Windows Dahili Yedekleme Programları Hakkında

Bu konuyu okuyanlar

asliaral

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
5
Merhabalar

Windows 10 altında, 4 ayrı yerde yedekleme ile ilgili kısımlar var ve ben bunu çözemedim. Konu hakkında teknik bilgim hiç yok. O yüzden yardımınızı rica edeceğim. Ayrıca harici bir yedekleme yazılımı kullanmak istemiyorum.

1.si Kurtarma Medyası oluşturucu
2.si Denetim Masası / Sistem Güvenlik /Sistem onarım diski oluştur (dvd isteyen)
3.sü Denetim Masası / Sistem Güvenlik /Sistem görüntüsü oluştur
4.sü Sistem geri yükleme

Şimdi öncelikle 1 ve 2. birebir aynı şey mi? Birinde usb isterken birinde dvd istiyor.

İkinci sorum da; 1 ve 3. seçenekleri çalıştırdım. İmajı 5 dakikada alırken diğerini 1 saati geçti hala çalıştırıyor. Bu ikisinin farkı nedir?

Üçüncü olarak da; eski Windowslarda olan Sistem Geri yükleme, Windows10'da da var. (Bundan bir önce, en son kullandığım sistem Windows7 idi).Bu ve 3. seceçek yani sistem görüntüsü oluşturmanın farkı nedir? İkisinde de, aynı şekilde belirli bir zamandaki sistem dosyaları ve sürücülerine geri gitmiyor mu?

Bir de farklı bir sorum var. Çöken Windows için başlangıç disketi yerine geçen bir araç var. Microsoft sayfasından indirip oluşturmuştum ama evde flash disk kalmayınca sildim. Acaba gerek olursa, onu, başka bir bilgisayarda oluşturabilir miyim? Yoksa tamamen aynı sürüm vs mi olmalı Windows?

Teşekkürler