windows 8.1 yüklemek istiyorum acaba bu sisteme windows 8.1 yüklenirmi sürücülerim desteklermi

Bu konuyu okuyanlar

greksiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
elamın aleykum abi ben bişi sorucam sana bnm pc de windows 10 var ben windows 8.1 kurucam 64 bit acaba sürücü uyumsuzlugu yaşarmıyım sistem özelliklerini alta yazıyorum

sistem özelliklerim: işlemci: intel celeron cpu n3060 1.60ghz çift çekirdek
ekran kartım: intel hd graphics 1gb
2gb ram ddr3
32gb ssd sizce windows 8.1 desteklermi windows 8.1 için yetermi sürücüler desteklermi??

Alıntı

Reaksiyon puanı
181
elamın aleykum abi ben bişi sorucam sana bnm pc de windows 10 var ben windows 8.1 kurucam 64 bit acaba sürücü uyumsuzlugu yaşarmıyım sistem özelliklerini alta yazıyorum

2gb ram ddr3
32gb ssd sizce windows 8.1 desteklermi windows 8.1 için yetermi sürücüler desteklermi??

Alıntı
ramlerinizi 4gb yapabilirseniz daja stabil çalışacaktır. Fakat 32 gb ssd windowsu bırakın güncellemeleri bile indiremeyecek kadar küçük.

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431

2gb ram ddr3

Alıntı
Bu cihazı için Windows 8.1 stabil çalışmayacaktır, hafif bir GNU/Linux dağıtımı tercih etmenizde yarar var.

differentturk

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,059

2gb ram ddr3

Alıntı
Buna benzer bir bilgisayarım var ve daha önce Windows 10 da Windows 8 de kullandım. Windows 10 da not defterini açınca mavi ekran alıyordum. Windows 8 de menüler çok kasıyor ama kullanılamayacak değil. Benim HDD 30 GB dı ve tüm sürücüleri kurduğumda toplam 7 GB boş yer kaldı. Bu bilgisayara hafif bir linux dağıtımı kurmanız daha iyi olur. Linux istemiyorsanız windows 8 kurabilirsiniz. Windows 10 üzerinde kullandığınız bütün sürücüleri Windows 8 üzerinde de kullanabilirsiniz ama önerim Linux kullanmanız. Linux ek sürücülere ihtiyaç duymadan bütün donanımları tanır ve mükemmel bir şekilde optimize eder, size kaliteli bir deneyim yaşatır. Linux destekleyen oldukça fazla uygulama var. Steam üzerindeki Windows destekli oyunları performans düşüşü olmadan gönül rahatlığıyla oynayabilirsiniz. Uygulamaların %90 ını tel bir mağaza üzerinden tek tıkla indirebilirsiniz. Antivirüs ihtiyacı duymadan bilgisayarınızı tam güvenlik ile kullanırsınız. Üstelik tamamen ücretsizdir. Windows da bunların hiçbiri olmamasının üstüne sizden birde ürün anahtarı istiyor ve onu girmedikçe kişileştirmenize izin vermiyor. Anahtarı girseniz bile tema kurmanıza izin vermiyor. Bu yüzden linux öneriyorum ama dosya sistemine alışık olduğunuz bir OS olması Windows un artılarından. Karar sizin.

_emre_emre_

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,265
linux istemiyorsanız windows 7 olabilir

greksiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
windows 7 yüklemeyi denemiştim ama malesef sürücü desteği yok peki 32 bit kursam bir skıntı olrmu

greksiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

UserMc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
şu anki işletim sistemin nedir?

Son mesajlar