Windows bilgisayarınıza bulaşan en büyük virüs neydi?

Bu konuyu okuyanlar

differentturk

Profesör
Reaksiyon puanı
3,059
Driver kuran bir program indirmiştim ondan bulaşmıştı. Ha birde noescape.exe var. O çok korkunçtu ya ?

_mirror_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,938
ZZZZZZZ.ZZZZZ diye durmadan çoğalan rar dosyaları vardi antivirüs bulamadı ama ben buldum sildim ama cok zordu.:)

basit

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Tüm dosyaları, şifreleyen bir fidye virüsü.
Para istiyordu benden. Tüm belgeleri şifrelemişti.

Furkanbg26

Doçent
Reaksiyon puanı
307
Bilgisayarınıza bulaşan en ama en güçlü,popüler virüs neydi?
6 7 yaşımdayken gta sanandreas a hile yüklücem mod yüklücem diye kalkışmıştım virüs kurulum ekranındaki tüm yönergeleri en ince şekilde kurduğum için bilgisayarım uzaktan kontrol edilmeye başlamış hepsi asyalı bir dile dönmüştü(çince japonca gibi) abimle beraber 2 3 kere format attığımızda bilgisayarı düzeltmeyi başarmıştık abim anakarta virüs soktuğumu söylemişti birazda azarlanmıştım şuan bilgisayarın üstünden 6 yıl geçti anakartı yandı ve köydeki evimizdeki depoda ilerideki senelerde anakartı değiştirilip güvenlik kamerası bağlanıp kullanılmak üzere barındırılıyor

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,808
Musallat.exe . Fotokopicinin bilgisayarından flash belleğe geçti. tüm klasörlerin altında onlarca exe dosya oluştu, musallat.exe, yeniklasörr.exe, özeldosyalar.exe gibi. işin komiği belleği android telefona takıyorum, flash bellekteki exe'leri silmeye çalışıyorum silinmiyorlar da. nasıl yaptıysa virüsü artık. format da atamıyorum yüzlerce müzik var flashta .d . Efsanedir , kendisini kullanıcının gözüne soka soka sildirir. ben buradayım diyen virüstür, delikanlıdır. İşlemci ve ekran kartına sülük gibi yapışan bitcoin virüsleri ve çeşitli keylogger türevleri gibi kaypak değildir. adamdır adam.
O aslında çakma bir virüs. Musallat, smss.exe virüsünün Türk halidir.

Furkanbg26

Doçent
Reaksiyon puanı
307
Musallat.exe . Fotokopicinin bilgisayarından flash belleğe geçti. tüm klasörlerin altında onlarca exe dosya oluştu, musallat.exe, yeniklasörr.exe, özeldosyalar.exe gibi. işin komiği belleği android telefona takıyorum, flash bellekteki exe'leri silmeye çalışıyorum silinmiyorlar da. nasıl yaptıysa virüsü artık. format da atamıyorum yüzlerce müzik var flashta .d . Efsanedir , kendisini kullanıcının gözüne soka soka sildirir. ben buradayım diyen virüstür, delikanlıdır. İşlemci ve ekran kartına sülük gibi yapışan bitcoin virüsleri ve çeşitli keylogger türevleri gibi kaypak değildir. adamdır adam.
kendisini bulamadım ama silme şeysini buldum buyrunuz :D İndir MusaLLat exe virüsü silici rar

_emre_emre_

Profesör
Reaksiyon puanı
2,265
benimki mining virüsü. @confikerbelasi nın ise confiker virüsü galiba :)

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Okulda flash belleğimi kullanıp getirmiştim.
Bir taktım bilgisayara Yerel Disk C nin içi bomboş görünüyor. Yetkiler yok. Başlangıçta ilginç yazılar çıkıyor.
Güvenli modda Malwarebytes ile bulmuştum. Truva atı ve sanırım diğeri de “Surabaya” virüsü olabilir.

XXXTentacion

Asistan
Reaksiyon puanı
322
İsmini bilmiyorum tam olarak ama Explorer.exe virüsüydü PC nin explorer.exe sini çökeltti Görev Yöneticisi falan hiç ama hiç birşey açılmıyordu o günden beri Crack'i düşürdüm ve kaspersky kullanmaya başladım sanırım Crack'den olmuştu diye düşünüyorum umarım kimseye olmaz tehlikeli virüs sadece yeni Windows çözüyor sorunu. Ekranda sadece mause işareti var sim siyah:D

Güvenli modda açılmıyordu.