Windows 8/8.1 Kullanıcı Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

misty rosetta

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,369
Ben de bu yüzden format atıyorum zaten sanırım replika win 10 ve kasıyor etkinleştirme anahtarı şart yani
Mesaj otomatik birleştirildi:

Deneme sürümü kullansam win10da var o galiba win 8.1 de var mı?
Microsoft windows 7 kurulurken ürün anahtarı ekranını bypass edip 30 günlük deneme süresini korsan yazılım kullanımını zaltmak için windows 8 ve üzerinde kaldırdı hatta 8 8.1 10 kurarken dili seçtikten sonra direk ürün anahtarı soruyor ve bu ekran bypass edilemiyor.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Microsoft windows 7 kurulurken ürün anahtarı ekranını bypass edip 30 günlük deneme süresini korsan yazılım kullanımını zaltmak için windows 8 ve üzerinde kaldırdı hatta 8 8.1 10 kurarken dili seçtikten sonra direk ürün anahtarı soruyor ve bu ekran bypass edilemiyor.
Yapmamız gereken şey, Windows 8 kurulumuna ürün anahtarımızı manuel olarak entegre etmek. Bunu yapabilmek için ise BIOS’tan ürün anahtarımıza ulaşmamız gerekmiyor. Hemen göz atalım:

windows8ürünanahtarıeslesmiyor4

• PID adında bir not defteri oluşturalım.
  • Yarattığımız not defterini açalım ve aşağıdaki değerleri girelim.
windows8ürünanahtarıeslesmiyor1

• Burada yapmanız gereken tek şey ”xxxxx”li kısımları kendi ürün anahtarınız ile değiştirmek.
  • Oluşturduğumuz dosyayı kaydedip, X:Sources kısmına kopyalıyoruz. Buradaki X ise Windows 8 kurulumunun varolduğu medyanın harfi. (F, G, I gibi.)

Ve o XXXX yazan yere internetten bulacağınız herhangi bir lisans anahtarını yerleştirmeniz yeterli, kurulumu tamamlıyor.

egee358

Asistan
Reaksiyon puanı
118
Ben şimdi İSO dosyasını indiricem embedded industry var bir de bu nasıldır şirketler için falan mı bu

İsoyu bir indireyim de sonra ürün anahtarı olayına bakarım

Driver sıkıntısı olur mu derken şunu söylemek istemiştim
1579860904692.png

windows 10 da nasıl çalışabiliyor bilmiyorum ama burda 64 bit kısmında windows 8.1 yok bu yüzden şüpheliyim

Son düzenleme:

misty rosetta

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,369
Güncelleme: Windows 7 kullanmaya devam etmek istiyorsanız Microsoft sitesi üzerinden "Windows Embedded POSReady 7" isimli özel Windows sürümünü kullanabilirsiniz. Microsoft bu Windows 7 sürümünü 2021'e kadar destekleyecek. Örneğin; Microsoft "Windows Embedded POSReady 2009" isimli Windows XP sürümünü de 2019'a kadar desteklemişti.
İndirme linki: Download Windows Embedded POSReady 7 Evaluation from Official Microsoft Download Center

egee358

Asistan
Reaksiyon puanı
118
Neyse ya home premium indiriyorum ben isosunu warezturkey diye bir yerden buldum flasha rufusla mı atıcaz yoksa microsoftun bunun için bir programı var mı

misty rosetta

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,369
Neyse ya home premium indiriyorum ben isosunu warezturkey diye bir yerden buldum flasha rufusla mı atıcaz yoksa microsoftun bunun için bir programı var mı
Windows 7 USB/DVD Download Tool isimli bir aracı var Windows 7'yi USB/DVD'ye yazmak için.
Link: Download Windows USB/DVD Download Tool from Official Microsoft Download Center
Linke tıklayıp download deyip en-US olanı indiriyorsunuz.
İndirdikten sonra direkt açıp next, next diyerek kuruyoruz.

Adım 1:

Ekran Alıntısı1.PNG

Adım 2: Browse'a tıklayıp ISO dosyamızı seçiyoruz.
Ekran Alıntısı2.PNG

Adım 3: Burada ISO'yu USB'ye mi yoksa DVD'ye mi yazayım diyor, USB device seçiyoruz.
Ekran Alıntısı3.PNG

Adım 4: ISO'yu yazdıracağımız USB'yi seçiyoruz ve "Begin copying" tuşuna basıyoruz. (Takılı USB yoksa takıp mavi Yenile tuşuna basıyoruz.)
Ekran Alıntısı4.PNG

Adım 5: Burada USB belleğin içerisinde yeteri kadar alan yok ise bu çıkar. Erase USB device diyerek USB'yi biçimlendiriyoruz.
Ekran Alıntısı5.PNG

Adım 6: 2. bir teyit ekranı geldi, buna da Evet diyoruz ve biçimlendirme işleminin ardından elimizdeki Windows 7 ISO dosyası üzerinden dosyalar USB'mize kopyalanıyor.

Ekran Alıntısı6.PNG

egee358

Asistan
Reaksiyon puanı
118
windows 7 de etkinleştirmeye gerek yok diye biliyorum 30 gün deneme veriyor sonra da kullanabiliyoruz galiba ama sağ altta yazı çıkıyor öyle olduğunda kullanamadığımız özellik var mı

misty rosetta

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,369
windows 7 de etkinleştirmeye gerek yok diye biliyorum 30 gün deneme veriyor sonra da kullanabiliyoruz galiba ama sağ altta yazı çıkıyor öyle olduğunda kullanamadığımız özellik var mı
Yok ama bilgisayar har açıldığında windows'u etkinleştir penceresi çıkar.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,988
Ya abi Format attıktan sonra Bir tane REMOVEWAT çak gitsin Win 7 ye. Bundan etkilisi yok. Kafa raat :D

Link vermedim. Korsana destek yok diceksiniz biliyorum. Eski sistem zaten kim lisans alacak kadar zengin durumdaki?

misty rosetta

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,369
harbi yaw ama arkada bir işler çeviren programlar onlar zaur

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,988
harbi yaw ama arkada bir işler çeviren programlar onlar zaur
Kendim 7 zamanında kullanmıştım. Lisans talep eden dosyayı siliyor. Öyle uygulama. Kökünden hallediyor olayı.

KMS filan değilki kafadan lisans anahtarı girsin. İnternete bağlanmak bile gerekli değil bu programda.

Edit- Ekleme yapayım. Bu program sadece Win 7 içindir. Diğer Windowsları çökertir aklınızda bulunsun.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Kendim 7 zamanında kullanmıştım. Lisans talep eden dosyayı siliyor. Öyle uygulama. Kökünden hallediyor olayı.

KMS filan değilki kafadan lisans anahtarı girsin. İnternete bağlanmak bile gerekli değil bu programda.

Edit- Ekleme yapayım. Bu program sadece Win 7 içindir. Diğer Windowsları çökertir aklınızda bulunsun.
Hayır yanlış Bilgi vermeyin, Windows Vista ve üstü hepsini bu uygulama ile yazdirabilirsiniz.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,988
Hayır yanlış Bilgi vermeyin, Windows Vista ve üstü hepsini bu uygulama ile yazdirabilirsiniz.
Neyi yazdırabiliriz kardeşim. ? Lisans işini halleden programı söylüyorum ben :D hahahahehehe

USB yazdırmayı diyorsan eğer Ben Rufus Öneririm. Basit ve kararlı.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Windows'un etkinleştirmesine dair korsan içerikli bilgiler lütfen forum üzerinden paylaşmayalım ve tartışmayalım arkadaşlar. Doğrudan link paylaşmıyor olsanız bile bu gibi yasal olmayan uygulamalara referans oluyorsunuz.
Güncelleme: Windows 7 kullanmaya devam etmek istiyorsanız Microsoft sitesi üzerinden "Windows Embedded POSReady 7" isimli özel Windows sürümünü kullanabilirsiniz. Microsoft bu Windows 7 sürümünü 2021'e kadar destekleyecek. Örneğin; Microsoft "Windows Embedded POSReady 2009" isimli Windows XP sürümünü de 2019'a kadar desteklemişti.
İndirme linki: Download Windows Embedded POSReady 7 Evaluation from Official Microsoft Download Center
Ürün anahtarı girmeden 120 güne kadar kullanım süresi uzatılabiliyordu sanırım. Yalnız; güncelleme yapmak, Windows'da giriş ve ekran dilini Türkçe yapmak vesaire biraz zahmetli olacaktır ancak hafif bir işletim sistemidir. :)

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Neyi yazdırabiliriz kardeşim. ? Lisans işini halleden programı söylüyorum ben :D hahahahehe

USB yazdırmayı diyorsan eğer Ben Rufus Öneririm. Basit ve kararlı.
Bence de Rufus o işi iyi ve hakkıyla yapiyor, birçok sistemi de yazdirabilmesi ve Windows XP’de bile Windows To Go kurulabilmesi iyi yanı.

egee358

Asistan
Reaksiyon puanı
118
Ben de Windows download usb dvd toolla yaptım Windows 8.1 arkadaş resimle anlatmıştı Sağolsun hiçbir şey istemeden yaptı program youtubeda bir video vardı usbnin dosya sistemini fat32 değil de ntfs yapın öyle format atın falan diyordu bende de şu an ntfs nasıl oluyor bu iş

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Ben de Windows download usb dvd toolla yaptım Windows 8.1 arkadaş resimle anlatmıştı Sağolsun hiçbir şey istemeden yaptı program youtubeda bir video vardı usbnin dosya sistemini fat32 değil de ntfs yapın öyle format atın falan diyordu bende de şu an ntfs nasıl oluyor bu iş
Dosya format fark etmez (tabi hfs+ gibi kapalı sistemlerin formatı değilse), boot edebilirsiniz.

misty rosetta

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,369
ISO dosyasının içinde boyutu 4 GB'tan büyük bir dosya varsa FAT32 seçemezsiniz. Çünkü FAT32 dosya sistemi tek seferde 4 GB sınırına sahiptir. NTFS'te ise böyle bir sınırlama yoktur. Tabii install.wim dosyasını install.esd'ye çevirirseniz bu boyut yaklaşık 1 GB kadar azalacaktır.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Windows USB/DVD Download Tool ile sadece klasik kurulum (BIOS) yapabileceğiniz bir önyüklenebilir USB Flash sürücü hazırlanabilir. İlgili YouTube videosu muhtemelen RUFUS kullanımına ilişkindir. Legacy BIOS için MBR disk bölüm düzeni seçilir ve dosya sistemi de NTFS olarak seçilir. UEFI Kurulum modu için de Klasik Kurulum modu için de Windows’u yüklediğinizde, sistem (C sürücünüz) NTFS dosya sistemi ile biçimlenir.

revolutioni

Asistan
Reaksiyon puanı
196
Windows 7 kullananlar hala metro falan diye geçmemezlik yapmasınlar Windows 8.1 başlangıç ekranını değiştirmek için tonla program var 2021 yılında tarayıcılarda desteği çekecek 7'den gecikmeden yeni işletim sistemlerine geçin

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,988
Windows 7 kullananlar hala metro falan diye geçmemezlik yapmasınlar Windows 8.1 başlangıç ekranını değiştirmek için tonla program var 2021 yılında tarayıcılarda desteği çekecek 7'den gecikmeden yeni işletim sistemlerine geçin
Metro daha güzelleşmiş 8.1 son sürümüyle.

İlk çıkan 8 varya start butonu yakalamak zülümdü resmen. Yerinde görünmeyince sinir krizi geçirir gibi oludum. :)

revolutioni

Asistan
Reaksiyon puanı
196
Windows 8 veya 8.1 kullanan kişilerin sorunları ve sıkıntıları varsa buraya yazabilirler.

revolutioni

Asistan
Reaksiyon puanı
196
Chromium tabanlı Microsoft Edge güncelleme olarak Windows 7 ve Windows 8.1'e otomatik yüklenecek. Yeni edge yüklendikden sonra Internet Explorer'ın yerini almayacak.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
10 varken miladı dolmuş 7-8-8.1 kullanmak güvenlik sorunlarına neden olur...
Ek Açıklama 2020-05-30 163046 (1).png

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Windows 10 Pro için kod aldım ondan mecbur kullanıyorum yoksa 8.1 Pro ile devam edecektim :)

GhosT57

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,914
Windows 10 Pro 2004 kullanıyorum.
1597135243954.png

Eskiden dilinizde kullanılamıyor şimdi de bölgede kullanılamıyor.