Yardım Windows Açılırken Sakat Çalışıyor....

Bu konuyu okuyanlar

wrkkenn

Finest Сasual Dating Verified Ladies
Reaksiyon puanı
5
Beyler 2 hafta önce pc ye format attım, temiz bir şekilde orjinal windows 10 umu SSD ime kurdum: ilk bir hafta hiçbir sıkıntı yokken son günlerde bilgisayar ilk açıldığında 10-15 sn de açılıyor fakat internet gelmiyor. Ethernet kablosunu takıyorum çıkarıyorum yok, pc ye restart atıyorum , buraya kadar sıkıntı yok sıkıntı bu restarttan sonra pc yi açarken anakart logosu geliyor , windows ekranını görüyorum fakat windows yükleme ekranından sonra pc nin açılması yerine olmadık bi yükleme ikonu geliyor abartısız 10-15 dk sonra pc açılıyor. Gariptir ki hata tespitini çalıştırdığımda windowsum c de ss dimde kurulu olmasına rağmen günlük dosyası konumunu D: içinde biryerlerde gösteriyor, bir yardım ederseniz hızlıca çok sevinirim ssd im olamsına rağmen böyle şeylerle uğraşmak o kadar sinir bozucu ki pc yi parçalayasım geliyor.

BatuhanDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,482
pc açıldıktan sonra ctr+alt+del yapıp yeniden başlatırken shift tuşuna basılı tutunuz. Gelişmiş Seçenekler>Komut İstemi'ne bu komutu yazınız "sfc/scanow" (tırnak işaretleri hariç)

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
pc açıldıktan sonra ctr+alt+del yapıp yeniden başlatırken shift tuşuna basılı tutunuz. Gelişmiş Seçenekler>Komut İstemi'ne bu komutu yazınız "sfc/scanow" (tırnak işaretleri hariç)
Korsan araçla etkinleştirme yapmış olabilir.

突厥汗國

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,236
SSd Sıkıntılı olabılır, Normalde Ssd varken 1 dakıka altında Tam Yuk bazında acılması lazım, ama SSd 15 dk cok fazla..
Ram Bılgısını verebılırmısın.
Ayrıca Kullandıgın Surum nedır, Home,Pro Kurmak yerıne Sıngle Kurdunsa ve Ram dusukse Bu Kasma yapar ssd bıle olsa..
8 gb altında ısen Home Surum kuracaksın, Pro surum malum En az 8 GB Bıle az gelıyor bazı kullanım durumlarında..
SSd Ya arızalı yada Temiz ssd değildi, Bazı arızalar anıden cıkmaz Daha sonra belırebılır (ihtimal)

wrkkenn

Reaksiyon puanı
5
SSd Sıkıntılı olabılır, Normalde Ssd varken 1 dakıka altında Tam Yuk bazında acılması lazım, ama SSd 15 dk cok fazla..
Ram Bılgısını verebılırmısın.
Ayrıca Kullandıgın Surum nedır, Home,Pro Kurmak yerıne Sıngle Kurdunsa ve Ram dusukse Bu Kasma yapar ssd bıle olsa..
8 gb altında ısen Home Surum kuracaksın, Pro surum malum En az 8 GB Bıle az gelıyor bazı kullanım durumlarında..
SSd Ya arızalı yada Temiz ssd değildi, Bazı arızalar anıden cıkmaz Daha sonra belırebılır (ihtimal)
yok hocam 16 gb ram var ssd de dandik birşey değil samsung evo 870.

windows sürümü :
20H2 (İS Derlemesi 19042.1052)

突厥汗國

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,236
yok hocam 16 gb ram var ssd de dandik birşey değil samsung evo 870.

windows sürümü :

2014 de aldım ssd Cakı gıbı calısıyor, Senın Kı evo ıse 870 ıse Burda Bir Garıplık var demektir.
20H2 (İS Derlemesi 19043.1053) Bendeki Update yap Bakalım.

Link Arkaplan Hızmetlerını Bır kacını Kontrol et, burda Sıstemı Yoran Windows dısı ne var bak bakalım, ve ıse yaramayanları Baslangıc Hızmetlerınden Calısmasın Ssd acılıs Hızı Normale dönecekmi Bakalım..

Sıstemde Ssd yoran Bır Program olabılır..

Link Bakarak Translate ile Yapabılırsın..

Iyı Forumlar..

wrkkenn

Reaksiyon puanı
5
2014 de aldım ssd Cakı gıbı calısıyor, Senın Kı evo ıse 870 ıse Burda Bir Garıplık var demektir.
20H2 (İS Derlemesi 19043.1053) Bendeki Update yap Bakalım.

Link Arkaplan Hızmetlerını Bır kacını Kontrol et, burda Sıstemı Yoran Windows dısı ne var bak bakalım, ve ıse yaramayanları Baslangıc Hızmetlerınden Calısmasın Ssd acılıs Hızı Normale dönecekmi Bakalım..

Sıstemde Ssd yoran Bır Program olabılır..

Link Bakarak Translate ile Yapabılırsın..

Iyı Forumlar..
yok hocam pc ilk açılırken fena hızlı açılıyor fakat internet gelmiyor (kablolu bağlı internet) kabloyu takıp çıkarsamda gelmiyor bende yeniden başlatıyorum pcyi , yeniden başlatınca 5-10 dk sürüyor.

madSlowly

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,760
Ethernet kablosunda sıkıntı olabilir. Peki bilgisayarı kapatırken bir uygulama açık iken mi kapatıyorsunuz google olur bu discord filan ?

drjacob

Müdavim
Reaksiyon puanı
687
aktiv etmek için o meşhur yazılımı kullandıysan ondandır yedekle sıfırla 64 bit pro kur içine

MVNLY

Asistan
Reaksiyon puanı
207
Beyler 2 hafta önce pc ye format attım, temiz bir şekilde orjinal windows 10 umu SSD ime kurdum: ilk bir hafta hiçbir sıkıntı yokken son günlerde bilgisayar ilk açıldığında 10-15 sn de açılıyor fakat internet gelmiyor. Ethernet kablosunu takıyorum çıkarıyorum yok, pc ye restart atıyorum , buraya kadar sıkıntı yok sıkıntı bu restarttan sonra pc yi açarken anakart logosu geliyor , windows ekranını görüyorum fakat windows yükleme ekranından sonra pc nin açılması yerine olmadık bi yükleme ikonu geliyor abartısız 10-15 dk sonra pc açılıyor. Gariptir ki hata tespitini çalıştırdığımda windowsum c de ss dimde kurulu olmasına rağmen günlük dosyası konumunu D: içinde biryerlerde gösteriyor, bir yardım ederseniz hızlıca çok sevinirim ssd im olamsına rağmen böyle şeylerle uğraşmak o kadar sinir bozucu ki pc yi parçalayasım geliyor.
Ethernetin gelmeme sorununu düzeltmek için bi yöntemim var yazacağım belki işine yarar
-
1.sağ alttan ağ simgesine sağ tıkla, ağ ve paylaşım merkezini aç sol taraftan bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin e tıkla orada 1 tane ethernet sürücüsü çıkması lazım ona sağ tıkla devre dışı bırak de biraz bekle sonra etkinleştir internetin şu an gelmesi lazım xD
-
2. Yine bağdaştırıcı ayarlarını değiştir'e sol tıkladıktan sonra ethernet sürücünüze sağ tıklayıp özellikler e tıklayın ardından Aşağıya inip "İnternet Protokolü Sürüm 4" e tıklayın ve ayarları eklediğim fotoğraftaki gibi yapın

Ben bu yöntemlerle ethernet sorunumu çözmüştüm umarım sizinde işinize yarar

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    15.7 KB · Görüntüleme: 95

wrkkenn

Reaksiyon puanı
5
Ethernet kablosunda sıkıntı olabilir. Peki bilgisayarı kapatırken bir uygulama açık iken mi kapatıyorsunuz google olur bu discord filan ?
yok hocam ethernet kablosu sağlam. Baya bir uygulama açıkken kapıyorum aslında,
Steam,Discord,Chrome,Origin,Sony vegas pro,Razer synapse ve valorant vanguard

madSlowly

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,760
yok hocam ethernet kablosu sağlam. Baya bir uygulama açıkken kapıyorum aslında,
Steam,Discord,Chrome,Origin,Sony vegas pro,Razer synapse ve valorant vanguard
Belli oldu o zaman. Birden fazla uygulama çalışırken kapatırsanız önce bilgisayar onları kapatmaya çalışır. O yüzden yavaş kapanır. Açarken ise yavaş açılır o uygulamalar yüzünden.