Windows Başlatılıyordan sonra problem

Bu konuyu okuyanlar

Kty78

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hayırlı Ramazanlar iyi geceler.

Sorunum şöyle arkadaşlar.
Benim Laptopum HP G62 Ekran Kartımla ilgili sanırım bir problem var.
Bilgisayar açılırken Windows Başlatılıyor diye yazdıkdan sonra o yazı anında öylece kalıyor ama ses geliyor ve başka birşey görünmüyor.Sadece Windows Başlatılıyor yazısında kalıyor.Öylece kalıp sadece ses geliyor.Tabi bu durum ekran kartının sürücüsünü yükledikden sonra yani ekran kartı tabiki laptopda bağlı ama sürücü programını yüklemediğimde de ekran kartsız vga kartla çalışıyor.O Windows Başlatılıyor yazısından sonra normal açılıyor.Yani işin aslı ekran kartının sürücüsü yüklenince ya Başlatılıyor yazısından sonra ekran siyahlaşıyor hiçbirşey görünmüyor fare imlecide görünmüyor sadece ses geliyor ya da bazende Başlatılıyor yazısında donup ses geliyor sadece farede görünmüyor.2 türlüde aynı kapıya çıkıyor.Ekran kartımda %98 onda %2 bilmediğim başka bir durum var gibi geliyor.
Ekran kartı Ati Mobility Radeon HD 5470. 2gb ama paylaşımlı.
Bu arada techpowerup cpu-z denen bir programda şöyle birşey gördüm.Bu programı bilen bilir donanımları gösteriyor.Burada standart vga adı altında 2 tane ekran kartı görüyor.Biri standart vga kartı o da 32mb birşey şu an onunla idare ediyor laptop,diğeri ise problemli olarak gördüğüm asıl ekran kartım.Fakat hiçbir megabyte birimi yazmıyor.Sürücü yüklemediğimden de yazmıyor olabilir belki.Ama o programın görmesi ilginç geldi.
Bu devirde de herkesde pc laptop var ama kazık bilgisayar parça fiyatları olduğu da kesin.Laptop içi açmayıda bilmem.Şöyle bir bakıp nesi var diye lehimlerine bakmak isterdim ama masaüstü pclerden daha nazik olduğundan harddiskden öte birşey sökmedim.

Cevaplarınızı bekliyorum.