgasal

Profesör
Reaksiyon puanı
18
garip ben de kaspersky yüklüyken böyle bi sorunla hiç karşılaşmadım ama yinede verdiğin bilgiler için sağol ;)

Doğrudur. Belki başka bir program ile çakışma yaşıyordur. Yüzden fazla program yüklü oluyor bazen. Hangisi çakışma yaşatıyor kaspersky ile diye araştırmaya başlasam ömrüm yetmez.

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
Windows Gezgini Çalışmayı Durdurdu Hatası bu gün bir arkadasım pc dede var sebebini çözemedim ama antivirüs programı ile ilgili bir şey değil nod32 s.s le taradim bir şey bulmadı..şu an kaspersky 2010 kuruyorum birde onunla tarayacam ama dediğim gibi anti virüsle alakalı değil ..

konu ile ilgili ayrıntılı bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa yada neden kaynaklanacagına dair fikirlerini paylaşırsa sevinirim.
NOT: PC başlangiçtada bazen acılmıyor..

tolgasal

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Windows Gezgini Çalışmayı Durdurdu Hatası bu gün bir arkadasım pc dede var sebebini çözemedim ama antivirüs programı ile ilgili bir şey değil nod32 s.s le taradim bir şey bulmadı..şu an kaspersky 2010 kuruyorum birde onunla tarayacam ama dediğim gibi anti virüsle alakalı değil ..

konu ile ilgili ayrıntılı bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa yada neden kaynaklanacagına dair fikirlerini paylaşırsa sevinirim.
NOT: PC başlangiçtada bazen acılmıyor..

Zaten virüs ile ilgili demedim. Antivirüs'ün kendisi ile ilgili. Çok değişik gezgin durdurma hataları olabilir. Benim sorunum Kaspersky'ı kaldırdığım zaman çözüldü. gerçi dosyalarım ve klasörlerim (portable ve yüksek Mb) exe dosyaları ile dolu.

mmnder16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sorun sadece antivirüs programı ile ilgili değil. bu alan geniş bir alandır. bilgisayarında başka bir program diğer bir programla da çakışma yapabilir. ayrıca bu bana göre windows7 nin bir hatasıdır. sp1 paketi ile düzelir umarım. arkadaşlar bu arada kaspersky'a kabahat bulmayın. çok güzel bir virüs programıdır. yalnız kaspersky windows güvenlik duvarı ile çakışır her zaman. bu nedenle kaspersky'ı kullanıyorsanız windows güvenlik duvarını kapatınız..

denguney

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Bilginize...

Not. Hata sonrası antivirüs programını kaldırıp 2 gün eset'e döndüm. sonrasında tekrar kaspersky yükledim ve hata tekrarladı. Genelde program klasörümde gezerken oluyor. Muhtemelen tarama yapmaya çalışırken. System32 de bulunan *.cpl dosya kontrolü sorunu gidermedi.
NEDENİ: Bu sorunun nedeni Windows 7 ile Divx Plus Player (Eklentilerinin özellikle bu programla gelen Codecler yüzünden) birbiriyle çakışması,uyum göstermemesidir.....Dikkat edin MKV uzantlı bir video dosyasını açmaya ya da değiştirmeye kalktığınızda DivX Playerin Codecleri Windows Gezginini kilitlemektedir.

ÇÖZÜM: Divx Plus Player programını tüm eklentileriyle birlikte silip kaldırın,şayet windows gezgini sürekli bir kısır döngü halinde masaüstüne geri dönüp duruyor ve silemiyorsanız , windowsu Güvenli Modda açarak silebilirsiniz....Ayrıca son sürüm K-Lite Codecsleri yeniden yüklemenizi de tavsiye ederim...
Bu forumda önerilen diğer çözümler bir şekilde Divx Plus Player codeclerini devreden çıkardığı için geçici bir çözüm sağlamakta olduğundan yeterli değildir...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
evet sanarım sonradan yüklenen kodeclerden kaynaklanıyor. klasör seçeneklerinden düzelttim bende. sadce simge göster gibi bi seçenek vardı sanırım. ama bu codec lerle windows gezgininin paylaşamadığı şey nedir ? :)