Windows 8.1'e İlk Bakış

endyacle

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Windows 8.1'e İlk Bakış

Bu güne kadar Microsoft Windows 8'e gelecek en büyük güncelleme olan Windows 8.1'in kullanım videosu yayınladı. Ayrıntıları ve videoyu haberimizde bulabilirsiniz.

Mr.Elm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Hala tablet anlayışını masaüstüne dayatıyorlar. Başlat butonuna dair birşey görmedim. Gelmeyecek değil mi? Windows 8 fiyasko modu sürecek gibi gözüküyor. Fiyasko değil adamlar yapmış vs diyecek arkadaşlar; 30 liraya satmalarına rağmen satış rakamlarına göz atıp öyle konuşunuz diyeyim şimdiden.

drjacob

Profesör
Reaksiyon puanı
700
Windows 8 kullanıyorum bence gerekli bir güncelleme

Mert_szgn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Videonun 2:13 'üncü saniyesinde masaüstü gözüküyor sol alt köşede başlat butonu var önceki haberlerde başlat butonu eski klasik başlat menüsü olmayacak dediler ama bu videoda ayrıntılı göstermediler. Göremeden birşey diyemeyiz.

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
Hala tablet anlayışını masaüstüne dayatıyorlar. Başlat butonuna dair birşey görmedim. Gelmeyecek değil mi? Windows 8 fiyasko modu sürecek gibi gözüküyor. Fiyasko değil adamlar yapmış vs diyecek arkadaşlar; 30 liraya satmalarına rağmen satış rakamlarına göz atıp öyle konuşunuz diyeyim şimdiden.
Yeni windows 8 li bilgisayarları kullandım hızı oldukça yüksek stabil çalışıyor oldukça başarılı ama bizim halkımıza öyle kolay bişi öğretemeyeceğinizden herkez windows 7 format attıracak birini arıyor.
Satış rakamlarından bahsetmişsiniz 1 gb ram'i olan bilgisayarı olana zaten windows 8 kurmanız baştan hata o yüzden biraz geleceğe bakın başlat menüsü olmadanda çok güzel kullanılıyor.

invisibled

Asistan
Reaksiyon puanı
39
2 mod yapları lazımdı,
1 dokunmatik notebook yada LCD/LED monitörüm var,
2 dokunmatik aygıtım yok,

lenovo yoga laptop ile dokunmatık ekran olduğu için win8 kullanırken çok rahatım performans çok iyi uygulamalar hala bebek ama yinede keyif veriyor,
fakat masaüstü pc de işkence oluyor bir anda , performans gerçekten iyi ama bence win8 in kaderi
windows ME ve Vista 'dan öteye gidemeyecek bu çok açık, asla win7 yerine tercih etmeyecek insanlar vista kurmak yerine nasıl XP de kaldıysa win8 'in kaderi de bu geçişte bir alıştırma aracı olmak :)

Mr.Elm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
ZİYARETÇİ 08:57
Lisanslı windows 7 Home P. Sahibiyim. Vatan bilgisayardan satın almıştım. Yeni aldığım dizüstü bilgisayar ile windows 8 single lang. geldi ama windowsumu yükledim. Beni kendinle, çoluk çocukla karıştırıyorsun sanırım.

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
346
metro arayüzü vs geliştirilmiş diyor da kullanmıyorum ki onu bir kere. hep onu mu geliştirmişler gibi duruyor.

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
finali bekleyeceğim belli degıl pek bu vıdeodan tablet uzerıne yapıldıgından,

Ama sımgelerı buyultup kcultmek ve uygulamalara ısım vermek bomba olmuş renklerı o kadar takmasamda

ffgul

Profesör
Reaksiyon puanı
8
>>Uzun süredir win-8 kullanan biri olarak söylüyorum..
>>Masüstü kullanıcıları için söylemek gerekirse windows boş işlerle uğraşıyor...
>>Düşünüyorum da günde kaç kere metro arayüzüne bakıyorum diye...
>>Koca bir hiç...
>>Hiç bakmıyorum çünkü zaten internetten bir çoğu işimi yapıyorum ve kaldıki masüstünde bir çok proğramla rahatlıkla yapılacak işlemler var...
>>Acilen başlat menüsünü ve aeroları ms in geri getirmesi lazım...
>>Yoksa satış rakamları şunu anlatıyor; win-8 den havasını alacak ms...

mutahhar

Profesör
Reaksiyon puanı
15
windows 8 i boşverin. linux a geçmeyin (sayımız artmasın :D özel olarak kalalım). win7 de kalın.

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
>>Uzun süredir win-8 kullanan biri olarak söylüyorum..
>>Masüstü kullanıcıları için söylemek gerekirse windows boş işlerle uğraşıyor...
>>Düşünüyorum da günde kaç kere metro arayüzüne bakıyorum diye...
>>Koca bir hiç...
>>Hiç bakmıyorum çünkü zaten internetten bir çoğu işimi yapıyorum ve kaldıki masüstünde bir çok proğramla rahatlıkla yapılacak işlemler var...
>>Acilen başlat menüsünü ve aeroları ms in geri getirmesi lazım...
>>Yoksa satış rakamları şunu anlatıyor; win-8 den havasını alacak ms...

niye dert edıyosun bu kadar başlat tuşunu olsaa neee olmasa neee koca bir işletim sistemı başlat menusunden mı ibaret tek özellik omu simgelerin fontundan , şekline kadar , klasörlerden yıldızlandırmaya kadar , Şifrelemeden magaza uygulamasına kadar ms office programından herşeyiyle microsoft 1 numara sen daha alışamamışın metronun kullanım amacını , sen kullanmıyosun diye kımse kullanmıyor anlamına gelmıyor

kullandıgın uygulamalara bağlı her işini masaüstünde yapabiliyomuşun şöyle çok basit bi örnek veriyim , SHİFTDELETE.COM UYGULAMASINI masaüstüne nasıl aktarıcaksın ? metro çok rahat daha 100 lerce uygulama metro daha yeni

- - - Mesaj Güncellendi - - -

windows 8 i boşverin. linux a geçmeyin (sayımız artmasın :D özel olarak kalalım). win7 de kalın.

lınux boş hikaye :D hıc bır özelliği yok windowsun 10/1 bile yok lınuxta programlar kısıtlı herşey kısıtlı hiç bir artısı yok bu şuna benzer

bilgisayarımda GOOGLE CHROME tarayıcısı var , birde MOZİLLA olsun birde opera olsun heves yani şekline şemaline kapılıp 1 numara lınux oluyor herşey şekilden ibaret olsaydı

mutahhar

Profesör
Reaksiyon puanı
15
niye dert edıyosun bu kadar başlat tuşunu olsaa neee olmasa neee koca bir işletim sistemı başlat menusunden mı ibaret tek özellik omu simgelerin fontundan , şekline kadar , klasörlerden yıldızlandırmaya kadar , Şifrelemeden magaza uygulamasına kadar ms office programından herşeyiyle microsoft 1 numara sen daha alışamamışın metronun kullanım amacını , sen kullanmıyosun diye kımse kullanmıyor anlamına gelmıyor

kullandıgın uygulamalara bağlı her işini masaüstünde yapabiliyomuşun şöyle çok basit bi örnek veriyim , SHİFTDELETE.COM UYGULAMASINI masaüstüne nasıl aktarıcaksın ? metro çok rahat daha 100 lerce uygulama metro daha yeni

lınux boş hikaye :D hıc bır özelliği yok windowsun 10/1 bile yok lınuxta programlar kısıtlı herşey kısıtlı hiç bir artısı yok bu şuna benzer

bilgisayarımda GOOGLE CHROME tarayıcısı var , birde MOZİLLA olsun birde opera olsun heves yani şekline şemaline kapılıp 1 numara lınux oluyor herşey şekilden ibaret olsaydı

dikkat ederseniz ben linux uygularımarını övecek, şekilden bahsedecek cümleler kurmadım. linux'ta ne kadar deneyiminiz var bilmiyorum ama ben 5 yıldır kullanıyorum. gayet mutluyum windowsta uygulamalar ile yaptığınız hemen hemen herşeyi linux'ta da yapabiliyorsunuz, üstelik hiç ücret ödemeden. programların sizden habersiz neleri gözlemlediğini ve raporladığını düşünmek gibi bir durumda olmuyorsunuz. beğenmediğiniz eklemek istediğiniz bir özellik varsa kodları değiştirip kullanabiliyorsunuz. oyun konusuna gelecek olursak pek yakın gelecekte linux da güncel oyunların hepsini çalıştıracak hale gelecektir. asıl niyetim karşılaştırma yapmak değildi kimseyle de linux vs windows muhabbeti de yapacak değilim. ihtiyacınızı karşılıyorsa sorun yoktur :)

ffgul

Profesör
Reaksiyon puanı
8

>>Nacizane tavsiyem, bence siz türkçe bilginizi bi kontrol ettirin..
1.Si, dert ettiğim bir şey yok.. Dert edecek birisi yada birileri varsa Oda MS in kendisidir..(satış rakamları anlama kabiliyeti olan herkeze anlatıyor...)

2.Si, Kendi ufak pencerenizden bakınca belki win-8 in jan janlı kutucukları hoş gelmiş olabilir...
Fakat gerçek manada türkiye de daha windows 7 yi ve başlat menüsünü kullanamayan bir çok insan var...
(Yılda ortalama 120 kişiye bilgisayar dersi anlatan biri olarak söylüyorum..)
Yani anlayacağınız siz yada şirketiniz, evinizde ki pencereden bakarak konuşuyorsunuz..
Bizim gibi öğreticilerse sahada.. Yani bir çok insanla karşı karşıya...

3.sü, win-8 de Bir kısayol dosyası bile oluşturmak zahmetli...Bunun dışında metroda kulladığınız uygulamaların masaüstüne aktarmak gibi bi şeyden bahsetmişsiniz buna ne gerek varsa...
Bunun yerine tarayıcıya yer imi olarak koyarsın olur biter..(oda olmaz diyorsan xmarks a atarsın hangi pc ye gidersen git 2 dk kada netten çekersin...)
Kaldıki metroda ki site uygulamalarından da haz alan bi insan değilim...(Akıllı cep tlf nun da bile taryıcıyı mobil değil, web tabanlı kullanırım...)

4.sü. Uygulamaların bazılarında da sorun olduğu aşikar ve zaman zaman çalışmadığı da ortadayken kalkıp uygulamaları savunmakta ne kadar mantıklı orası da soru işareti!!...
Bu söylediğim windows phone 8 içinde geçerli...(lumia 820 kullanıcı olarak söylüyorum ve çoğu zaman ki bu son zamanlarda kilitlenmelerin çok olduğu da aşikar..)
(Tabi Rootlanamaması da ayrı bir dert)
>>Evet bu bağlamda win-8 için, orjinal başlat menüsü ve aeroların acilen geri getirilmesi şarttır..
(Birçok firma ve kurumunda bu yüzden 8 den geriye döndüğünü görmekteyim..)

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
[MENTION=68519]ffgul[/MENTION] heryerde muhalefetsin :D mouse'nı en köşeye getir sağ tıkla al sana başlat menüsü dert etme bu kadar bunuda begenmıyorsan kılıf uyduracaksan 2. yöntem

En sağ köşede simgelerimiz var ya boş bir yere sağ tıkla özellikler - araç çubukları - masaüstü masaüstünün üstündekı ıkona tıkla başlat menüsü oldumu şimdi

bunları 1 kere yapıyosun her gün böyle değil

ffgul

Profesör
Reaksiyon puanı
8
@ffgul heryerde muhalefetsin :D mouse'nı en köşeye getir sağ tıkla al sana başlat menüsü dert etme bu kadar bunuda begenmıyorsan kılıf uyduracaksan 2. yöntem

En sağ köşede simgelerimiz var ya boş bir yere sağ tıkla özellikler - araç çubukları - masaüstü masaüstünün üstündekı ıkona tıkla başlat menüsü oldumu şimdi

bunları 1 kere yapıyosun her gün böyle değil
>>Çok biliyorsan 50 yaş üstü 16 kişiye 160 saat sen ders anlat ondan sonra gel karşıma...
>>Sıkıyorsa...
>>Oturduğun yerden martaval sallama...
>>sana adam adam anlattık..Basmıyor kafan galiba...Dünyada bi tek sen yoksun çık etrafınada bi bak bakalım...

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
[MENTION=68519]ffgul[/MENTION] gerçekler acıdır acıyı dost söyler :D benım yöntemlerim işine gelmıyor başlat menüsü istiyordu sana ek program indirmeden yöntem sundum nese sen bıldıgını yap :D :D ögrencılere bundan kolay ögrenemessın 3. ihtimal ıobıtın Başlat menüsü programı var onu indir tıpatıp aynı :)

ffgul

Profesör
Reaksiyon puanı
8
>>3.parti yazılımları 7 yaşındaki çocuklarda biliyor..
>>Bence siz gidip türkçe dersi alın okuduklarınızdan bir şey anlayamadığınız çok açık...
>>Gerçi biz öğretmenler şunu iyibilir.."insan ancak anladığı şeyleri duyar"
>>Anlamadığında da böyle kuru gürültü yapar...