Windows 8.1 Wifi sorunu

Bu konuyu okuyanlar

ycbulut

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Merhaba arkadaşlar. Laptopum Lenovo G50. Windows 8.1 64 bit kullanıyorum fakat hiç bir şey yokken wifi ağına bağlıyken birden bağlantı kesiliyor ve sonra tekrar kendim bağlanmak zorunda kalıyorum. Bağlantı ayarlarından kendi bağlandığım ağ hariç bütün ağları unuttum, wifi driver sürücüsünü en son sürüme güncelledim fakat sorun hala aynı. Windows 8.1'i 7'ye çevireceğim bu gidişle çünkü online oyun oynarken birden bağlantı kesiliyor. Bu durum beni iyice uyuz etmeye başladı. İnternete bağlıyken bağlantı kesiliyor ve tekrar kendim bağlanmak zorunda kalıyorum fakat hiç bir şey yokken bağlantı kesiliyor hani bir program falan açık değilken de aynı şey oluyor. Lütfen yardımcı olun.

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Windows 8.1 wi-fi driverinde sorun yoktur sanırım.

Ayrıca Hepsini kalın yazma. Forum kuralları gereği. :) Düzenlersen iyi olur.

ycbulut

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Driverda sorun yok, kaldırıp tekrar yükledim. En son sürüme de güncelledim. İnternette baktım, başkaları da bu sorunu yaşıyor fakat önerilen çözümleri denedim ancak bir sonuç alamadım ya da işime yaramadı. Düzenledim, bilmiyordum. Pardon. :)

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Driverda sorun yok, kaldırıp tekrar yükledim. En son sürüme de güncelledim. İnternette baktım, başkaları da bu sorunu yaşıyor fakat önerilen çözümleri denedim ancak bir sonuç alamadım ya da işime yaramadı. Düzenledim, bilmiyordum. Pardon. :)

Benim eski toshiba marka laptopdada aynı sorunu yaşıyordum bir türlü çözemedim. Yazılımsal çözümler işe yaramayınca wi-fi kartında sorun varmıdır'ki diye aklıma geliyor.

ycbulut

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Daha önce böyle bir sorun yoktu fakat ayrıca laptopu alalı 1 sene bile olmadı. Son zamanlarda böyle olmaya başladı, Windows güncellemelerinden kaynaklanıyor diye düşünmeye başladım. Çünkü yeni yaşamaya başladım bu sorunu. Wifi kartında sorun varsa hiç bağlanmaması gerekmez mi?

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Daha önce böyle bir sorun yoktu fakat ayrıca laptopu alalı 1 sene bile olmadı. Son zamanlarda böyle olmaya başladı, Windows güncellemelerinden kaynaklanıyor diye düşünmeye başladım. Çünkü yeni yaşamaya başladım bu sorunu. Wifi kartında sorun varsa hiç bağlanmaması gerekmez mi?

Güncelleştirmeleri kaldırıp dene istesen belki sorun oradadır dediğin gibi.

ycbulut

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Güncelleştirmeleri kaldırıp dene istesen belki sorun oradadır dediğin gibi.

Güncelleştirmeleri nasıl ve nereden kaldıracağım? Wifi ile ilgili olan güncellemeleri mi kaldırayım sadece? Wifi driverının setup dosyası falan hepsi var ben de.

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Qualcomm Atheros AR956x Wireless Network Adapter. Bu attığın linke bakarak wifi kartıyla ilgili güncellemeleri kaldırıyorum o zaman dostum.

Kaldır tekrar yükleyelim doğru driverleri.

ycbulut

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Kaldır tekrar yükleyelim doğru driverleri.

Bu arada attığın linkten yüklediğim güncellemelere baktım fakat wifi kartıyla ilgili olan bir güncelleme yok. Güncellemelerin %90'ı Windows için güvenlik güncellemesi, düzeltme veya normal güncelleme. Geri kalan %5 ise Microsoft Silverlight, Microsoft Office vb. programlar. Kaldırırsam nasıl yazacağım sana? Ne yapacağımı anlat da söylediğini uygulayayım dostum. :D

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Bu arada attığın linkten yüklediğim güncellemelere baktım fakat wifi kartıyla ilgili olan bir güncelleme yok. Güncellemelerin %90'ı Windows için güvenlik güncellemesi, düzeltme veya normal güncelleme. Geri kalan %5 ise Microsoft Silverlight, Microsoft Office vb. programlar. Kaldırırsam nasıl yazacağım sana? Ne yapacağımı anlat da söylediğini uygulayayım dostum. :D

Yukarıda Windows güncelleştirmelerinden kaynaklanıyor sanırım dedin ya çünkü daha önceden yokmuş. O nedenle dedim.

Birde aynı wi-fi kartıyla kesilme sorunu yaşayanlar var. Ama çözüm bulamamışlar sanırım.

http://forums.toshiba.com/t5/Networ...s-AR956x-wireless-network-adapter/td-p/514445

Format atıp hiç windows güncelleştirmesi yüklemeden denedin mi? Çünkü linkle birisi'de Windows güncelleştirmesi yükledikten sonra aynı sorunu yaşamaya başlamış sanırım.

Bende yıllardır çözememiştim. [MENTION=374341]Seyhoo[/MENTION] bilir belki bende merak ettim. Bu yüzden laptopu modeme kabloyla takıp kullanıyordum.

ycbulut

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Yukarıda Windows güncelleştirmelerinden kaynaklanıyor sanırım dedin ya çünkü daha önceden yokmuş. O nedenle dedim.

Birde aynı wi-fi kartıyla kesilme sorunu yaşayanlar var. Ama çözüm bulamamışlar sanırım.

http://forums.toshiba.com/t5/Networ...s-AR956x-wireless-network-adapter/td-p/514445

Format atıp hiç windows güncelleştirmesi yüklemeden denedin mi? Çünkü linkle birisi'de Windows güncelleştirmesi yükledikten sonra aynı sorunu yaşamaya başlamış sanırım.

Bende yıllardır çözememiştim. @Seyhoo bilir belki bende merak ettim. Bu yüzden laptopu modeme kabloyla takıp kullanıyordum.

Laptopu aldığımdan beri hiç format atmadım dostum. Son güncellemelerden sonra böyle oldu fakat güncellemelerin hiç birisi Wifi kartıyla da alakalı değil. Anlayamadım açıkçası. Attığın linke baktım, bu sıkıntılı bir driver sanırım. Çözüm arıyorum kaç gündür. Laptopu modeme takıp kullanamam çünkü masaüstü bilgisayarım da var, ethernet masaüstü bilgisayara bağlı fakat evdeki bilgisayarları kullanan tek ben değilim ve şu an sana şahsi laptopumdan yazıyorum. Oyun falan oynayamaz oldum bu yüzden.

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Laptopu aldığımdan beri hiç format atmadım dostum. Son güncellemelerden sonra böyle oldu fakat güncellemelerin hiç birisi Wifi kartıyla da alakalı değil. Anlayamadım açıkçası. Attığın linke baktım, bu sıkıntılı bir driver sanırım. Çözüm arıyorum kaç gündür. Laptopu modeme takıp kullanamam çünkü masaüstü bilgisayarım da var, ethernet masaüstü bilgisayara bağlı fakat evdeki bilgisayarları kullanan tek ben değilim ve şu an sana şahsi laptopumdan yazıyorum. Oyun falan oynayamaz oldum bu yüzden.

Son yüklediğin güncelleştirmeleri kaldırıp wi-fi kullanmayı dene belki sorun güncelleştirmeden kaynaklanır belli olmaz.

ycbulut

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Son yüklediğin güncelleştirmeleri kaldırıp wi-fi kullanmayı dene belki sorun güncelleştirmeden kaynaklanır belli olmaz.

Güncelleştirmelerin tamamını kaldırayım mı dostum? Seni de yoruyorum, uğraştırıyorum ama hakkını helal et. Çok teşekkür ederim, eyvallah. Sağol.

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Güncelleştirmelerin tamamını kaldırayım mı dostum? Seni de yoruyorum, uğraştırıyorum ama hakkını helal et. Çok teşekkür ederim, eyvallah. Sağol.

Hepsini kaldır. deneyelim bi. Estağfurlah uğraşmak istemesem burada olmazdım. :)

Reaksiyon puanı
16,118
kartın yerini değiştirin bunu yapmak için kapağını açıyorsun msi vr601-049 gibi iki minipci-e olmasını umun...

ycbulut

Asistan
Reaksiyon puanı
3
kartın yerini değiştirin bunu yapmak için kapağını açıyorsun msi vr601-049 gibi iki minipci-e olmasını umun...

Ben laptopu açarsam ya da kartın yerini değiştirirsem o laptop bir daha çalışmaz çünkü anladığım tek şey yazılım. Donanımdan anlamam dostum. :D

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Yapacağın şeyler;

Format atıp sürücüleri kendi sitesinden yüklemek.
Sorun devam ederse wifi kartını başka wifi kartıyla değiştirip denemek.
Başka cihaz ile aynı modeme bağlanıp denemek.

ycbulut

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Yapacağın şeyler;

Format atıp sürücüleri kendi sitesinden yüklemek.
Sorun devam ederse wifi kartını başka wifi kartıyla değiştirip denemek.
Başka cihaz ile aynı modeme bağlanıp denemek.

Başka cihaz ile kendi modemime bağlandım dostum. Bağlandığım cihazda öyle bir sorun olmadı. Format şart diyorsunuz yani, format atmışken W7 Ultimate 64 Bit yapayım o zaman. Wifi kartını değiştiremem ne yazık ki. Önerdiğin çözümler için teşekkür ederim, eyvallah. Sağol. Bu arada driverı laptop aldığımda cd verdiler, cdden yükledim.

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Başka cihaz ile kendi modemime bağlandım dostum. Bağlandığım cihazda öyle bir sorun olmadı. Format şart diyorsunuz yani, format atmışken W7 Ultimate 64 Bit yapayım o zaman. Wifi kartını değiştiremem ne yazık ki. Önerdiğin çözümler için teşekkür ederim, eyvallah. Sağol.

Windows 7 ultimate x64 kur. Sürücüleri lenovonun sitesinden indirin. CD'den yüklemeyin sitesinden indirin. Sadece ekran kartı sürücüsünü AMD'nin veya NVIDIA'nın sitesinden kurun. Zaten büyük ihtimal AMD'dir.

ycbulut

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Windows 7 ultimate x64 kur. Sürücüleri lenovonun sitesinden indirin. CD'den yüklemeyin sitesinden indirin.

Tamam, bu gece hallederim. Çok teşekkür ederim dostum aslında W7 Ultimate 64 bit yapmayı düşünüyordum fakat Windows 8.1'e alışınca ve sorun çıkmayınca kullanıyordum ancak böyle sorun çıkaracaksa W7 daha iyi. Dediklerinin hepsini yapacağım, teşekkürler.

Reaksiyon puanı
16,118
[video=youtube;ib2ZDesr-l4]https://www.youtube.com/watch?v=ib2ZDesr-l4[/video]
[video=youtube;NZQKLKCG33E]https://www.youtube.com/watch?v=NZQKLKCG33E[/video]
galiba onda tek kart yuvası var.

ycbulut

Asistan
Reaksiyon puanı
3
[video=youtube;ib2ZDesr-l4]https://www.youtube.com/watch?v=ib2ZDesr-l4[/video]
[video=youtube;NZQKLKCG33E]https://www.youtube.com/watch?v=NZQKLKCG33E[/video]
galiba onda tek kart yuvası var.

Sen sorduktan sonra ben de araştırdım ama tek kart yuvası varmış. Dediğin kart değiştirme olayını yapamayacağım dostum. Diğer arkadaşların önerdiklerini deneyeceğim fakat yine de çok teşekkür ederim.

ycbulut

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Sorun hiç bir şekilde düzelmedi ben de laptopu Windows 7 Ultimate 64 bit yaptım ve sorun çözüldü. Sıkıntı Windows 8.1'deymiş. Bilgilendireyim dedim.

FBK

Doçent
Reaksiyon puanı
7
lenovo g serisi kronik sorunudur kendisi. farklı wifi kart taksanızda açmaz kendileri. açılışta not supported wifi module gibi bir hata verir. N136 sertifikalı bir wifi kart takmanız gerekiyor.