Windows 8'den 8.1 Geçme Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Tamer04

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben Windows 8 kullanıcısıyım laptopum açılmıyordu servise gönderdim. Tamir edilmiş bir şekilde geri gönderdiler. Windows 8.1 yükselticektim (Servisten önce yükseltmiştim) Windows 8.1 yükledim. Kurulum sırasında her şey yükleniyor bilgisayar yeniden başlatılıyor mavi ekran hatası alıyom 2 saniye bile dolmadan yeniden başlıyor. Yükleme kurtarılmaya çalışılıyor yeniden başlatılıyor tekrar mavi ekran hatası alıyorum. Yeniden başladıktan sonra eski windows sürümünüz geri yükleniyor diyor yüklüyor düzgün bir şekilde tekrar windows 8 oluyor bunu bir çözümü var mıdır? Hatta çözümü geçtim ben bu windows 8.1 nasıl silebilirim? Çünkü ben istemesemde kendi kendine 2-3 gün içinde tekrar yeniden başlatıp tekrar kurmaya geçiyor ve tekrar kuramıyor. Bu işlem uzun sürdüğü için iptal etmek istiyorum windows 8 den daha çok memnunum!

Not: Bilgisayarım Lenovo Z510

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
sağlam bir iso dosyasına ihtiyacın var dvd ye yaz onunla format at. Onbuka'nın Windows 7 Ultimate .iso sürümüyle atabilirsin dostumdur kendisi. Mavi ekran hatası ise sata driverlerinden kaynaklanıyor olabilir attığınız disk sata sürücüsü içeriyorsa büyük ihtimal ondan ve ya yanlış driver kurulumundan çakışma olabilir. Başlangıçta F8 e basıp güvenli moda alın ve aygıt yöneticisindeki ekran chipset wireless driverlerini kaldırıp tekrar deneyin mümkünse hepsini kaldırıp deneyin

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Arkadaşlar ben Windows 8 kullanıcısıyım laptopum açılmıyordu servise gönderdim. Tamir edilmiş bir şekilde geri gönderdiler. Windows 8.1 yükselticektim (Servisten önce yükseltmiştim) Windows 8.1 yükledim. Kurulum sırasında her şey yükleniyor bilgisayar yeniden başlatılıyor mavi ekran hatası alıyom 2 saniye bile dolmadan yeniden başlıyor. Yükleme kurtarılmaya çalışılıyor yeniden başlatılıyor tekrar mavi ekran hatası alıyorum. Yeniden başladıktan sonra eski windows sürümünüz geri yükleniyor diyor yüklüyor düzgün bir şekilde tekrar windows 8 oluyor bunu bir çözümü var mıdır? Hatta çözümü geçtim ben bu windows 8.1 nasıl silebilirim? Çünkü ben istemesemde kendi kendine 2-3 gün içinde tekrar yeniden başlatıp tekrar kurmaya geçiyor ve tekrar kuramıyor. Bu işlem uzun sürdüğü için iptal etmek istiyorum windows 8 den daha çok memnunum!

Not: Bilgisayarım Lenovo Z510

Cihazınızda ki sürüm orjinal Windows sürümü ise ürününün cd key inide bilmiyorsan torentten veya başka bir yerden indirdiğin Windows iso kalıbı ile format atma şuan kullandığın orjinal sürüm gider, fakat cd key ini biliyorsan sorun yok.

Tamer04

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
seyhoo
market den indiriyodum windows um orjinal bu arada markette hala yükleniyo gözüküyodu durdurdum bi daha kendi kendine yükleme yaparmı?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Cihazınızda ki sürüm orjinal Windows sürümü ise ürününün cd key inide bilmiyorsan torentten veya başka bir yerden indirdiğin Windows iso kalıbı ile format atma şuan kullandığın orjinal sürüm gider, fakat cd key ini biliyorsan sorun yok.
bilgisayarıma recovery programı ile bir kaç kez format attım servisten önce yükleniyodu zaten artık yüklemek de istemiyorum marketten yükleme devam ediyordu durdurdum bi daha tekrar yüklemez deme?

Son mesajlar