Windows 8, Yeni TL Simgesiyle Geliyor

ikspi

Profesör
Reaksiyon puanı
27
TL simgesi olması tabiki önemli bir durum ama; adamlar reklam yapmayı iyi biliyor.

TBM

Dekan
Reaksiyon puanı
358
iyi güzel de tl simgesi ile tl harfleri arasında ki ilişki ne ? benzetemedim ben

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Gelsin kullanıcaklar a hayırlı olsun ben kurmayı bile düşünmüyorum açıkçası...

ikspi

Profesör
Reaksiyon puanı
27
tl simgesini ben de dahil çoğu kişi sevmiyor, kim sevmiş de seçilmiş merak ediyorum.

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
TL simgesini sevmeyebilirsiniz öyle ya da böyle seçilmiş ve kullanılmaya başlanmış. Sevmeseniz de simgenin kabul edilip kullanılabilir olması bizim açımızdan güzel bir şey.

Hwoarang

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Ben hala tl yazıyorum. Zorunlu olmadıkça kullanmam. Biz Çinli miyiz ? Niye çakma simge kullanıyoruz ki, bari orjinal birşey yapsalardı.Bide o ucube simgeyi hazırlayan tonla para aldı.

Militarist

Dekan
Reaksiyon puanı
130
Ermeni para biriminin simgesinin ters çevrilmiş hali. Başka bir ülke de böyle bir simge yarışması düzenlerse aklınızda bulunsun bizim simgeyi yatay çevirip kakalayın. İyi para var bu işte.

Shadow`

Asistan
Reaksiyon puanı
2
çıktığından beri alışmaya çalışsam da bunu görünce aklıma TL gelmiyor TL yazarken de aklıma bu gelmiyor :) yapacak bir şey yok. Klavyeye koyarlarsa da anca TR klavyelerine koyarlar. TL ulusal ekonomide o kadar kullanılmıyor. Bizde rusyanın para simgesi olmadığı gibi onlarda da bizimki olmaz. Yani klavyeye koyulsa da popülaritemizi arttıracağını düşünmüyorum

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
Windows 8’in RTM sürümüne ulaşarak yayına hazır hale gelmesi ile birlikte ülkemiz için çok sevindirici bir gelişmeyi de paylaşmak isteriz.

TL-Simgesi-e1343891087204.png

Windows 8 ile birlikte, Türkçe klavyelerde Türk Lirası’nın yeni sembolü de kullanılabilecek. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın yeni sembolü duyurmasının ardından Microsoft Türkiye olarak hemen Merkez Bankası ile ortak bir çalışma başlattık.

Öncelikle Unicode organizasyonunun gündemine Türk Lira’sının yeni sembolünü karaker kümesine eklenmesini aldırdık. Ardından gerekli başvuruları yaparak, para birimimizin sembolünü Unicode karakter kümesine eklettik.

Buna paralel olarak Windows mühendisleri yeni karakteri Windows 8’in içine eklemek için gerekli çalışmaları başlattılar ve tamamladılar. Sonuç olarak, Windows 8’de yeni sembolümüze Türkçe Q ve Türkçe F klavyelerde AltGr+T tuş kombinasyonu ile ulaşabileceğiz!

Bunun yanısıra, yeni sembol sanal klavyede de yer alıyor. Üstelik tüm bu özellikler yeni sunucu ürünümüz Windows Server 2012 için de geçerli durumda! Ekteki görsellerde yeni sembolümüzün teknik özelliklerini ve Windows 8 sanal klavyesi üzerinde yeni sembolümüzü görebilirsiniz.

win8-sanal-klavye-e1343891034208.png

Çalışmalarımız sırasında bu projeye tam destek veren Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Bilişim Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı Sayın Mustafa Okay’a da bu vesile ile teşekkürlerimizi sunmak isteriz.

blog.microsoft

Strake

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Sanırım Tl simgesi bir proğram sayesinde windows 7'ye de yükleniyordu ama böyle daha iyi olmuş :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben hala tl yazıyorum. Zorunlu olmadıkça kullanmam. Biz Çinli miyiz ? Niye çakma simge kullanıyoruz ki, bari orjinal birşey yapsalardı.Bide o ucube simgeyi hazırlayan tonla para aldı.

Ha kullanıcı adına bakıyorum korelisin galiba :D Siz beğenseniz de beğenmeseniz de bu kullanılacak arkadaş bi kere de köstek olmayın

Hwoarang

Doçent
Reaksiyon puanı
0

arsenik

Rektör
Reaksiyon puanı
242
Simgeyi 270 derece sağa çevirdikten sonra tersini çevirip 150 derece sola çevirip 30 derecelik eğim ile bakınca aya benziyormuş.