Windows 8.1 Donma Hk

Bu konuyu okuyanlar

SanCreaL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhabalar,

Yaklaşık 1 haftadır bilgisayarımda donma problemi ile karşılaşmaktayım.

Oyun oynarken olsun, webte gezinirken olsun pc kilitleniyor. Fare imlecini haraket ettirebiliyorum, klavye ile masa üstüne dönebiliyorum.

Bu donma yaklaşık 2-3 dk sürdükten sonra pc kendi haline geliyor.

Pcdeki sıaklıklar normal seviyede, işlemci performansı da düşük seviyelerde.

Sürücülerin güncel yazılımlar yüklü, herhang, bir korsan ürün de kurulu değil.

Bilgisayarımın özelliklerini yazacak olursam ;

1- Amd FX 8 çekirdek işlemci
2- 8gb 1600Mhz Ram
3- Hd raedon 6790 ekran kartı
4- Asus M5A97 Motherboard
5- Logitech G19 Klavye
6 - Logitech G500 Mouse
7 - FPS Ep serisi 2000'lik ups
8 - 800w power supply
9 - Logitech G230 Kulaklık
10 - Windows 8.1
11- 128GB SSD Hdd

olay günlüğü ise aşağıdaki gibi

DriverFrameworks-UserMode içerisinde de bu hata mevcut ;

Kod:
Bir veya daha çok kullanıcı modu sürücüsünde bir sorun oluştu ve ana bilgisayar işlemi sonlandırıldı.  Bu durum, aygıtlara erişiminizi geçici olarak kesintiye uğratabilir.

vdxv4.jpg

drjacob

Profesör
Reaksiyon puanı
699
Bendede aynı sıkıntı var 8.1 ile gelen bir sıkıntı çıkacak 8.2 ile düzeltirler büyük ihtimal

kam turalı

Doçent
Reaksiyon puanı
14
Sistemi normal kurdum sıkıntı yok driverları kurdum yeniden başlattım kullanılmaz hale geldi.

Açılınca kilitlendi açılınca kilitlendi.

Sonuç tekrar W7 ye dönüş...

SanCreaL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şu an yeniden kilitlendi, kendine gelmesini bekliyorum. Win7ye geçerim ben de ama verdiğim paraya üzülüyorum.

En azından sorunun sadece bende olmadığını öğrenmiş oldum. Benim icim güzel haber oldu bu :)

drjacob

Profesör
Reaksiyon puanı
699
Şu an yeniden kilitlendi, kendine gelmesini bekliyorum. Win7ye geçerim ben de ama verdiğim paraya üzülüyorum.

En azından sorunun sadece bende olmadığını öğrenmiş oldum. Benim icim güzel haber oldu bu :)
Bu sistem yüzünden mac'e geçecem

G0LGE

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bu sorunu yaşayan tek ben değilmişim. 8.1 pcmi mahvetti ve sonra 8'e döndüm sonra binbir macera falan. 8.1 kurmak isteyenler iyi düşünsün. uzak durun.

esawq

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Windows 8.1 benimde sorunum var. Bilgisayarı açıyorum. Windows'un açılması gerekirken karşıma siyah bir ekran çıkıyor imleç yanıp yanıp sönüyor. Açılacak diye beklerken hiç birşey olmuyor. Bilgisayarı resetliyorum sonra normal açılıyor. Bu söylemiş olduğum durumu her yeni açılışta yaşıyorum. Reset tuşuna basıp yeniden açınca düzeliyor. Problem nedir anlayamadım. Windows 8 varken bu tarz bir sorun yoktu. Ama bu son versiyonda bu tarz bir hata ile karşılaşıyorum.

drjacob

Profesör
Reaksiyon puanı
699
Windows 8.1 benimde sorunum var. Bilgisayarı açıyorum. Windows'un açılması gerekirken karşıma siyah bir ekran çıkıyor imleç yanıp yanıp sönüyor. Açılacak diye beklerken hiç birşey olmuyor. Bilgisayarı resetliyorum sonra normal açılıyor. Bu söylemiş olduğum durumu her yeni açılışta yaşıyorum. Reset tuşuna basıp yeniden açınca düzeliyor. Problem nedir anlayamadım. Windows 8 varken bu tarz bir sorun yoktu. Ama bu son versiyonda bu tarz bir hata ile karşılaşıyorum.
Bu Windows sürümü hatalar ile dolu umarım sağlam bir güncelleme gelir